موسوی لاری خبر داد: احتمال دیدار خاتمی با رهبر انقلاب

موسوی لاری خبر داد: احتمال دیدار خاتمی با رهبر انقلاب

آرمان/ متن پیش رو در آرمان منتشر شده و انتشار آن در اخرین خبر الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست

«ممکن است خاتمی به دیدار رهبری برود.» این را عبدالواحد موسوی لاری گفت تا به تندروهای اصولگرایی بفهماند خاتمی نه محکوم و نه خارج شده از نظام است که نتواند به دیدار رهبری برود. حرفی که البته در آهن اثر ندارد و هر چه کوبند هیچ است تا چند روز مداوم بگویند و بنویسند که خاتمی نمی‌توانست برود یا به دروغ از قول سیدمحمدعلی ابطحی بیاورند که خاتمی اجازه عیادت از رهبری را نداشته و در نهایت خاتمی به نوشتن نامه برای آرزوی سلامتی مقام معظم رهبری بسنده کرد! جالب آنکه در چنین فضایی سایر فعالان افراطی اصولگرایی نیز با تکیه بر همین اخبار غلط قلم به تحلیل ماجرا برده و خاتمی را به عدول از اصول محکوم کردند. این در حالی است که حضور علی‌اکبر محتشمی‌پور، در مراسم عیادت از مقام معظم رهبری و همچنین تکذیب مصاحبه‌های ابطحی با سایت‌های منتسب به پایداری‌ها تمام این ادعاها را نقش بر آب کرد. تا جایی که موسوی‌لاری درباره آنان گفته است: «این حرف‌ها مربوط به ذهن‌های بیمار و جریان‌های حاشیه‌ای است که ان‌شاء‌ا... خدا شفایشان بدهد.» چندی پیش مجمع روحانیون مبارز بیانیه‌ای با امضای سیدمحمد خاتمی با مضمون آرزوی سلامتی رهبری منتشر کردند که در نوع خود حرکتی بهنگام و شایسته تلقی می‌شد. با این تفاوت که نبود خاتمی در تهران و بالطبع غیبت ایشان در عیادت از حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای باعث شد تا ‌ساز مخالفان تندرو کوک شود و در رسانه‌هایشان بنویسند: «اکنون باید از سران و عوامل فتنه آمریکایی اسراییلی88 پرسید بعد از آن خیانت بزرگ به اسلام و انقلاب و مردم چگونه می‌توانید انتظار داشته باشید بدون توبه صریح، اعلام برائت از مثلث آمریکا و اسرائیل و انگلیس نامه کذایی مورد اعتنای مردم باشد.»
آنها همچنین با تکیه بر مصاحبه تکذیب شده ابطحی با رسانه‌های منتسب به تندروها، خاتمی را به عدول از نظام محکوم کردند که این گفته با چند تناقض رو‌به‌روست. اول آنکه در صورت قبول این ادعا، دیدار حجت‌الاسلام محتشمی‌پور با مقام معظم رهبری نباید انجام می‌گرفت که صورت پذیرفت بنابراین با این فرض نمی‌توان چنین ادعایی را پذیرفت که سیدمحمد خاتمی از دیدار با مقام معظم رهبری منع شده‌اند. به ویژه آنکه با وجود تمام فضاسازی‌هایی که درباره خاتمی صورت گرفته هیچ مرجع قضایی ایشان را درباره حوادث و اتفاقات سال88 محاکمه نکرده است. دوم آنکه محمدعلی ابطحی تمامی مصاحبه‌هایی که از وی در سایت‌های منتسب به تندروها مبنی بر مخالفت رهبری با دیدار خاتمی منتشر شده را تکذیب کرده و در بیان ادله خود آورده است: «من به دلیل سفر تا امروز از کم و کیف دیدار یا عدم دیدار آقای خاتمی با مقام معظم رهبری اطلاع ندارم و مصاحبه‌ای در این مورد نداشته‌ام. انتساب آنچه در سایت‌ها به نقل از من آمده صحت ندارد.» سومین دلیلی که درباره انجام نگرفتن این دیدار وجود دارد، حضور همزمان سیدمحمد خاتمی در یزد با حضور مقام معظم رهبری در بیمارستان است که در نهایت ایشان و سایر اعضای مجمع روحانیون مبارز را به نگاشتن بیانیه‌ای برای سلامتی مقام معظم رهبری راغب کرد. بیانیه‌ای که تندروها با توجه به حضور سیدمحمد خاتمی در یزد و همچنین سکوت رسانه‌ای درباره احتمال عیادت وی از مقام معظم رهبری کاملا غافلگیرانه بود تا درباره آن هرچه می‌خواهند بنویسند و سطح آن را تا یک عریضه پایین آورند. در همین رابطه حجت‌الاسلام سیدعبدالواحد موسوی‌لاری، عضو مجمع روحانیون مبارز درباره نامه مجمع گفت: «این نامه، از سوی مجمع روحانیون مبارز است و آقای خاتمی به عنوان رئیس شورای مرکزی از طرف مجمع آن را امضا کرده‌ است. نام مجمع روحانیون مبارز با نظام و انقلاب گره خورده و نظام با آنها قهر نکرده‌ است. تازه به دوران رسیده‌هایی که می‌خواهند آبی را گل‌آلود کنند و از آن ماهی بگیرند، باید بروند به حال خودشان فکری کنند.»
وی درباره طرح پیش شرط معذرت خواهی برای نگارش چنین نامه‌هایی هم اظهار کرد: «کسی از دامان نظام خارج نشده‌ که بخواهد بازگردد، بنابراین، نامه مجمع روحانیون مبارز یک نامه‌نگاری درون نظام بوده‌ است. مجموعه مجمع روحانیون مبارز و چهره‌هایی که در شکل‌گیری و تداوم انقلاب موثر بوده، در تمام مراحل انقلاب، در متن انقلاب حاضر بوده‌ و هیچ موضع‌گیری‌ای جز نظام و انقلاب نداشته‌اند؛ از چه کسی باید عذرخواهی کنند؟» عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز همچنین اظهار کرد: «در روز‌های گذشته بعضی از دوستان عضو مجمع از جمله جناب آقای محتشمی‌پور نیز به عیادت رهبر انقلاب رفته‌اند؛ البته آقای خاتمی یزد بوده‌اند و تازه به تهران بازگشته‌اند. بنده البته چندان در جریان برنامه‌های آقای خاتمی نیستم و ممکن است آقای خاتمی هم عیادتی از رهبر انقلاب داشته‌ باشند.» وی در پایان تاکید کرد: «مجمع روحانیون مثل همه دلسوزان نظام، شفای کامل رهبر انقلاب را از خداوند خواستار است.»

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «موسوی لاری خبر داد: احتمال دیدار خاتمی با رهبر انقلاب » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X