حیدرپور: تناقض گویی آمانو سیاست های دوگانه غرب را بیش از گذشته روشن می کند

حیدرپور: تناقض گویی آمانو سیاست های دوگانه غرب را بیش از گذشته روشن می کند

خانه ملت / عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران دخالت بیگانگان در اموردفاعی را نمی پذیرد، گفت: آمانو با تناقض گویی نسبت به برنامه هسته ای ایران، در مسیر سیاست های دوگانه غرب گام بر می دارد.

عوض حیدرپور در گفت وگو با خبرنگارسیاسی خبرگزاری خانه ملت، درواکنش به اظهارنظرمدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی براینکه بازدید ازسایت پارچین یکی ازمواردی است که باید درباره آن با مقامات ایران مذاکره شود، گفت: پارچین یکی ازسایت های صنایع دفاعی جمهوری اسلامی ایران است و به هیچ عنوان ربطی به فعالیت های هسته ای صلح آمیزکشورمان ندارد، از این رو بارها و بارها مقامات ایران اعلام کردند که آمانو در گزارش های خود باید موضوعاتی که با برنامه هسته ای ایران در ارتباط است در دستور کار آژانس قرار دهد.

نماینده مردم شهررضا درمجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه ملت ایران هیچگاه دخالت بیگانه را در امور دفاعی کشور نمی پذیرد، ادامه داد: متاسفانه مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به شدت تحت تاثیر گزارشات کذب و خارج از قاعده مقامات آمریکایی است، از این رو گزارش اخیر آمانو در خصوص اینکه نمی توان به طور صد درصد برنامه صلح آمیز هسته ای ایران را تائید کرد به دنبال همان بهانه جویی های قبلی و درجهت همکاری با سیاست های دوگانه غربی ها است.

وی تصریح کرد: ازنظر جمهوری اسلامی ایران فعالیت های هسته ای به طورکامل صلح آمیز بوده واین موضوع با بررسی مانیتورینگ و بررسی دقیق بازرسان آژانس تا کنون ثابت شده است، از این رو باعث تعجب است که با این وجود مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی ایجاد شبهه کرده و آشکارا تناقض گویی می کند؛ بنابراین به آمانو توصیه می شود به گزارش بازرسان آژانس و دوربین های خود بیشتر از نظرات جعلی آمریکایی ها اعتماد کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس درباره مذاکرات ایران و 1+5 درحاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل، افزود: جمهوری اسلامی ایران برای انجام فعالیت های صلح آمیز هسته ای خود هر تعداد سانتریفیوژی که نیازداشته باشد را تولید می کند و دراین مسیر نیاز به تصمیم غربی ها نیست، ازاین رو مذاکرات در نیویورک فرصتی برای تبادل نظرمیان ایران واعضای 1+5 بوده و زمان مناسبی برای تصمیم گیری نیست؛ اما نکته حائز اهمیت این است که حجم و مقدار بهانه گیری ها غرب و آمریکا مسیر مذاکرات را سخت کرده و ایران به دنبال مطالبات برحق خود است، البته باید تاکید کرد که تیم مذاکره کننده مانند گذشته ازحقوق مردم ایران دفاع می کند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حیدرپور: تناقض گویی آمانو سیاست های دوگانه غرب را بیش از گذشته روشن می کند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات





جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات



{literal} {/literal}
X