مهرجویی: بخش خصوصی از سینمای ایران کنار گذاشته شده‌است

مهرجویی: بخش خصوصی از سینمای ایران کنار گذاشته شده‌است

مهر/ کارگردان مطرح سینمای ایران با تاکید بر لزوم تجدید نظر در توزیع بودجه سینما گفت: بخش خصوصی از سینمای ایران کنار گذاشته شده است.
داریوش مهرجویی جمعه شب در آیین دهمین جشن روز ملی سینما در موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان گفت: در هشت سال گذشته در حوزه سینما شرایط سخت و ناگوار برقرار بود.
وی با اشاره به تحولات کنونی ابراز امیدواری کرد که فضا برای فعالیت در این حوزه مساعد شده و مسئولان برای کارهایی که انجام می‌شود احترام قائل شوند.
مهرجویی با اشاره به لزوم تجدید نظر در توزیع بودجه ابراز داشت: در گذشته شاهد بودیم که از بودجه کلانی که برای تشویق و ترغیب فیلمسازان جوان در نظر گرفته شده بود؛ برای ساخت فیلم های میلیاردی صرف شد و در واقع بخش خصوصی از سینمای ایران کنار گذاشته شد. این کارگردان سینما 99 درصد تحرکات سینمای را مرتبط با ارزیابی‌های وزارت ارشاد در خصوص فیلم‌ها دانست و گفت: در حال حاضر برخی از فیلم‌ها توقفی شده‌اند.
توقیف یک فیلم چند روز پیش از اکران بی‌احترامی به تاییدکنندگان است
مهرجویی تصریح کرد: فیلم‌هایی بوده اند که توسط هیئت‌های مورد تایید قرار گرفته اند اما متاسفانه چند روز پیش از اکران از سوی وزیر ارشاد توقیف شده اند که این قبیل مسائل می توانند علاوه بر اثرات روانی منفی بر روحیه کارگردان و گروه تهیه فیلم، بر جنبه تجاری این حوزه نیز تاثیرگذار باشد.
وی اذعان داشت: در واقع این امر نوعی بی‌احترامی به مهر و امضاء هیئت هایی است که فیلم را تایید کرده اند که امیدواریم در شرایط کنونی این قبیل مشکلات برطرف شود.
کارگردان فیلم گاو با اشاره به لزوم تولید فیلم های فاخر سینمایی و شرکت آنها در فستیوال‌های جهانی ادامه داد: این فیلم موج و تحولی بزرگی را در سینمای ایران به وجود آورد.
دعوت ایل‌بیگی از هنرمندان کرمانی برای حضور بیشتر در سینمای کشور
رئیس انجمن سینمای جوانان ایران نیز در این آیین خواستار حضور پررنگ‌تر هنرمندان کرمانی در سینمای کشور شد گفت: سینمای کرمان باید آثار ارزشمند و قوی را به تصویر بکشد.
حبیب ایل ‌بیگی با اشاره به اینکه سینما هنرهای دیگر را نمایندگی می‌کند، گفت: امروز شاهد تربیت هنرمندان خوبی و ارزشمندی در کرمان، رفسنجان و بم هستیم.
سینمای ایران را باید از شرایط ناگوار کنونی نجات داد
احمد طالبی‌نژاد منتقد سینمای ایران هم در این مراسم با تاکید بر اینکه سینمای ایران باید در اختیار هنرمندان باشد، افزود: باید سینمای ایران را از شرایط ناگوار کنونی نجات داد. طالبی‌نژاد سینمای بعد از انقلاب را مدیون آثار فاخری چون فیلم گاو دانست و اظهار داشت: می‌توان گفت که این فیلم به نوعی چراغ راه سینمای ایران به شمار می‌رود. این منتقد پیشکسوت سینمای ایران اذعان داشت: آثار فیلمسازانی چون مهرجویی، کیمیایی و تقوایی توانست تحولی مثبت در سینمای ایران به وجود آورد.
وی سینما را از جمله ابزار اصلی توسعه فرهنگی دانست و ادامه داد: توسعه اقتصادی و اجتماعی هر جامعه ای در گرو توسعه فرهنگی است. طالبی‌نژاد با تاکید بر اینکه سینمای ایران باید در اختیار هنرمندان باشد، افزود: باید سینمای ایران را از شرایط ناگوار کنونی نجات داد. این منتقد سینما با اشاره به اینکه هنرمندان باید بر اساس معیارهای و اوصول موجود و البته آزادانه کار کنند، گفت: مطرح شدن فیلم‌های ایرانی در سینمای جهان می‌تواند تاثیری شگرف در دنیا داشته باشد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مهرجویی: بخش خصوصی از سینمای ایران کنار گذاشته شده‌است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X