مدیرعامل شرکت گاز: ذخیره سازی گاز به 1,8 میلیارد متر مکعب می رسد

مدیرعامل شرکت گاز: ذخیره سازی گاز به 1,8 میلیارد متر مکعب می رسد

باشگاه خبرنگاران/ میلیارد متر مکعب گاز تاکنون در مخازن ذخیره سازی شوریجه و سراجه قم ذخیره شده و این حجم در فصل زمستان به حدود 1.8 میلیارد متر مکعب افزایش می یابد و امکان برداشت روزانه 20 میلیون متر مکعب از دو مخزن فراهم می شود.

مدیرعامل شرکت ذخیره سازی گاز ایران در حاشیه مراسم بهره برداری از مخزن ذخیره سازی شوریجه گفت: مخزن ذخیره سازی شوریجه 2 واحد 10 میلیون متر مکعبی برای نم زدایی دارد که در حال حاضر یک واحد آن در مدار قرار گرفته است و در صورت افزایش تولید، واحد دوم نیز در مدار قرار می گیرد.

مسعود سامی وند افزود: گاز پس از استخراج نم زدایی شده و میعانات گازی آن گرفته و گاز خشک با فشار 78 بار به خط سراسری ارسال می شود.

ذخیره 400 میلیون متر مکعب گاز در شوریجه
مدیرعامل شرکت ذخیره سازی گاز ایران گفت: هم اکنون در مخزن شوریجه 400 میلیون متر گاز ذخیره شده و در سراجه نیز یک میلیارد و 100 میلیون متر مکعب ذخیره کرده ایم و در مجموع 1,5 میلیارد متر مکعب در 2 طرح ذخیره شده است و 200 تا 300 میلیون متر مکعب نیز تا فصل زمستان اضافه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: طرح ذخیره سازی شوریجه از جمله طرح هایی است که در برنامه زمان بندی خود یعنی 34 ماه به اتمام رسید و در شرایط تحریم و تغییرات قیمت ارز و سختی انتقال تجهیزات تا این نقطه، توانسته ایم این مجموعه را در زمان مقرر به بهره برداری برسانیم.

سامی وند هزینه صرف شده برای این طرح در شرکت ذخیره سازی گاز را 287 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این اعتبار در شرکت ذخیره سازی هزینه شده، اما هزینه های دیگری نیز ازجانب شرکت نفت مرکزی صورت گرفته است که امیدواریم در 2 سال آینده اعتبار هزینه شده بازگردد.

به گفته وی، طرح ذخیره سازی گاز شوریجه زمستان سال گذشته آماده بود اما به دلیل نزدیکی به فصل زمستان، تزریقی در این مخزن صورت نگرفت.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدیرعامل شرکت گاز: ذخیره سازی گاز به 1,8 میلیارد متر مکعب می رسد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X