آیت الله شیخ عیسی قاسم: مردم خواهان شرکت در انتخاباتی سالم هستند

آیت الله شیخ عیسی قاسم: مردم خواهان شرکت در انتخاباتی سالم هستند

تسنیم/ آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین تاکید کرد: ملت بحرین خواهان مشارکت در انتخاباتی هستند که سرآغاز آن ، توزیع عادلانه حوزه‌های انتخابیه و یک قانون انتخابات مورد قبول مخالفان و دولت باشد.

به گزارش تسنیم به نقل از روزنامه الوسط بحرین، آیت الله شیخ عیسی قاسم در خطبه نماز جمعه در مسجد امام صادق (ع) در منطقه الدراز در نزدیک شهر منامه پایتخت بحرین گفت: ملت بحرین خواهان مشارکت در انتخابات پارلمانی است؛ به شرط اینکه سرآغاز آن درست باشد. این سرآغاز درست هم از طریق توزیع عادلانه حوزه های انتخابیه و یک قانون انتخاباتی مورد توافق مخالفان و دولت است.
وی افزود: ملت خواهان انتخاباتی پارلمانی است و مشارکت جدی در انتخاب نمایندگانش است و می خواهد که کسی چیزی را به آنها تحمیل نکند. هر انتخاباتی که ملت را راضی کند و به آنها اطمینان دهد که نمایندگان انتخاب شده همان نمایندگان آنها هستند و برای تحقق خواسته های آنها تلاش می کنند، ملت در آن انتخابات با قدرت شرکت خواهد کرد.
آیت الله شیخ عیسی قاسم این سوال را مطرح کرد که چه انتخاباتی ملت را به مشارکت گسترده در آن ترغیب و متقاعد خواهد کرد؟
وی در پاسخ به این سوال خود گفت: این انتخابات باید برخاسته از رویکرد و سرآغازی درست باشد. سرآغاز درست برای انتخاباتی قابل قبول و مورد استقبال مردم همان توزیع عادلانه حوزه هاست و اینکه رای ملت ارزش انتخاباتی واحدی داشته باشد.
آیت الله شیخ عیسی قاسم افزود: سرآغاز درست در اتکا به یک قانون انتخابات است که اراده ملت را مدنظر قرار دهد زیرا این ملت انتخاب کننده است و این قانون باید مورد توافق بین مخالفان و دولت باشد؛ مخالفانی که در این قانون انتخابات، رای تعیین کننده مردم را مشاهده کنند و دولتی که مجری این انتخابات می باشد. اگر اینگونه نباشد، انتخابات از سرآغاز درستی برخوردار نخواهد بود.
وی تاکید کرد: این همان انتخاباتی است که می تواند به نتیجه مورد نظر مردم منجر شود و مردم را به مشارکت در آن در انتظار برون رفت از تونل تنگ و تاریک و رنج دشوار کنونی تشویق کند و بخشی از حقوق و آزادی از دست رفته خود و کرامت مصادره شده اش را بازپس بگیرد. در غیر این صورت، چرا مردم در انتخابات مشارکت کنند؟
رهبر شیعیان بحرین گفت: برای موفقیت آمیز بودن انتخابات و مشارکت مردم در آن باید خواست و اراده آنها از همان آغاز مدنظر قرار گیرد. سرآغاز باید درست باشد. این امر در نزد همه طرف ها به طور کامل واضح است. باید خواسته های ملت برآورده شود.
بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.
این درخواست ها با سرکوبگری رژیم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبرو شده است. رژیم بحرین در راه سرکوب بحرین همچنین عناصر پاکستانی را به خدمت گرفته است.
نیروهای نظامی مشترک شورای همکاری خلیج فارس موسوم به سپر جزیره نیز در این راه به رژیم بحرین کمک می‌کنند.
در این مدت، صدها نفر شهید یا زخمی شده و یا به زندان افتاده و شکنجه شده اند.
رژیم بحرین برای خاموش کردن شعله اعتراضات شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده سازی به زندانهای طولانی مدت محکوم کرده است.
با وجود همه این اقدامات، جنبش مردم بحرین برای دستیابی به خواسته های خود همچنان ادامه دارد و آنها با برپایی تظاهرات خواهان برآورده شدن این خواسته ها هستند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آیت الله شیخ عیسی قاسم: مردم خواهان شرکت در انتخاباتی سالم هستند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X