کشف فسیل پنجاه میلیون ساله حشره در یک سنگ کهربا

کشف فسیل پنجاه میلیون ساله حشره در یک سنگ کهربا

گفتار/ محققان موفق به کشف فسیل حشره ای در سواحل دریای بالتیک شدند که عمر آن به پنجاه میلیون سال قبل باز می گردد.
محققان می گویند فسیل این حشره که در کنار یک نوع مورچه شناخته شده قراردارد ، به خاطر نگه داشته شدنش در داخل قطعه ای ازسنگ کهربا، برای 50 میلیون سال سالم مانده است.
قطعه سنگ کهربای حاوی حشره در یکی از سواحل دریای بالتیک پیدا شده است که به دوره ائوسن باز می گردد. فسیل حشره به دلیل قرار گرفتن در این قطعه سنگ کهربا، در اندازه و حجم اولیه خود باقی مانده ؛ اما با چشم غیر مسلح به سختی می توان آن را مشاهده کرد.
گروهی از دانشمندان به سرپرستی جیسون دانلوب که در موزه تاریخ طبیعی در برلین فعالیت می کند، گزارش مربوط به کشف این حشره را در مجله " بیولوژی لیترز "جمعیت پادشاهی انگلیس منتشر کرده اند.
طول این حشره که از خانواده عنکبوتهاست و به نژاد میرموزیرکون " Mirmoszercn"باز می گردد، کمتر از یک میلیمتر گزارش شده و پیش از این هیچ نمونه فسیلی از آن یافت نشده است.
این نوع حشره ها اغلب اوقات در خاک و یا بر بروی برگ درختان و در لانه مورچه ها بسر می برند. حشره "فاروا" نیز که متعلق به این نوع است ، یکی از مخرب ترین انگل ها به شمار می آید و معمولا در کنار زنبورها بسر می برد.
تیم پژوهشگر سنگ کشف شده را به دوره ائوسن یعنی 49 میلیون سال پیش، منسوب می کند، هنگامی که پستانداران در سطح زمین شروع به ظهور کردند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کشف فسیل پنجاه میلیون ساله حشره در یک سنگ کهربا» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X