سرمقاله آرمان امروز/ وزیری برای همه

سرمقاله آرمان امروز/ وزیری برای همه

آرمان/ «وزیری برای همه» عنوان یادداشت روز روزنامه آرمان امروز به قلم مرتضی حاجی (وزیر آموزش و پرورش دولت اصلاحات) است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

یک ماه از برکناری وزیر علوم می‌گذرد و طبق قانون رئیس‌جمهوری قریب به دو ماه دیگر فرصت برای انتخاب جانشین او دارد. طی مدتی که از برکناری وزیر علوم تاکنون گذشته، برخی جریان‌های سیاسی انتخاب وزیر پیشنهادی وزارت علوم را مشروط به تبعیت از خودشان اعلام کردند که البته قابل تامل است؛ هرچند وزیری که بخواهد تسلیم هر تصمیم و دیدگاهی خارج از قانون و خط‌مشی وزارتخانه شود، وزیر نیست. عدم استقلال یک وزیر در تصمیم‌‌گیری‌ها بالطبع ثبات مدیریتی وزارتخانه را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد که به دنبال خود منافع ملی را در معرض آسیب قرار می‌دهد. بنابراین به‌جای تاکید بر خواسته جناحی و گروهی آن هم در شرایطی که مخاطبان نسل آینده، دانشجویان و فرهیختگان مخاطب اصلی این اتلاف وقت‌ها هستند، باید بر منافع ملی تاکید کرد. باید همه جریان‌ها عزم خود را جزم کنند تا در هر عرصه و زمینه‌ای، قانون و قانونمداری مسیر خود را در جامعه پیدا کند. انتخاب آقای نجفی به‌عنوان سرپرست وزارت علوم انتخابی مدبرانه از سوی رئیس‌جمهوری بود که می‌تواند گزینه نهایی دولت برای وزارت علوم باشد. ایشان برای اداره وزارتخانه هم به لحاظ تجربی و هم به لحاظ علمی نشان داده اند که قادر به انجام چنین ماموریت مهمی خواهند بود. مضاف بر اینکه جریان اصولگرایی نیز به این واقعیت یعنی تمایل فضای عمومی دانشگاه‌ها به سمت اصلاح‌طلبی پی برده و به خوبی می‌داند چنین جریانی توانایی لازم را برای اداره وزارت علوم دارد. کمااینکه طی یک سال گذشته نیز سعی شد تا این وزارتخانه فارغ از نگاه‌های سیاسی و جناحی ارتقای سطح علمی دانشگاه و دانشگاهیان را دنبال کند. با این وجود اقلیتی در این شرایط هستند که نمی‌خواهند واقعیت را قبول کنند و دامنه دید خود را نسبت به حقایق جامعه محدود به خود و همفکران خود کرده‌اند. در حالی که فضای عمومی کشور نیز همچون دانشگاه‌ها به‌ویژه مراکز پژوهشی و علمی افراد فکور و تلاش‌گر برای ایجاد اصلاح کم و کاستی‌های کشور است که در تقسیم‌بندی‌های مرسوم اصلاح‌طلب محسوب می‌شوند. اگر این مجموعه احساس کند مورد توجه مسئولان کشور هستند و به آنان بها داده می‌شود با انگیزه‌ بالاتری فعالیت خواهند کرد وگرنه روحیه کار علمی از این مراکز دور خواهد شد. کمااینکه در گذشته نیز چنین کم‌‌مهری‌هایی نسبت به آنان اتفاق افتاد. کم‌‌توجهی به این آرا و تاکید بر کم‌‌توجهی نسبت به این خواسته‌ها که مطلوب اکثریت جامعه است، نشان می‌دهد اقلیتی دوست دارد جدای از مردم تصمیمات خود را اتخاذ ‌کنند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سرمقاله آرمان امروز/ وزیری برای همه» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X