تفاهم ندارید طلاق بگیرید!

تفاهم ندارید طلاق بگیرید!

خراسان/ شاید شما هم با همسرتان در باره موضوعات مختلف، تفاوت سلیقه و تفاوت نظر داشته باشید.

این تفاوت سلیقه و دیدگاه، می تواند از انتخاب رنگ کاغذ دیواری خانه تان شروع شود و تا نحوه تربیت فرزندان تان ادامه داشته باشد.

زوجین به خصوص زن و شوهرهای جوان هنگام مواجهه با چند موضوع که در آن تفاهم ندارند، احساس می کنند که به آخر خط رسیده اند و چون تفاهم ندارند، باید از هم جدا شوند؛ زیرا در این زندگی خوشبخت نخواهند شد.

هرچند بعضی از اختلاف نظرهای زوجین به خصوص درباره مسائل اعتقادی و فرهنگی مهم است و باید قبل از ازدواج به آن ها توجه ویژه ای می کردند اما خیلی از تفاهم نداشتن ها، بر سر مسائل روزمره اهمیت زیادی دارد اما با لج بازی زوجین، غیر قابل تحمل می شود.

یک تفاوت طبیعی

این که شما هیچ وقت نمی توانید به همه مسائل زندگی تان از دید همسرتان نگاه کنید، کاملا طبیعی است؛ زیرا شما و همسرتان 2 فرد متفاوت هستید و از نظر ژنتیکی، جسمی و روانی با یکدیگر تفاوت هایی دارید.

شما نمی توانید با شبیه کردن طرز فکر خودتان به همسرتان در یک موضوع خاص، همه مشکلات زندگی مشترک تان را حل کنید؛ چون که زنان و مردان ذهن های متفاوتی دارند و هر روز ممکن است مشکل جدیدی برای تان به وجود بیاید و شما از این کوتاه آمدن های مکرر خسته شوید. هرچند تلاش برای رسیدن به تفاهم به خصوص در مسائل کم اهمیت، شیرینی زندگی مشترک را بیشتر خواهد کرد.

مزایای نداشتن تفاهم

بنابراین توصیه می شود که به جای مقابله با تفاوت نظر و سلیقه ها، تفاوت های یکدیگر را تحسین کنید. این تفاوت نظرها و به اصطلاح نداشتن تفاهم، باعث می شود تا در زمان تصمیم گیری به مزایا و معایب بیشتری از مسائل پی ببرید و بهترین تصمیم را بگیرید.

در ضمن فراموش نکنید که داشتن تفاهم صد در صدی بین زوجین در زندگی مشترک از احتمال بسیار پایینی برخوردار است و تنها راه حل رسیدن به چنین وضعیتی، داشتن گفت و گوی موثر با همسر برای گرفتن بهترین تصمیم است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تفاهم ندارید طلاق بگیرید!» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات





جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات



{literal} {/literal}
X