ایوبی: فیلم دینی ساختن تبدیل به خطر شده؛ چون اعتمادی نیست

ایوبی: فیلم دینی ساختن تبدیل به خطر شده؛ چون اعتمادی نیست

نسیم/ حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی طی گفتگویی در برنامه "هفت" عنوان کرد: احساس میکنم سینما نه تنها به تقویم بلکه به زندگی عادی مردم نیز بازگشته است.
*ترسیم مشکلات جامعه و مقابله با آن سیاه نمایی نیست
وی افزود: مرز واقعی بین سیاه نمایی و بیان واقعیات در سینما را باید مشخص کنیم. بیان مشکلات یک جامعه معنایش سیاه نمایی است؟ گرچه فیلم سیاه نما نیز وجود دارد. اما اگر جامعه را پویا نمایش دهیم و در کنارش به ترسیم مشکلات بپردازیم و نحوه تقابل مردم با این سختیها را نیز نشان دهد این سیاه نمایی نیست.
ایوبی ادامه داد: فیلمهای آقای مجیدی مشکلات را نشان میدهد اما سیاه نمایی نیست و مبارزه مردم با اینها را تصویر میکند؛ فیلم "قصه ها" نیز همینگونه است. ما در انتخاب فیلمها برای جشنواره های خارجی نیز مسئول نیستیم و دکتر جنتی هم فیلم رخشان بنی اعتماد را ندیده اند که درموردش حرف بزنند. حرف قبلی وی نیز در مورد رفتن یا نرفتن به جشنواره ونیز بوده که برعهده ما نبوده است.
* من نمیگویم که جشنواره های خارجی سیاسی نیستند
وی همچنین تأکید داشت: من نمیگویم که جشنواره های خارجی سیاسی نیستند اما نباید بگوئیم که هر فیلم ایرانی که به جشنواره های خارجی میرود بخاطر مسائل سیاسی است.
ایوبی عنوان کرد: کشورهای دیگر به فیلم دفاع مقدسی ما نیز علاقه دارند. ما دو حضور در کشورهای خارجی داریم یکی حضور جشنواره ای و دیگر برنامه های فرهنگی است که اگر بررسی کنیم مشخص است که فیلمهای دفاع مقدسی کم نمایش داده نشده اند. اگر ضعفی در نمایش آنان بوده شاید بخاطر ضعف مدیریت ماهاست.
ایوبی درباره کارنامه مدیریتی خود نیز گفت: زمانی که من امدم سینما زخم‌های زیادی داشت اما امروز این مشکلات را نمی‌بینم. بی اعتمادی به دولت دیگر وجود ندارد. سالن‌دارهای سینما دچار بحران بودند و درحال بسته شدن؛ کل مخاطب ما یه 8 میلیون و فروش 30 میلیاردی رسیده بود درحالیکه وضع گیشه امروز چیز دیگری را نشان میدهد.
به گفته ایوبی؛ امروز شاهد افزایش 50 یا 60 درصدی مخاطبان هستیم. موجی از بخش خصوصی به سمت سینماسازی آمده اند. تا قبل علنا شهرستان را از سبد اکران کنار گذاشته بودند اما با نهضت دیجیتال کردن سینما و عبور کردن از نگاتیو، شهرستان برای همه مهم شده و عدالت در اکران را شاهدیم. صرفه جویی پولی نیز داشته ایم.
وی تأکید داشت: خیلی ها در اجرای طرحی در سینما بنای ناامیدی دارند مثل فروش گیشه که می‌گفتند امسال سیاه است اما الان این رونق را می‌بینیم و در همین 6 ماه به اندازه یک سال گذشته فروش داشتیم. رئیس سازمان سینمایی در بخش دیگری از گفتگوی خود افزود: آرامش امروز سینما خود به خود خیلی از مسائل را حل میکند و به نظرم پایدار است و به نفع همه خواهد بود. چون باید سینمایی وجود داشته باشد که برسرش دعوا کنیم. ایوبی به برآینده مدیریت خود طی این مدت اشاره کرد و گفت: تا پیش از آمدنم، یک اجماع سیاسی علیه سینما را شاهد بودیم اما طی این یک سال این اجماع به نفع سینما تغییر کرده. بیشترین مطالبه مجلس از ما ساخت سالن در شهرستانهاست چون سینما بهترین رسانه برای بیان مطالب است. همه این حمایت و نگاه را را مرهون رهبر انقلاب هستیم خود ایشان از نوادر کسانی است که به سینما اشراف کامل دارد. وی درباره سالنسازی نیز گفت: دولت ناتوان است در امر سالنسازی و به این معتقدم. برعکس وقتی بخش خصوصی وارد میشود به سرعت سالن ساخته میشود مثل پردیس کوروش. دنبال نهضت سالنسازی هستیم.
*بیمه هنرمندان در راه است
ایوبی خبر داد؛ ما به کمک خانه سینما حساب مشترکی باز کردیم تا بیمه هنرمندان را راه بیندازیم چون این از توان سازمان سینمایی خارج است و امیدوارم که منابع دیگری تعیین بشود. آیین نامه ای برای بیمه کردن هنرمندان نوشتیم و این را آغاز میکنیم اما با حفظ منزلتشان، آنان را پوشش میدهیم.
رئیس سازمان سینمایی در بخش دیگری از گفتگوی خود عنوان کرد: آرزوی من این است که هنرمندان برای تولید فیلم به دولت نیاز نداشته باشد اما خیلی با این آرزو فاصله داریم. بخص خصوصی کارش را میکند ولی ما هم حمایت میکنیم به شکل عادلانه تا بخش خصوصی جدیتر به تولید فیلم و زیرساختها وارد شود. جای ورورد دولت بخش ریسک پذیر است.
*120 میلیارد تومان برگشت داشته باشیم اقتصاد سینما پویاست
وی افزود: 100 میلیارد خرج فیلمسازی میکنیم و اگر بتوانیم با گیشه و شبکه نمایش خانگی 120 میلیارد درامد داشته باشیم میتوان گفت اقتصاد سینما پویا است.
ایوبی درباره اجرایی دشن طرح "سینماکارت" نیز اعلام کرد؛ 2.5 میلیون کارمند در کشور داریم که اگر بخشنامه سینماکارت برای استفاده این قشر از منبع بودجه رفاهی آنان توسط معاون اول رئیس جمهور، عملیاتی شود خیلی از مشکلات حل خواهد شد.
*فیلمی دینی یک ریسک شده...
مشکلات فیلمنامه نویسی از دیگر مباحث گفتگوی برنامه "هفت" با حجت الله ایوبی بود که وی گفت: ما گنجینه ای به نام اسلام، دفاع مقدس و شعر و ادب را داریم که اگر تبدیل به فیلمنامه شود نیازی به قصه نداریم. مشکل ما جلب اعتماد است. ایوبی در این رابطه افزود: فیلم دینی ساختن نیاز به حمایت دارد چون ریسک و حساس است؛ چندبار فعالین سینمای دفاع مقدس را جمع کردیم و تعامل داشتیم. باید مسئولین و منتقفدین قدرت خطرپذیری فیلمسازان را کاهش دهند و اعتماد و تعریف کنند از سینما چه انتظاری دارند.
رئیس سازمان سینمایی درباره شورایعالی سینما نیز یادآر شد؛ تاکنون چند جلسه گذاشته شده و کارگروه ها مشخص و مسائل دسته بندی شده و وقتی نهایی شد اولین جلسه را با حضور وزیر ارشاد و سالی یک بار هم اگر باشد با رئیس جمهور برگزار میکنیم.
*سیستم جایگزین شبکه نمایش خانگی می‌شود
ایوبی با اشاره به مشکلات شبکه نمایش خانگی خبر داد؛ سیستم ویئودی را در دستور داریم که جایگزین شبکه نمایش خانگی شود و میتواند جلوی قاچاق را بگیرد و مردم بجای اینکه فیلم ماهواره ای بدردنخور را ببیند میتواند در قالب آرشیوی از طریق این سیستم از فیلمها استفاده کنند.
وی در پایان گفت: من همچنان معتقدم طرح "سینماسلام" باید رایگان باشد و فرصتی شود این کار را میکنم. دلم میخواست مردمی که بضاعت ندارند با این طرح رایگان به سینما بروند اما به تصمیم شورای صنفی نمایش برای نیم بها کردن بلیط در این روز، احترام گذاشتیم.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایوبی: فیلم دینی ساختن تبدیل به خطر شده؛ چون اعتمادی نیست» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X