سازمان تأمین اجتماعی اعلام کرد: نحوه حمایت از بیمه شدگان در برابر حوادث و بیماری‌ها

سازمان تأمین اجتماعی اعلام کرد: نحوه حمایت از بیمه شدگان در برابر حوادث و بیماری‌ها

فارس/ بیمه شدگان و خانواده آنها از زمانی که مشمول مقررات قانون تأمین اجتماعی قرار گیرند، در صورت مصدوم شدن بر اثر حوادث یا ابتلا به بیماری، می توانند از خدمات درمانی سازمان تأمین اجتماعی بهره مند شوند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، بر اساس قانون تأمین اجتماعی، بیمه شده و افراد خانوده اش(همسر، فرزندان، پدر و مادر) که تحت تکفل او باشند، می‌توانند به عنوان بیمه شده تبعی از خدمات درمانی استفاده کنند.

بر این اساس، مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی(بازنشستگان، ازکارافتادگان وبازماندگان) و مقرری بگیران بیمه بیکاری نیز تحت پوشش خدمات درمانی این سازمان هستند.
لازم به ذکر است که، تعهدات درمانی این سازمان شامل همه خدمات کلینیکی، پاراکلینیکی، بیمارستانی،کمک ها و معاینات طبی و معالجات مربوط به دوران بارداری، زایمان و پس از آن و همچنین توانبخشی و تحویل وسایل کمک پزشکی(اروتز و پروتز) است که در چارچوب مصوبات شورای عالی بیمه خدمات درمانی کشور و هیأت وزیران قابل ارائه است.
بر این اساس، سازمان تأمین اجتماعی، خدمات درمانی مورد نیاز افراد تحت پوشش خود را با روش های درمان مستقیم و درمان غیر مستقیم به بیمه شدگان این سازمان ارائه می کند.

بر اساس این گزارش، درمان مستقیم با استفاده از مراکز درمانی و بیمارستان های ملکی تأمین اجتماعی ارائه می شود که تمامی خدمات درمانی و دارویی مورد نیاز دارندگان دفترچه های درمانی معتبر سازمان تأمین اجتماعی به طور رایگان به آنان ارائه می شود.
بر این اساس، در روش درمان غیر مستقیم بیمه شده سازمان تأمین اجتماعی با استفاده از امکانات درمانی بخش دولتی و خصوصی طرف قرار داد ( شامل مطب پزشکان ،داروخانه ها، مراکز پاراکلینیکی، درمانگاه ها، پلی کلینیک ها، بیمارستان ها و...) خدمات درمانی مورد نیاز خود را با پرداخت بخشی از هزینه ها به عنوان فرانشیز دریافت می کند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سازمان تأمین اجتماعی اعلام کرد: نحوه حمایت از بیمه شدگان در برابر حوادث و بیماری‌ها» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X