يك حزب مخالف در پاكستان: ارتش بر تحقيقات درباره اسناد پاناما نظارت كند

تعداد زيادي از هوادارن 'طاهر القادري' رهبر حزب جنبش مردم كه به نشانه اعتراض عليه حزب حاكم در خصوص اسناد پاناما شب گذشته در شهرهاي راولپندي و اسلام آباد تجمع كرده بودند، شعارهاي ضددولتي سر دادند و خواستار رسيدگي به اتهامات فساد مالي خانوداه نخست وزير شدند.
سلطان نعيم كياني از اعضاي ارشد اين حزب گفت: اگر تيم تحقيقاتي درباره اسناد پاناما تحت نظر ارتش باشد، در آن صورت ديگر نيازي به استعفاي نخست وزير نخواهد بود اما اگر نهاد يا تيم ديگري خارج از نظارت ارتش بخواهد اين تحقيق را انجام دهد، نخست وزير بايد قبل از انجام تحقيقات از سمت خود كناره گيري كند.
وي تاكيد كرد: اكنون زمان پاك كردن فساد از فضاي سياسي و اقتصادي كشور فرا رسيده است. حاكمان بايد درباره اينكه چگونه با بيت المال رفتار مي كنند و پول هايي را كه در خارج از كشور سرمايه گذاري مي كنند، از كجا آورده اند، پاسخگو باشند.
از زمان افشاي اسناد پاناما كه نام تعداد نسبتا زيادي از شخصيت هاي پاكستاني از جمله سه نفر از فرزندان نخست وزير اين كشور هم در آن وجود دارد، فضاي سياسي پاكستان به شدت تحت تاثير اين ماجرا قرار گرفته و مخالفان دولت اين اسناد را دستمايه اي براي افزايش فشارهاي سياسي برحزب حاكم قرار داده اند.
محمد نواز شريف نخست وزير خواستار تشكيل كميسيون تحقيقات براي براي رسيدگي به ادعاها و اتهامات مطرح شده در اسناد پاناما شده است و گفته كه هيچ نگراني از انجام تحقيقات در اين باره ندارد.
برخي مخالفان نواز شريف معتقدند كميسيوني كه تحت نظارت دولت تشكيل شود، نمي تواند بطور مستقل به انجام تحقيقات در زمينه ياد شده بپردازند.
آساق**1723

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «يك حزب مخالف در پاكستان: ارتش بر تحقيقات درباره اسناد پاناما نظارت كند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X