آریا: بمب خبری در راه است؟/ واکنش احمدی نژاد به لغو مجوز دانشگاهش چه خواهد بود؟

آریا: بمب خبری در راه است؟/ واکنش احمدی نژاد به لغو مجوز دانشگاهش چه خواهد بود؟

آریا/ متن پیش رو در آریا منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.

در پی بیانیه وزارت علوم در خصوص دانشگاه ایرانیان، واکنش احمدی نژاد جالب توجه خواهد بود.
وزارت علوم اخیراً طی بیانیه ای اعلام کرد که "دانشگاه ایرانیان" فاقد مجوز و غیرقانونی است و در آن تاکید کرده است که سیاست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای صدور مجوز تأسیس مؤسسات آموزش عالی، مبتنی بر قانون و توسعه هدفمند آموزش عالی، با رویکرد تضمین کیفیت است.
این اطلاعیه می افزاید:آنچه از آن به عنوان «دانشگاه ایرانیان» یا «دانشگاه غیردولتی ـ غیرانتفاعی جامع بین‌المللی ایرانیان» یاد می‌شود، فاقد مجوز راه‌اندازی و انجام امور آموزشی و پژوهشی از جمله پذیرش دانشجو از سوی شورای گسترش آموزش عالی این وزارت است؛ ضمن این که مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درخصوص اعطای مجوز به آقای دکتر محمود احمدی‌نژاد برای تأسیس دانشگاه بین‌المللی در تهران نیز لغو و بلااثر اعلام شده است.
بنابراین هرگونه فعالیت آموزشی و پژوهشی مؤسسه‌ای با عنوان «دانشگاه ایرانیان» یا «دانشگاه غیردولتی ـ غیرانتفاعی جامع بین‌المللی ایرانیان» وجاهت قانونی ندارد و مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیست. 

البته پیش از این دانشگاه جامع بین‌المللی ایرانیان در اطلاعیه ای در خصوص اخبار مربوط به لغو مجوز این دانشگاه طی 8 بند اعلام کرده بود که مجوز اصلی تاسیس دانشگاه طی نامه شماره 22/24509 مورخه 1389/11/07 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صادر شده که در متن آن موافقت اصولی شورای گسترش آموزش عالی به صراحت قید شده است که تصویر آن در وبگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه قرار دارد.
این دانشگاه اعلام کرده بود؛اظهارات گاه و بیگاه و بسیار متناقض برخی افراد در رسانه‌ها، و انکار واقعیت‌های مستند و مکتوب موجود در رابطه با دانشگاه جامع بین‌المللی ایرانیان، به روشنی گویای انگیزه‌های آنان برای مقابله با فعالیت این دانشگاه، به هر شکل و با هر هزینه‌ای است.
در این اطلاعیه تاکید شده که علیرغم تمامی مسائل، این دانشگاه با جدیت تمام در حال برنامه‌ریزی و پیگیری جذب امکانات و نیروی لازم برای راه اندازی رشته‌های اعلام شده برای مرحله اول بوده و در عین حال تمامی تلاش خود را برای برطرف نمودن موانع خواهد نمود.

واکنش احمدی نژاد چه خواهد بود؟
با توجه به این اقدام جدید وزارت علوم و با نظر به نوع رفتارهایی که تا کنون از احمدی نژاد تا کنون مشاهده شده است به نظر می رسد چون غیر قابل پیش بینی بودن از خصوصیات آقای احمدی نژاد می باشد باید منتظر یک اقدام جدید و شگفت آور از او بود.
البته این اقدام وی می تواند با توجه به سکوت یک ساله وی پس از پایان ریاست جمهوری موضع گیری های سیاسی و یا اعلام برخی ناگفته های مسئولین امر باشد که حتما حاشیه هایی را ایجاد خواهد کرد.
 چندی قبل مدیر دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم ایران در خصوص فعالیت دانشگاه ایرانیان اعلام کرد که این وزارتخانه مجوزی برای تاسیس این دانشگاه در تهران صادر نکرده و این در حالی است که دانشگاه جامع ایرانیان که رئیس آن محمود احمدی‌نژاد است، در اطلاعیه‌ای اعلام کرده که وزارت علوم و شورای عالی انقلاب فرهنگی هر دو اجازه لازم برای تاسیس این دانشگاه را صادر کرده‌اند.
در این میان حتی درسایت دانشگاه جامع ایرانیان مجوزی که دفتر گسترش آموزش عالی صادر کرده، منتشر شده است.
عبدالرضا داوری ،از چهره های نزدیک به محمود احمدی نژاد هم به خبرگزاری آریا گفته بود«موضوع دانشگاه ایرانیان به طور جدی پیگیری می شود البته وزارت علوم یکسری مواضع مغرضانه دارد .»
وی افزود:«استدال های این وزارتخانه کاملا خارج از چارچوب قانون است چراکه مجوز دانشگاه آقای احمدی نژاد از سوی بالاترین مرجع تصمیم گیر در حوزه آموزش عالی کشور یعنی شورای عالی انقلاب فرهنگی صادرشده است .»
وی ادامه داد:«اگر آقایان وزارت علوم برای اثبات غیرقانونی بودن این دانشگاه سندی دارند چرا از طریق مراجع قضایی و قانونی اقدام نمی کنند و فقط مصاحبه سیاسی می کنند در واقع همین که در یک سال گذشته وزارت علوم نتوانسته سندی برای غیرقانونی بودن این دانشگاه به مراجع قضایی ارائه دهد نشان دهنده مغرضانه بودن اقدام این وزارتخانه است .»
اما در اظهار نظری دیگر مدیر دفتر گسترش آموزش عالی گفت که در سال 1389 که مجوز دانشگاه جامع ایرانیان در امارات صادر شد، "ابراهیم عزیزی، مرضیه وحیددستجردی، اسفندیار رحیم‌مشایی، حمید بقایی، لطف‌الله فروزنده، محمدعلی صالحی و محمد شریف ملک‌زاده اعضای هیات موسس این دانشگاه بودند اما بعد از مدتی نصف این اعضا استعفا کردند و این هیات از حد نصاب قانونی خارج شد."
او می‌گوید از هیات موسس جدید خواسته شده که دوباره درخواست مجوز کنند اما "این اتفاق تا کنون نیفتاده است."

وزارت علوم مخالف باشد دانشگاه احمدی نژاد غیرقانونی است
اما سید میرقسمت موسوی ،عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری آریا در این رابطه گفته است:«اگر دانشگاه ایرانیان از شورای عالی انقلاب فرهنگی مجوز اخذ کرده است باید براساس آن عمل شود دراین شرایط موضع گیری ها و ممانعت از فعالیت این دانشگاه سیاسی محسوب می شود اما اگر دانشگاه آقای احمدی نژاد مجوز ندارد فعالیتش غیرقانونی است چراکه وزارت علوم باید برهمه دانشگاهها نظارت داشته باشد به طوری که ما می بینیم دانشگاه آزاد با وجود هیات امنا بازهم تحت نظارت این وزارتخانه است.»

"دانشگاه ایرانیان" چه اهمیتی برای رئیس آن دارد؟
همانگونه که گفته شد اعضای هیات موسس این دانشگاه متشکل بودند از "ابراهیم عزیزی، مرضیه وحیددستجردی، اسفندیار رحیم‌مشایی، حمید بقایی، لطف‌الله فروزنده، محمدعلی صالحی و محمد شریف ملک‌زاده و در راس آن نیز احمدی نژاد رئیس جمهور سابق بود که قصد ریاست بر آن را داشت.برخی معتقدند که احمدی نژاد با ریاست بر این دانشگاه قصد داشت در جایگاه ریاست یک دانشگاه کشور و استفاده از پتانسیل دانشگاه و دانشجویان برای اهداف خاص خود و رقابت های سیاسی و انتخاباتی استفاده کند و نحوه طرح آن در شورای عالی انقلاب فرهنگی برای اخذ مجوز و تصویب ان نیز یکی دیگر از انتقادات به وی بوده است.

آیا بمب خبری در راه است؟
اما علی رغم اینکه دانشگاه جامع بین‌المللی ایرانیان در اطلاعیه اش اظهار امیدواری کرده است که مسئولین محترم در وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی از توسعه علم و فناوری و تلاش های علمی و فرهنگی این دانشگاه استقبال نمایند و براساس ماموریت‌های ذاتی خود حمایت‌های لازم را در این زمینه به عمل آورند این وزارتخانه اعلام کرد که "دانشگاه ایرانیان" فاقد مجوز و غیرقانونی است و حال به نظر می رسد باید بر اساس تجربه؛ منتظر یک اقدام غافلگیر گننده و شگفتی ساز از احمدی نژاد باشیم .

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آریا: بمب خبری در راه است؟/ واکنش احمدی نژاد به لغو مجوز دانشگاهش چه خواهد بود؟» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X