ضرورت اقدام ضربتی برای جلوگیری از ورود ریزگردهای آغشته به اورانیوم به کشور/ محیط زیست مسئول اصلی است

ضرورت اقدام ضربتی برای جلوگیری از ورود ریزگردهای آغشته به اورانیوم به کشور/ محیط زیست مسئول اصلی است

فارس/ عضو فراکسیون محیط زیست مجلس با بیان اینکه باید به شکل ضربتی از ورود ریزگردهای آغشته به اورانیوم به شهرهای جنوبی کشور جلوگیری شود، گفت: سازمان محیط زیست در راستای پیشبرد این مهم مسئولیت اصلی را بر عهده دارد.

کمال‌الدین پیرمؤذن اظهار داشت: طی سال‌های گذشته اطلاعاتی درباره ورود ریزگردهای آغشته به اورانیوم به کشور از سمت عراق به فراکسیون محیط زیست خانه ملت ارائه شده است.

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در ادامه از ریزگردهای آغشته به اورانیوم به عنوان پدیده‌ای شوم یاد کرد که آثار زیان باری را در تمام مناطق واقع در نیمه غربی کشور به بار می‌آورد.

وی ادامه داد: آثار شوم و زیان‌بار ناشی از پدیده ریزگردها بر عده‌ زیادی از انسان‌ها به خصوص سالمندان، سالخوردگان، افراد ناتوان و اطفال موجب شد تا این مهم را به طور جدی پیگیری کنیم.

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان داشت: در تعاملات و سفری که رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست به کشور عراق داشتند، مقرر شد تا پدیده ریزگردها از طریق مالچ پاشی به کنترل درآید.

پیرمؤذن با بیان اینکه نمی‌دانم این توافقات تا چه اندازه‌ای به مرحله اجرا رسیده است، ابراز داشت: با تمام این تفاسیر سازمان محیط زیست مسئول اصلی پیگیری این مهم است.

وی خاطرنشان کرد: از آنجایی که این پدیده با جان انسان‌ها در ارتباط مستقیم است بر همین اساس باید گفت چنانچه ریزگردهای آغشته با اورانیوم به ایران شیوع پیدا کرده است باید به شکل ضربتی برای جلوگیری از ادامه‌دار بودن آن، اقدام شود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ضرورت اقدام ضربتی برای جلوگیری از ورود ریزگردهای آغشته به اورانیوم به کشور/ محیط زیست مسئول اصلی است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X