سخن بزرگان/ نکوهش اسلام در ساخت زیاد مسکن

سخن بزرگان/ نکوهش اسلام در ساخت زیاد مسکن

ایسنا/ یکی از مواردی که در جامعه امروز از اهمیت برخوردار است مسکن می‌باشد و اسلام برای ساخت مسکن و رفاه حال عمومی دستوراتی دارد.
فعالیت در راستای ساخت و ساز مسکن نباید به گونه‌ای باشد که مسکن در جامعه به یک مقوله اقتصادی تبدیل شود. مسکن برای آرامش و سرپناه انسان است، پس نباید کاری کنیم که یک سری از افراد جامعه از این نعمت محروم شوند و در مقابل یک سری به سوداگری در این مقوله بپردازند.
پیامبر (ص) می‌فرمایند: ... هر کس بنایی به ریا و برای شهرت بسازد، او را در قیامت به هفت طبقه زمین می‌برد، سپس به صورت گردنبندی آتشین بر گرد گردن او در می‌آید و آنگاه همراه با آن در آتش فروافکنده می‌شود. گفتیم: یا رسول الله! خانه چگونه به ریا و برای شهرت ساخته می‌شود؟ فرمودند: به اینکه بیش از اندازه کفاف بسازد، یا برای اینکه به آن ببالد.
امام صادق(ع) می‌فرمایند: آنچه بیش از نیاز سکونت ساخته شود، صاحب آن - در قیامت - مکلف به حمل آن می‌شود.
خداوند در آیه 128 و 129 سوره شعرا با نهی کردن ساخت مسکن اضافی یا اشرافی می‌فرماید: آیا بر هر فرازگاهی به بازیچه نشان راهی می‌سازید و کاخ‌های افراشته ( یا آبدانهایی) فراهم می‌آورید (به این خیال) که شاید جاودانه در آن‌ها بمانید ( و به مرگ و کوچیدن از این خاکدان نمی‌اندیشید)؟

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سخن بزرگان/ نکوهش اسلام در ساخت زیاد مسکن» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X