ویژه های کیهان / ادعای سایت خبر آنلاین و پاسخ کیهان

ویژه های کیهان /  ادعای سایت خبر آنلاین و پاسخ کیهان

کیهان / قائم‌مقام مدیر مسئول سایت خبر آنلاین ضمن ارسال توضیحی نوشت خبر آنلاین یک رسانه اصولگراست و نه رسانه اصلاح‌طلب نزدیک به دولت که کیهان قید کرده است.

محمد مهاجری با ادعای اینکه این انتساب به ظن قوی بدون اطلاع مدیر مسئول کیهان بوده نوشت: خبر آنلاین همان‌گونه که در شناسنامه خود از ابتدای تاسیس تاکید کرده رسانه‌ای اصولگراست و اصول مشترک جبهه اصولگرایان را اعتقاد و التزام به اسلام، انقلاب، نظام، امام و رهبری می‌داند.
هر جریان یا فردی که به این اصول واقعاً معتقد و ملتزم باشد و قرائت او از این اصول براساس قرائت رهبری باشد، اصولگراست، هر چند در سایر مسائل دارای سلوک، نظرات و سلیقه‌های متفاوت باشد.
طبیعی است طبق این قرائت، رفتارهایی چون ناسزاگویی، تهمت زدن، اهانت، هتک حرمت و آبروی افراد، پرونده‌سازی و بدخلقی رسانه‌ای را (که شیوه‌های افراطی و به دور از اخلاق دینی و انسانی است) در چارچوب اصولگرایی نمی‌داند و از آنها برائت می‌جوید.
از سوی دیگر، خبر آنلاین، پرده‌پوشی و کتمان انتقاد به دستگاه‌های کشور را (حتی آنهایی که توسط اصولگرایان اداره می‌شوند) روا نمی‌داند و تمجید بی‌مبنا را که متاسفانه برخی رسانه‌های اصولگرا از دولت‌های نهم و دهم انجام دادند مصداق تعصب جاهلی قلمداد می‌کند. از همین روی، در مورد دولت یازدهم به پیروی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب، سیاست حمایتی و در عین حال انتقادی را پی گرفته است. موارد متعددی از انتقادات خبر آنلاین به دولت یازدهم که در روزنامه کیهان انتشار یافته اثبات‌کننده این مدعاست.
یادآور می‌شود دو تن از مدیران خبر آن‌لاین- آقایان انتظامی و معزی- هم‌اکنون به عنوان مدیران ارشد دولتی فعالیت می‌کنند. علیرضا معزی مدیر مسئول خبر آنلاین ابتدا به عنوان معاون ارتباطات دفتر رئیس‌جمهور و سپس دبیر شورای اطلاعاتی دولت منصوب شد. انتظامی نیز هم‌اکنون معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد است و سؤال اول این است که چرا مدیر مسئول محترم خبر آنلاین، جور تکذیب «نزدیک بودن به دولت» را نکشیده است؟ و آیا به لحاظ حقوقی قائم‌مقام حق دارد به جای مدیر مسئول، تایید و تکذیب خبر را کند.
ثانیاً هر چند کیهان از گسترش دایره اعضای جبهه اصولگرایی خوشحال می‌شود اما منطقاً اصولگرایی به‌عنوان پایبندی به نظام و انقلاب و امام و رهبری چهارچوبی دارد که با نقیض آن قابل جمع نیست. به‌عنوان مثال شرط پایبندی به امام و رهبری و نظام و انقلاب مرزبندی صریح با سران فتنه سال 1388 است که ضمن آن به اصل اسلام و امام و رهبری و حتی ساحت امام حسین(ع) جسارت شد. متاسفانه و به‌عنوان یک مثال روشن خبر آنلاین بدون کمترین موضع‌گیری، بارها به ترویج خاتمی که از عوامل تکوین فتنه و آشوب 88 می‌باشد، پرداخته است. البته هنوز هم می‌توان امیدوار بود این سایت صراحتاً با مدعیان تقلب 11 میلیونی که در محافل خصوصی تصریح کردند باور ندارند چنین تقلبی شده، مرزبندی کند و به جای این خط قرمز اصلی که تصریح رهبر معظم انقلاب است، به القای اختلاف میان طیف‌های اصولگرا نپردازد و مثلاً مسایل را به عملیات روانی موافق و مخالف جبهه پایداری فرو نکاهد. ضمناً جای سؤال است که برخی همکاران رسانه‌های اصلاح‌طلب با حفظ موضع در سایت مدعی اصولگرایی چه می‌کنند؟

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ویژه های کیهان / ادعای سایت خبر آنلاین و پاسخ کیهان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X