هشدار رئیس كمیسیون اروپا درباره تبعات غیرقابل پیش بینی خروج انگلیس از این اتحادیه

به گزارش امروز (دوشنبه) خبرگزاری فرانسه، یونكر در مصاحبه با روزنامه آلمانی «فونك میدن گروپ» افزود: بی تردید «برگزیت»
تبعاتی غیرقابل پیش بینی در همكاری اروپا خواهد داشت اما قصد ندارد در این زمینه گمانه زنی كند زیرا متقاعد شده است كه انگلیسی ها تصمیم منطقی را اتخاذ خواهند كرد.
رئیس كمیسیون اروپا یادآور شد اتحادیه اروپا در فوریه 2015 (بهمن و اسفند 94) به «توافقی عادلانه» با انگلیس درباره اصلاحات دست یافت كه هدف از آن حفظ این كشور در اتحادیه اروپا بود.
وی خاطرنشان كرد همه اروپایی ها خواستار ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا هستند.
انگلیس نخست در سال 1973 به جامعه اقتصادی اروپا (EEC) پیوست و در همه پرسی كه دو سال بعد برگزار شد،عضویتش در اتحادیه اروپا مورد حمایت بیش از 67 درصد از مردم قرار گرفت. اما این كشور روابط تحت فشاری با بروكسل درباره مسائلی اساسی از جمله واحد پول یورو و منطقه بدون نیاز به روادید موسوم به شنگن داشته است.
اتحادیه اروپا این هفته پیش بینی رشد اقتصادی اش را سال جاری را كاهش داد و به خطر خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به عنوان عوامل خطر ارزیابی بهبود اقتصادی این منطقه اشاره كرد.
صندوق بین المللی پول و بیست اقتصاد بزرگ جهان موسوم به گروه 20 نیز درباره خطرات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا هشدار داده اند و سازمان همكاری اقتصادی و توسعه (OECD) نیز ماه گذشته اعلام كرد كه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا روندی مثبت نیست.
حتی «باراك اوباما» رئیس جمهوری آمریكا نیز در ارزیابی ما گذشته خود اعلام كرد كه عضویت در اتحادیه اروپا نفوذ جهانی انگلیس را افزایش داد. وی درباره برگزیت هشدار داد و و درباره احتمال امضای توافق تجاری جداگانه بین آمریكا و انگلیس گفت: این اتفاق به زودی رخ نخواهد داد، چون واشنگتن تلاش خود را برای گسترش مناسبات تجاری با اتحادیه اروپا گذاشته است.
انگلیس قرار است در تاریخ 23 ژوئن (سوم تیر) درباره ادامه عضویت خود در اتحادیه 28 عضو اروپا تصمیم گیری كند و نتایج نظرسنجی ها نشان می دهد كه این كشور همچنان به طور كامل در این زمینه تصمیم گیری نكرده است.
اروپام**9158**1572

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هشدار رئیس كمیسیون اروپا درباره تبعات غیرقابل پیش بینی خروج انگلیس از این اتحادیه» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X