طلب 250 ميليارد ريالي دانشگاه علوم پزشكي گناباد از بيمه ها

به گزارش ايرنا دكتر رضا احمدي دوشنبه در آيين تجليل از ماماهاي اين شهرستان افزود: از اين ميزان 180 ميليارد ريال مربوط به سال گذشته و بقيه از ابتداي سال جاري تاكنون است.
وي تصريح كرد: تسويه نشدن اين مطالبات، موجب بروز مشكلات و محدوديت هايي در روند پرداخت حقف و حقوق پزشكان، ماماها و ديگر بخش هاي بهداشت و درمان گناباد و بجستان شده است.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي گناباد گفت: با مساعدت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و از محل اعتبارات اين دانشگاه، مبالغي تا آبان پارسال بابت حق بيمه به پزشكان و ماماهاي تحت پوشش اين مركز پرداخت شده است.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي گناباد گفت: بر اساس استانداردها به ازاي هر دو هزار نفر جمعيت بايد 15 ماما در مراكز درماني وجود داشته باشد كه اين ميانگين در شهرستان هاي گناباد و بجستان 17 نفر و دو نفر بيشتر از استاندارد تعيين شده است.
وي بر ضرورت تثبيت استخدام ماماها تاكيد كرد و گفت: اين مي تواند به خدمات رساني بهتر پزشكان در مطبها، زايشگاهها و بيمارستانها و نيز ارتقاي سطح كيفي خدمات به مادران منجر شود.
فرماندار گناباد نيز در اين مراسم افزايش هفت درصدي زايمان هاي طبيعي در اين شهرستان در سال گذشته را در مقايسه با سال قبل از آن، يك موفقيت خواند و گفت: اين از رويكردهاي دولت يازدهم در طرح تحول نظام سلامت است و دانشگاه علوم پزشكي گناباد در فرهنگ سازي اين مسير گام موثري برداشته است.
در اين آيين از شماري از دانش آموختگان رشته مامايي و نيز ماماهاي برتر دانشگاه علوم پزشكي گناباد تجليل شد.
40 نفر ماما در بخشهاي مختلف بهداشتي، درماني و آموزشي در دانشگاه علوم پزشكي گناباد مشغول به كار هستند.
حدود 130 هزار نفر جمعيت شهرستانهاي گناباد و بجستان در جنوب استان خراسان رضوي زيرپوشش خدمات دانشگاه علوم پزشكي گناباد قرار دارند.
گناباد در فاصله 287 كيلومتري و بجستان در 278 كيلومتري مشهد واقع هستند.
2095/5132

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طلب 250 ميليارد ريالي دانشگاه علوم پزشكي گناباد از بيمه ها» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X