بازنشستگی ۲۳ هزار فرهنگی تا پایان سال/ اعلام آخرین وضعیت بدهی‌های آموزش و پرورش

بازنشستگی ۲۳ هزار فرهنگی تا پایان سال/ اعلام آخرین وضعیت بدهی‌های آموزش و پرورش

فارس/ مدیر کل امور مالی و ذیحسابی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به بازنشستگی ۲۳ هزار فرهنگی در سال ۹۳ گفت: پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۹۳ در سال ۹۴ پرداخت می‌شود.

علی کریمی، مدیر کل امور مالی و ذیحسابی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «معوقات کنونی فرهنگیان چه زمانی پرداخت می‌شود؟»، اظهار داشت: با توجه به وضعیت مالی که آموزش و پرورش دارد به دنبال آن هستیم تا هزینه‌های جانبی پرسنل از لحاظ پاداش بازنشستگان، هزینه فوت و ازدواج کارمندان را در اولین فرصت که اعتبار گرفتیم، پرداخت کنیم.

وی افزود: در حال حاضر به ادارات آموزش و پرورش استان‌ها بدهکار هستیم و استان‌ها هم به کارمندان آموزش و پرورش بدهکار هستند.

کریمی با اشاره به پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال 1392، خاطرنشان کرد: پاداش پایان خدمت بازنشستگانی که مربوط به سال 92 می‌شوند را تسویه کرده‌ایم و به هیچ استانی بابت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال 92 بدهکار نیستیم، اما هزینه فوت و ازدواج کارمندان را بدهکار هستیم.

مدیر کل امور مالی و ذیحسابی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: از سال 91 و به بعضی استان‌ها از سال 90 این هزینه‌ها را بدهکار هستیم و به علت کسری اعتبار پرداخت نکرده‌ایم؛ اگر اعتبار تأمین شود در اولین فرصت پرداخت می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا پاداش پایان خدمت بازنشستگانی که امسال بازنشسته می‌شوند، پرداخت می‌شود؟»، تصریح کرد: حدود 23 هزار نفر تا پایان سال جاری از آموزش و پرورش بازنشسته می‌شوند.

کریمی افزود: میانگین اعتباری کسی که بخواهد پاداش پایان خدمت دریافت کند بین 45 تا 50 میلیون تومان است و این رقم در مجموع برای تمام بازنشستگان امسال، قریب به یک هزار میلیارد تومان می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا شما این رقم را تأمین کرده‌اید؟»، گفت: خیر، وقتی فردی بازنشسته می‌شود پرداخت پاداش پایان خدمت او تا اول سال 94 که در بودجه سال آینده پیش‌بینی شود، طول می‌کشد.

مدیر کل امور مالی و ذیحسابی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: در بودجه سال 93 پاداش پایان خدمت این 23 هزار نفری که امسال بازنشسته می‌شوند، پیش‌بینی نشده است و امیدواریم در سال 94 پرداخت کنیم.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بازنشستگی ۲۳ هزار فرهنگی تا پایان سال/ اعلام آخرین وضعیت بدهی‌های آموزش و پرورش» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X