تخلفات مالی بیمارستان ها را پیگیری می کنیم/مردم گزارش بدهند

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر ایرج حریرچی در مورد رسیدگی به پرونده های زیرمیزی اعلام کرد: هر گونه دریافتی خارج از صورتحساب بیمارستان در تمام بیمارستان های کشور تحت هر عنوان، تخلف است و مردم به جز صندوق بیمارستان و صورتحسابی كه بیمارستان صادر می كند هیچ پرداخت اضافه ای را برای درمان در بیماستان نداشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: البته آمارها نشان می دهد كه بعد از اجرای طرح تحول سلامت دریافت های غیر متعارف کاهش چشمگیر داشته است.

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به پیگیری پرونده های بیماران توسط وزارت بهداشت گفت: ما با یک روش علمی، از سوی نهادی خارج از وزارت بهداشت، بعد از گذشت یک هفته الی یک ماه از ترخیص بیمار، به طور سیستماتیک با بیماران و خانواده های آنان تماس گرفته و این موارد را پیگیری می کنیم.

حریرچی در پایان گفت: بیماران و خانواده آنها نیز اگر با موارد درخواست دریافت مبلغ بیش از موارد قید شده در صورتحساب مواجه شدند می توانند مورد تخلف را به سامانه تلفنی ۱۶۹۰ اطلاع دهند تا برخورد قانونی با این موضوع صورت گیرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تخلفات مالی بیمارستان ها را پیگیری می کنیم/مردم گزارش بدهند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سلامت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X