اسد الله بادامچیان: آرامش فعلی را نباید به دولت روحانی ربط داد

اسد الله بادامچیان: آرامش فعلی را نباید به دولت روحانی ربط داد

آرمان/ متن پیش رو در ارمان منتشر شده و انتشار آن در اخرین خبر الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست

اسدا... بادامچیان عضو شاخص حزب موتلفه اسلامی با وجود اینکه قبول ندارد دولت روحانی آرامش را به جامعه تزریق کرده است، اعتقاد دارد که جدی گرفتن بحث بهداشت و همچنین تحرکات هسته‌ای دولت یازدهم را باید به طور تمام و کمال تایید کرد و همچنین به زعم او دولت یازدهم در شروع به کارش نیروهای اصولگرایی را قلع و قمع کرد و این مساله را نکته تاریکی در کارنامه دولت یازدهم تلقی می‌کند.بادامچیان همچنین با گفتن اینکه «در هر گروه و جریانی تندرو‌ها هم فعالیت می‌کنند و شاهد کندرو‌ها هم هستیم پس این قضیه چیزی نیست که بخواهد به طور خاص حساسیتی در جامعه را به وجود آورد» اعتقاد دارد: «اینکه گروهی تندرو هستند را هم در اصولگرایان می‌توان دید و هم در اصلاح‌طلبان.» البته وی برخلاف نظر اکثریت جامعه، اعتقادی به هزینه‌سازی تندروها هم ندارد. متن گفت‌وگوی آرمان با اسدا... بادامچیان را در ادامه می‌خوانید.

این ذهنیت که رای به «آرامشِ بیشترِ جامعه بعد از استقرار دولت یازدهم» می‌دهد، ذهنیتی صحیح است یا....؟
نه. نمی‌دانم چرا چنین چیزی عنوان می‌شود. آرامشی که در جامعه مشاهده می‌شود، مرهون مردم است و همیشه آرامش بوده است، مگر مردم قبلا ناآرامی داشتند که چنین بحث‌هایی را مطرح می‌کنید!
خب در طول 8سال استقرار دولت قبلی مشکلات زیادی پدید آمد و تنش‌های زیادی مشاهده شد.
مگر الان مشکلی وجود ندارد یا در دولت تنشی دیده نمی‌شود.
قیاس شما، قیاسی مع‌الفارق است. هشت سال سیاست‌های ناکارآمد اقتصادی و تغییر نرخ دلار از هزار به سه‌هزار تومان در عرض چند ماه و...
ببینید! ما در ایران به برکت و عنایت خداوند و همچنین خط ولایت‌فقیه و البته هوشیاری مردم همیشه در صحنه، همیشه امنیت و آرامش داشتیم. بنابراین طرح اینگونه مسایل درست نیست و حتی به ضرر دولت است و تبلیغ منفی حساب می‌شود.
دولت یازدهمی‌ها در مدیریت جامعه و همچنین تحقق شعار‌هایشان چطور ظاهر شدند؟
دولت هم کارهای مثبت داشته و هم به هر حال نقطه ضعف‌هایی. دولت جناب آقای روحانی توانست در طرح بهداشت بسیار تاثیرگذار ظاهر شود و در ثابت نگه داشتن قیمت ارز هم موفق بود و در بحث مذاکرات هسته‌ای نیز به خوبی توانسته از حق جمهوری اسلامی دفاع کند و در قبال زیاده‌طلبی‌های آمریکا و غرب به خوبی ایستادگی کرده است و در واکنش به مساله فلسطین و غزه هم انتظارات جامعه اسلامی را به خوبی برآورده کرده است.
و نقاط ضعف؟
چینش نیروهای اصلاح‌طلب. متاسفانه دولت بعد از مستقر شدن در پاستور نیروهای وفادار و زحمتکش اصولگرا را از رده خارج کرد و چهره‌های اصلاح‌طلبی را به روی کار آورد تا من نوعی بتوانم اینطور بگویم که دولت در انتصابات خود باندی عمل کرد و باعث شد تا کشور از کارآمدی نیروهای اصولگرایی محروم بماند.
شما این نکته را در شرایطی می‌گویید که آقای روحانی در انتخابات مورد حمایت جریان اصلاحات قرار گرفتند و بر اساس قانونی نانوشته، این طبیعی بود که از حامیان خود برای حضور در دولت استفاده کنند.
اصلا چنین چیزی نیست. اصلاحات مگر در کشور رای نصف به علاوه یک دارند که چنین حرفی را می‌زنید. حتی اگر فرض بگیریم که بخشی از اصلاح‌طلبان هم به روحانی رای داده باشند، دولت که دولت اصلاح‌طلبی نیست و رئیس‌جمهوری، رئیس همه و حتی آنهایی که در انتخابات هم بی‌تفاوت بودند و کاری به مسایل جاری کشور ندارند،است.
البته دولت‌های اصولگرای نهم و دهم هم چنین روشی داشت.
این رویه اشتباه است و توسط هر دولتی که اجرا شود، باید نقد جدی شود. البته این مساله از دولت آقای خاتمی شروع شد که با بهانه «درک نکردن پیام دوم خرداد» هزاران مدیر لایق را کنار گذاشتند. اصلاح‌طلبان در مساله تصمیم خانم راستگو در انتخاب شهردار تهران نیز نشان دادند که طرفدار کار باندی هستند.
وقتی یک نفر با استفاده از وجهه اصلاح‌طلبی و با حضور در لیست اصلاح‌طلبان به شورا یافته چطور می‌تواند چنین رفتاری را از خود به نمایش بگذارد؟
بنده معتقدم در انتخاباتی که با این شکل انجام می‌شود، افراد باید بر اساس نگاه و تحلیل خود انتخاب کنند و به همین دلیل تاکید می‌کنم که مخالفت با راستگو نشان داد که آنها اعتقاد به حرکت باندی دارند. ما در موتلفه اسلامی تحت هیچ شرایطی چنین رویه‌ای نداریم و افراد استقلال دارند.
اما در مساله مرحوم عسگر اولادی واکنش‌های شدیدی داشتید و حتی زمزمه‌هایی مبنی بر کنار گذاشتن او از موتلفه هم شنیده شد که شاید به دلیل سن و سال و کسوت آن مرحوم چنین اتفاقی نیفتاد.
اصلا چنین چیزی نیست. ما اگر به آقای عسگر اولادی صحبتی داشتیم، همه‌اش در چارچوب اظهارنظر بود و هیچ وقت به خودمان اجازه برخورد حذفی ندادیم. اجازه بدهید از این بحث بگذریم. درباره نقاط ضعف دولت هم می‌توان اشاره داشت که اجرای هدفمندی یارانه‌ها و مشخصا شیوه ضعیف سبد کالا را باید کارهایی بدانیم که دولت می‌توانست عملکرد بهتری را به نمایش بگذارد و مردم را راضی‌تر کند.
به نظر می‌رسد دولت باید تندروها را جدی بگیرد. به هر حال آنها تریبون و همچنین حق رای دارند.
در هر گروه و جریانی هم تندرو‌ها فعالیت می‌کنند و هم شاهد کندرو‌ها هستیم. پس این قضیه چیزی نیست که بخواهد به طور خاص حساسیتی در جامعه را به وجود آورد. اینکه گروهی تندرو هستند را هم در اصولگرایان می‌توان دید و هم در اصلاح‌طلبان. به نظر من چهره‌های اصلح‌طلب هم تریبون دارند.
اما اصلاح طلبان خارج از سیستم مدیریتی هستند.
شما می‌خواهید جوسازی سیاسی کنید؟
نه. سوال من مشخص است.
شما متعصبانه اظهارنظر می‌کنید. مگر می‌شود به امثال حمید رسایی گفت که صحبت نکند، به هر حال او نماینده مجلس است و وظیفه دارد تا در مسایل مختلف نظر خود را بیان کند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اسد الله بادامچیان: آرامش فعلی را نباید به دولت روحانی ربط داد » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X