جلالی: مردم اسکاتلند خودشان باید سرنوشت‌شان را تعیین کنند/ دولت انگلیس در مسیر دموکراسی سنگ‌اندازی نکند

جلالی: مردم اسکاتلند خودشان باید سرنوشت‌شان را تعیین کنند/ دولت انگلیس در مسیر دموکراسی سنگ‌اندازی نکند

تسنیم/ عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه مردم اسکاتلند خودشان باید سرنوشت‌شان را تعیین کنند، گفت: به دولت انگلیس توصیه می‌کنم که به حق تعیین سرنوشت مردم اسکاتلند احترام گذاشته و بیش از این در مسیر دموکراسی سنگ‌اندازی نکند.

کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش ها و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعلام استقلال اسکاتلند از انگلیس، بر دروغ‌ بودن شعار دموکراسی از سوی غربی‌ها تأکید کرد و گفت: ما فکر می‌کنیم که اگر غربی‌ها بر مبنای دموکراسی و آرای مردم حرکت می‌کنند پس باید مردم اسکاتلند سرنوشت خودشان را خودشان تعیین کنند.

وی با تأکید بر اینکه مردم اسکاتلند باید خودشان، سرنوشت خودشان را تعیین کنند، افزود: مردم اسکاتلند باید پس از تعیین سرنوشت‌شان هم خودشان مشخص می‌کنند که چه کسانی بر آن‌‌ها حکومت داشته باشند؛ اینکه از قبل مردم را در مورد آینده و عضویت آن‌ها در اتحادیه اروپا تهدید کنند و بگویند که برای عضویت در این اتحادیه مسیرشان خیلی سخت خواهد بود، این حرف‌ها با ادعاهایی که غربی‌ها در بحث دموکراسی دارند، کاملا منافات دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه غربی‌ها همواره از ابزار دموکراسی، حقوق بشر و شعارهای این چنینی برای بر هم زدن اوضاع داخلی کشورها سوءاستفاده می‌کنند، تصریح کرد: اگر نگاهی به منطقه خودمان داشته باشیم، آمریکایی‌ها در هر جایی که حضور پیدا کرده‌اند، حمام خون، برادرکشی راه انداخته و با حضور تروریسم همراه بوده است، بنابراین امروز حنای دموکراسی آنها دیگر رنگی ندارد و در این شعارها آزمایش خودشان را پس داده‌اند.

جلالی همچنین با تأکید بر اینکه آزادی و حق تعیین سرنوشت از حقوق اولیه و اساسی همه ملت‌ها در هر کجای دنیاست، اظهار داشت: غربی‌ها همواره در موضوع دموکراسی و حقوق بشر برخوردهای دوگانه‌ای دارند و سعی می‌کنند اوضاع را به نفع خودشان مدیریت کنند، اما باید بدانند که در عصر حاضر مردم کشورها به حقوق خودشان واقف بوده و اسیر شعارهای فریبنده آن‌ها نمی شوند.

وی ادامه داد: به غربی‌ها و به خصوص دولت انگلیس توصیه می‌کنم که به حق تعیین سرنوشت مردم اسکاتلند احترام گذاشته و بیش از این در مسیر دموکراسی آن‌ها سنگ‌اندازی نکند، البته فقط مردم اسکاتلند هستند که می‌توانند سرنوشت‌شان را تعیین کنند و هیچ دولت و گروهی حق دخالت در تعیین سرنوشت آن‌ها را ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان خاطر نشان کرد: بهتر است غربی‌ها و دولت انگلیس به جای اینکه در مورد عضویت و یا عدم عضویت اسکاتلند، پس از استقلال در اتحادیه اروپا پیش داوری کنند، راه‌حلی برای تبیین دوکراسی در میان ملت‌‌ها و دولت‌هایشان اقدام کنند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جلالی: مردم اسکاتلند خودشان باید سرنوشت‌شان را تعیین کنند/ دولت انگلیس در مسیر دموکراسی سنگ‌اندازی نکند » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X