فاز یك كمربندی گرگان هفته دولت به بهره برداری می رسد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان، ابراهیم مبارك قدم در بازدید از پروژه های حوزه نظارت و كنترل راهسازی با حضور مدیركل ساخت و توسعه راه های منطقه شمال شرق كشور، اظهار کرد: قطعه یك كمربندی گرگان از ورودی شهر سرخنكلاته شروع و بعد از عبور از این شهر به روستای امیرآباد و در محل تقاطع محور گرگان به آق قلا به اتمام می رسد.

وی افزود: فاز دوم كمربندی گرگان نیز، در شش ماهه اول سال ۹۵ به مناقصه گذاشته می شود و هم اكنون نقشه برداری مسیر و عملیات زمینی توسط مشاور به پایان رسیده است.

به گفته وی، قطعه دوم پروژه كمربندی گرگان تقریبا به طول ۱۱ كیلومتر است كه از انتهای قطعه اول كنار گذر گرگان تا خارج از محدوده غربی شهر گرگان را شامل می شود.

مدیركل راه و شهرسازی گلستان، طول قطعه اول این پروژه را، ۱۵.۵ كیلومتر ذكر كرد و گفت: عملیات اجرایی ۹ كیلومتر آن به طور كامل به اتمام رسیده و ۷۵ درصد از عملیات اجرایی باقی مانده پروژه كه شامل ورودی و خروجی شهر سرخنكلاته و اتصال مسیر به بزرگراه سراسری گرگان به مشهد می شود، انجام شده است.

مدیركل ساخت و توسعه راه های منطقه شمال شرق كشور نیز از بهره برداری سه راهی كلاله تا پل آق قمیش در محور جنگل گلستان به طول ۱۰ كیلومتر در آینده ای نزدیك خبر داد و گفت: طبق بررسی های فنی بعمل آمده مقرر شده به دلیل وجود روستاهای پرسه سو و گوگول در حاشیه محور مینودشت – گالیكش، بزرگراه مینودشت به گالیكش از محور جایگزین دیگر عبور داده شود.

حسن كلهر یادآورشد: هم اكنون اقدامات آزادسازی اراضی حاشیه آن بزرگراه انجام شده است.

سه راهی یساقی و پل روگذر لیوان غربی از پروژه های دیگری بودند كه مدیر كل راه و شهرسازی گلستان به اتفاق  مدیركل ساخت و توسعه راه های منطقه شمال شرق كشور بازدید داشته و از نزدیك در جریان كم و كیف اقدامات اجرایی آنها قرار گرفتند.

میزان و چگونگی پرداخت مطالبات پیمانكاران حوزه راهسازی و روند اجرایی پروژه های فعال این حوزه در نشستی كه در ادامه این بازدید برگزار شد، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فاز یك كمربندی گرگان هفته دولت به بهره برداری می رسد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X