مدیر عامل واگن‌های پارس: چینی‌ها به جای اسقاط، واگن‌هایشان را به ایران می فروشند

مدیر عامل واگن‌های پارس: چینی‌ها به جای اسقاط، واگن‌هایشان را به ایران می فروشند

ایلنا/ مدیرعامل واگن پارس با انتقاد بر ادامه واردات واگن‌های چینی، درباره اختلاف قیمت بیش از یک میلیارد تومانی واگن‌های تولید داخل و واگن‌های چینی گفت، درحالی که قرارداد فروش واگن‌های تولید داخل با قیمت ۲. ۳ تا ۲. ۶ میلیارد تومان منعقد می‌شود، ‌ شرکت‌ها واگن‌های چینی را قیمت بیش از ۳. ۲ میلیارد تومان می‌خرند که البته قیمت حمل و نقل وعوارض گمرک هم به ان اضافه می‌شود.

محمد محمدی با بیان اینکه شرکت‌های چینی به جای اینکه هزینه‌ای برای اسقاط واگن‌هایشان بپردازند، ‌واگن‌های ۳۰ سال کارکرده خود را به شرکت‌های ایرانی می‌فروشند، اظهار کرد: دنیا به سمت راه اندازی قطارهای سریع السیر می‌رود و راهی جز اسقاط قطارهای معمولی ندارد، ‌ بنابراین به جای اینکه هزینه‌ای بابت اسقاط واگن‌های ۳۰ سال کارکرده بپردازند از فروش ان به ایران درآمدزایی هم می‌کنند.

وی گفت: قیمت خرید واگن‌های تولید داخل چیزی ببن ۲. ۳ تا ۲. ۶ میلیارد تومان تمام می‌شود، این در حالی است که خرید واگن‌های چینی ۳. ۲ میلیارد تومان هزینه می‌خواهد.

محمدی درباره کیفیت واگن‌های ایرانی و چینی، گفت: قطعا ادعایی مبنی بر اینکه کیفیت تولیدات داخل با کیفیت تولیدات کشورهای اروپایی برابری می‌کند، نداریم اما در مورد مقایسه کیفیت واگن‌های ایرانی و چینی باید بگویم که برخی از قطعات استفاده شده در تولیدات داخل وارداتی از کشورهای اروپایی است اما تمام قطعات واگن‌های چینی، ‌ چینی هستند.

وی ادامه داد: قطعا اگر کیفیت واگن‌های ایرانی از چینی‌ها بالا‌تر باشد، پایین‌تر نیست اما واقعیت این است که واگن‌های چینی تزیینات بهتری از واگن‌های ایرانی دارند.

مدیرعامل واگن‌های پارس با بیان اینکه واگن‌های ایرانی حداقل از ۵۰ درصد کیفیت واگن‌های اروپایی برخوردار هستند، گفت: ‌ مشکل واگن‌های ایرانی طراحی و تزیینات آن است که هنوز نگاه سنتی در طراحی‌ها وجود دارد وگرنه در مسائل فنی و استفاده از تکنولوژی‌های روز کیفیت بالاتری نسبت واگن‌های چینی دارند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدیر عامل واگن‌های پارس: چینی‌ها به جای اسقاط، واگن‌هایشان را به ایران می فروشند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X