آیا کشورهای عربی سیاست خود را نسبت به تروریستهای تکفیری تغییر می دهند؟

آیا کشورهای عربی سیاست خود را نسبت به تروریستهای تکفیری تغییر می دهند؟

بولتن نیوز/ متن پیش رو در بولتن نیوز منتشر شده که انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.

قرار است بزودی شماری از کشورهای عربی منطقه در جده در عربستان سعودی دور هم جمع شوند تا اینکه یک ائتلاف بین المللی برای مبارزه با داعش در منطقه شکل بگیرد. آمریکاییها توصیه کرده اند که کشورهای عربی و ترکیه باید در این ائتلاف که یک ائتلاف بین المللی است شرکت بکنند.

قرار است بزودی شماری از کشورهای عربی منطقه در جده در عربستان سعودی دور هم جمع شوند تا اینکه یک ائتلاف بین المللی برای مبارزه با داعش در منطقه شکل بگیرد. آمریکاییها توصیه کرده اند که کشورهای عربی و ترکیه باید در این ائتلاف که یک ائتلاف بین المللی است شرکت بکنند.

سیاست سالهای اخیر کشورهایی چون عربستان سعودی ، قطر و ترکیه به گونه ای آشکار در ضدیت با هرنوع جریانی است که برخواسته از واقعیت ترکیب جمعیتی عراق باشد. هنوز که هنوز است کشورهای عربی نمی توانند بپذیرند واقعیت دمکراسی به سنی ها در عراق این اجازه را نمی دهد که بسان قرن گذشته حاکم بلامنازع عراق باشند.
این کشورها تازمانی که نپذیرند واقعیت صحنه سیاسی عراق تغییر یافته است و باید به همه عراقیها میدان و فرصت سیاست داد بعید است از چنین ائتلافهایی چیزی بیرون بیاید که سبب تغییر موازنه قوا در منطقه شود.
تشکیل دولت جدید عراق و اجابت خواسته های سنی ها وکردها در دولت جدید این امیدواری را هم هر چند اندک بوجود آورده است که کشورهای عربی دستکم در مقابل تکفیریها سیاست خود را تغییر دهند.
در شرایطی که کردستان عراق به عنوان منبع انرژی مورد نیاز ترکیه داشت از سوی تروریستهای تکفیری اشغال می گشت از دادن کمک نظامی به کردها سرباز زد و دوستان خود را در عراق تنها گذاشت .ترکیه هنوز بر این باور است که هیچ دولت شیعی قوی در عراق نباید وجود داشته باشد حتی اکر این دولت براساس اصول دمکراسی مورد اعتراف جوامع بین المللی بر مسند قدرت رسیده باشد.ترکها و کشورهای عربی منطقه منظومه خاورمیانه را با همدیکر می بینند و می خواهند خط دوستان آنها در محور لبنان، سوریه و عراق به قدرت برسد و در این راه آنها اجازه دادند تندروترین تروریستها دراین مدت خون هزاران سوری و عراقی و لبنانی را بر زمین بریزند.
کشورهای عربی نیز از ترس تغییر در منطقه با حمایت همه جانبه مادی و معنوی از گروهک تروریستی و تکفیری داعش این زمینه را فراهم کردند تا تنش ها در عراق و سوریه در سطوح و لایه های مختلف اجتماع حادتر از گذشته شود. آنها سبب شدند که جنگ مذهبی در منطقه بیشتر از هر تهدیدی آینده منطقه را تهدید بکند. در این سالهای اخیر تروریستتهای تکفیری در اردوگاههای ارتش ترکیه آموزش دیدند، پول عربستانی ها و قطریها را به سلاح دادند و فتواهای مفتی های عربستانی را به عنوان حمایت مادی پشت سر خود دیدند و از این رو تا توانستند به نام دین اسلام بریدند و ویران کردند و دست آخر هم خلافت دولت اسلامی را اعلام کردند.
حال همین کشورها بدون اینکه بخواهند تغییری در سیاسهای خود بدهند در تلاش هستند تا ائتلافی را که سالهاست در حمایت از تروریستها شکل داده اند این بار برعلیه رفقایشان تشکیل دهند.از این دست جلسات در طول سالیان گذشته بارها برگزار شده است و نه تنها سبب تغییرسیاست این کشورها برای از بین بردن تروریستها نشده است بلکه کوشیده اند راهکارهای تقویت تروریستها را در راس کارهای خود قرار دهند.
به هر روی تروریستهای تکفیری داعش دیگر تنها تهدیدی برای منافع ایران و کشورهای عراق و سوریه نیستند بلکه تهدیدی برای همه کشورهای منطقه هستند و دسترسی بیشتر آنها به منابع زمینی و زیرزمینی سبب از بین بردن انسانهای بیشتر و شکلگیری بحرانهای بیشتر منطقه ای خواهد شد از این رو این کشورها اگر سیاست خود را در این خصوص تغییر ندهند روزی هم خواهد آمد که این تروریستهای تکفیری به جان خود آنها بیافتند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آیا کشورهای عربی سیاست خود را نسبت به تروریستهای تکفیری تغییر می دهند؟» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X