صف بندی انتخاباتی برای احراز پست نائب رییسی اتاق ایران

صف بندی انتخاباتی برای احراز پست نائب رییسی اتاق ایران

ایلنا/ انتخابات یکشنبه هفته آتی جهت تعیین نائب رییس اتاق ایران، به دلایل متعدد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که شاید اهمیت آن کمتر از انتخابات پائیز ۹۲ یعنی انتخاب جانشین محمد نهاوندیان برای تصدی پست ریاست اتاق ایران نباشد. در این چند روز باقی مانده تا این انتخاب حساس، جناح‌های موجود در اتاق هر کدام نامزدهایی برای این کرسی پیشنهاد کرده‌اند و با تمام توان برای بدست آوردن نائب رییسی اتاق ایران در تلاشند.

گروه اصلاح طلب و آزاد اندیشان اتاق که بیشتر به تحول خواهان نامیده می‌شوند که متشکل از افراد معتقد به نگاه مدرن و اصلاحی در اقتصاد هستند، مجید رضا حریری و محسن چمن آرا را نامزد کرده‌اند.

مجید رضا حریری که عضو هیأت نمایندگان اتاق تهران و نائب رئیس اتاق ایران و چین است، علیرغم اینکه یک شهرستانی الاصل است اما به واسطه صراحت در گقتار و شفافیت در اظهار نظراتش و عدم وابستگی به هیچ شخص یا نهادی ارتباط بسیار نزدیک با اعضای شهرستانی اتاق ایران و تشکل‌های وابسته به اتاق دارد و محسن چمن آرا که چند دوره سابقه حضور در هیأت نمایندگان اتاق ایران را در کارنامه خود دارد، از اتاق ایلام در این انتخابات به صحنه آمده که قطعاً گروه حامی این نامزد‌ها طی امروز یا فردا بر حضور یک تن از آنان به اجماع می‌رسد که در این گروه شانس حریری بیشتر است.

گروه سنتی و محافظه کار اتاق که تحت عنوان مجمع فعالان توسعه نامیده شده و بزرگان آن مجمع آقایان خاموشی، میر محمد صادقی و آل اسحاق هستند نیز دو نام پورفلاح و دانشمند را مطرح کرده‌اند که به نظر می‌رسد سخنان عجیب و تأمل برانگیز یکی از اعضای اصلی گروه سنتی و محافظه کار در جلسه روز شنبه این گروه که به دلیل طرح مباحثی نسبت به هیات رییسه و هیات نمایندگان اتاق ایران، موجب آزردگی تمامی اعضای پارلمان بخش خصوصی شد، شاید درسرونوشت کاندیدای آنان تاثیر منفی بگذارد.

در این بین تعدادی از اعضای هیأت رئیسه و مدیران اتاق! با رایزنی با روسای اتاقهای سراسر کشور که اخیرا در ارومیه جلسه مشترک داشته‌اند و در تلاشند که یکی از نمایندگان دولت را در هیأت رئیسه اتاق ایران یعنی بزرگ‌ترین پارلمان بخش خصوصی جای دهند.
با توجه به سابقه دولت یازدهم در انتخابات رییس اتاق درسال گذشته و نائب رییس اتاق تهران در ماههای گذشته و اخباری که از دورن دولت مبنی بر اتخاذ سیاست عدم مداخله رسمی و بی‌طرفی دولت و شخص وزیر صنعت، معدن و تجارت در انتخابات اتاق و عدم تمایل به در دست داشتن پست اجرائی در اتاق به گوش می‌رسد و نظر به اصل مقام نظارتی دولت بر اتاق، بعید است دولت تمایل به حضور داشته باشد.

بنابراین خبر هائی از اصرار تعدادی از اعضای هیأت رئیسه و مدیران اتاق تهران و ایران به مسعود کرباسیان، رئیس کل گمرک وجود دارد و اما تا این لحظه وی تمایل چندانی نشان نداده و امتناع نموده است. بنابراین با توجه به حساسیت مسئولیت کرباسیان در عالیترین مقام گمرک ایران و ارتباط اغلب تجار و بازرگانان با این دستگاه و نگرانی از شاعبه‌های متحمل، ورود وی به این کار زار بعید به نظر می‌رسد.

از این رو باید یکشنبه هفته آینده شاهد هماوردی چند جانبه که مهم‌ترین آن صف بندی محافظه کاران و طیف ستنی اتاق در مقابل مدرنیست‌ها و مستقل‌ها و تحول خواهان خواهیم بود و باید دید کرسی نائب رییسی اتاق بازرگانی به کدام گروه می رسد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «صف بندی انتخاباتی برای احراز پست نائب رییسی اتاق ایران» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X