شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی: توسعه جایگاه‌های سوخت LPG متوقف شد

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی: توسعه جایگاه‌های سوخت LPG متوقف شد

تسنیم/ مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت، فعلا توسعه جایگاه‌های LPG متوقف است و برنامه ای برای توسعه این نوع سوخت در سبد سوخت کشور نداریم.

سید ناصر سجادی اظهار داشت،‌ سهم CNG از سبد سوخت کشور هم اکنون 25 درصد است اما اینکه این سهم باید به چقدر برسد، هنوز مشخص نشده است.

وی افزود: تعیین سهم هر نوع سوخت در سبد سوخت کشور برای چشم انداز آینده نیاز به تدوین طرح جامع دارد که تاکنون انجام نشده است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در خصوص ورود گازوئیل به سبد سوخت خودروهای سبک گفت: ورود گازوئیل به سبد سوخت خودروهای سبک در فاز مطالعه است و تاکنون سهم مشخصی از آن نهایی نشده است. استفاده از گازوئیل به عنوان سوخت خودروهای سبک نیازمند تکمیل بررسی ها و تعیین فاکتورهای مختلفی از سوی وزارت نفت، وزارت صنایع و سازمان محیط زیست است. اگرچه برخی از این فاکتورها بررسی شده و نتایجی هم اعلام شده است اما هنوز جای کار دارد.

سجادی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه "در گذشته سهم 5 درصدی برای LPG در سبد سوخت کشور تعیین شده بود اما اکنون این نوع سوخت؛ سهمی ندارد"، اذعان داشت: فعلا توسعه جایگاه‌های LPG متوقف است و برنامه ای برای توسعه این نوع سوخت در سبد سوخت کشور نداریم.

وی خاطرنشان کرد: سبد سوخت کشور نیازمند تدوین برنامه جامع است که در صورت تدوین چنین برنامه ای، در خصوص سهم LPG نیز تصمیم گیری خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی: توسعه جایگاه‌های سوخت LPG متوقف شد » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X