جزئیات خودکفایی صنعت برق ایران/ 3 سناریوی کاهش اتلاف انرژی در شبکه برق

جزئیات خودکفایی صنعت برق ایران/ 3 سناریوی کاهش اتلاف انرژی در شبکه برق

مهر/ مدیرعامل توانیر با تشریح 3 سناریوی کاهش اتلاف انرژی در سطح شبکه برق ایران اعلام کرد، صنعت برق ایران در تامین ترانسفورماتور به خودکفایی رسیده است.

همایون حائری در کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی ترانسفورماتور با اشاره به ضرورت مدیریت تجهیزات ترانسفورماتور در سطح شبکه برق به منظور کاهش تلفات و انرژی، گفت: عدم اعمال شرایط محیطی در طراحی ترانسفورماتورهای توزیع و بالا بودن تلفات آنها از مشکلات ترانسفورماتورهای توزیع به شمار می رود.

مدیرعامل توانیر با اعلام اینکه ترانسفورماتورهای توزیع به دلیل تعداد بالای آنها در شبکه برق و عدم استفاده از ورقه هسته کم تلفات، دارای هدررفت انرژی بالایی هستند، تصریح کرد: برخی از ترانسفورماتورهای شبکه برق پربار و برخی دیگر کم بار هستند؛ همچنین وجود شبکه های سیمی هوایی و عدم رعایت تعادل بار موجب افزایش تلفات می شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه هم اکنون در بخش توزیع 545 هزار دستگاه ترانسفورماتور با ظرفیتی افزون بر 77135 مگاولت آمپر و 35 هزار دستگاه ترانسفورماتور زمینی به ظرفیت 26 هزار مگاولت آمپر در کشور نصب شده است، از برنامه ریزی برای کاهش تلفات شبکه برق به زیر 10 درصد خبر داد.

حائری با یادآوری اینکه برای رسیدن به این منظور باید تعداد ترانسفورماتورهای کوچک در بخش توزیع را کاهش داده و شبکه 20 کیلوولت را گسترش دهیم، تاکید کرد: گسترش استفاده از واحدهای مقیاس کوچک و توسعه انرژی های تجدیدپذیر از برنامه های کلیدی صنعت برق به منظور کاهش تلفات است.

مدیر عامل توانیر با تاکید بر نیاز صنعت برق به طراحی و ساخت ترانسفورماتورهای با تلفات پایین، خاطرنشان کرد: باید در تعداد و ظرفیت ترانسفورماتورهای بخش توزیع تجدیدنظر کنیم و نوع ترانسفورماتور را متناسب با تغییر شرایط شبکه انتخاب کنیم.

این مقام مسئول در پایان از خودکفایی صنعت برق کشور در تامین ترانسفورماتورهای مورد نیاز خبر داد و یادآور شد: در این زمینه کارخانه ایران ترانسفور به عنوان تامین کننده اصلی ترانسفورماتورها از سرمایه های کشور به شمار می روند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جزئیات خودکفایی صنعت برق ایران/ 3 سناریوی کاهش اتلاف انرژی در شبکه برق» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X