پیشنهاد افزایش 500 میلیون دلاری سرمایه صندوق ضمانت صادرات از سوی وزارت صنعت

پیشنهاد افزایش 500 میلیون دلاری سرمایه صندوق ضمانت صادرات از سوی وزارت صنعت

مهر/ وزیر صنعت معدن و تجارت گفت، وزارت صنعت پیشنهاد داده تا 500 میلیون دلار، از محل صندوق توسعه ملی به عنوان افزایش سرمایه صندوق ضمانت صادرات در نظر گرفته شود.

محمدرضا نعمت‌زاده در جلسه مجمع عمومی صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: برای افزایش سرمایه صندوق ضمانت صادرات ایران، در فاز نخست پیشنهاد شده که 500 میلیون دلار، از محل صندوق توسعه ملی در نظر گرفته شود که تقاضای ما این است که معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری این موضوع را در بودجه لحاظ کنند.

وزیر صنعت، معدن وتجارت با توجه به افزایش تعهدات سر رسید نشده صندوق که هم اکنون بالغ بر 2 میلیارد و 100میلیون دلار است، افزود: صندوق در حال حاضر 12 برابر سرمایه اش در ریسک قرار دارد که از حد متعارف جهانی بالاتر است.

وی تصریح کرد: به همین منظور اجازه پوشش ریسک به میزان 15 برابر سرمایه به صندوق ضمانت صادرات ایران داده شده اما اگر خروج از رکود در برنامه جدی دولت است و راه مار اصلی خروج غیر تورمی از رکود را صادرات در نظر بگیریم با این اعداد و ارقام امکان نیل به اهداف بزرگ صادراتی و حمایتهای کامل و لازم از پروژه های بزرگ صادراتی خصوصا از صدور خدمات فنی و مهندسی از صندوق سلب می شود.

نعمت زاده با مروری بر عملکرد حرفه ای برخی موسسات بیمه اعتبار صادراتی تراز اول جهان، افزود: جمهوری اسلامی ایران نیز می بایست ابزارهای حمایتی خود، از صادرات کشور را تقویت نماید.

وی در بخشی دیگر به اهمیت اعتبار سنجی دقیق و درست از صادر کنندگان اشاره کرد و افزود: با توجه به معوقات بانکی به نظر می رسد فرایند اعتبار سنجی در بانکها چندان دقیق نیست و اطلاعات اعتباری جمع اوری شده از سوی بانکها هر چند سودمند اما کافی نیست.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه خاطر نشان کرد : پروژه علمی جدید در خصوص اعتبار سنجی و رتبه بندی تمامی صادر کنندگان با مشارکت صندوق ضمانت صادرات و سازمان توسعه تجارت ایران در سال جاری کلید خورده وبر اساس این الگو ، صادر کنندگان و نهادهای تولیدی و صادراتی بسته به درجه اعتبار در گروه طبقه بندی خواهند شد

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیشنهاد افزایش 500 میلیون دلاری سرمایه صندوق ضمانت صادرات از سوی وزارت صنعت » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X