راه اندازی نخستین آموزشگاه خلبانی بالگرد غیر نظامی در ایران/خرید ۴ بالگرد آمریکایی

راه اندازی نخستین آموزشگاه خلبانی بالگرد غیر نظامی در ایران/خرید ۴ بالگرد آمریکایی

تسنیم/ مدیرعامل هلی کوپتری ایران از راه اندازی اولین آموزشگاه خلبانی غیرنظامی در کشور با استفاده از بالگردهای آمریکایی خبر داد و گفت:خرید و ورود ۴ فروند بالگرد آر ۴۴ آمریکایی یک شاهکار بود.

سید محمود آذین در نشست خبری اظهار کرد: در سال 65 طبق قانون طرح انتزاع شرکت هلی کوپتری ایران در مجلس انجام و این شرکت به وزارت نفت واگذار شد. پس از مدتی به شرکت ملی نفت واگذار شد تا این که در سال 89 با خصوصی سازی به بخش خصوصی واگذار شد.
وی با بیان این که در نکا، اصفهان، کیش ایستگاه عملیات پروازی داریم که در دو حوزه خشکی و دریا فعالیت می کنند، تصریح کرد: با 30 فروند هلی کوپتر فعال بزرگترین شرکت هلی کوپتری کشور هستیم، البته بیش از 40 فروند داریم که بخشی از آنها در انتظار رسیدن قطعه هستند.
وی بیان کرد: روزانه 5 تا 17 پرواز در کشور انجام می دهیم و ایستگاه تعمیراتی ما در شیراز قرار دارد.
مدیرعامل شرکت هلی کوپتری ایران با بیان این که در گذشته تاکنون از خلبان های بازنشسته نیروهای مسلح استفاده می کردیم، بیان کرد: ایران در اوایل انقلاب با داشتن 1000 فروند هلی کوپتر سومین ناوگان دنیا را در اختیار داشت با توجه به این که خلبان ها به سن بازنشستگی رسیده اند دو سال پیش مجتمع آموزشی هلی کوپتری راه اندازی شد.

آذین با بیان این که هلی کوپتر آر 44 را برای آموزش انتخاب کردیم، گفت: این هلی کوپتر بزرگ نیست که مانع دید شود و یکی از هلی کوپترهای مناسب برای آموزش است.
مدیرعامل شرکت هلی کوپتری ایران خاطرنشان کرد: این هلی کوپتری ها آمریکایی است و با وجود همه محدودیت ها وارد ایران شد.
آذین با بیان این که ورود 4 فروند هلی کوپتر آمریکایی به ایران یک شاهکار بود، اظهار کرد: این هلی کوپترها نو بوده که با دور زدن تحریم ها توانسته ایم آنها را از طریق دلالان خریداری کنیم.
وی در پاسخ به پرسش تسنیم، گفت: هزینه ترانسفورت هلی کوپترها زیاد بود و اگر آنها را به صورت مستقیم وارد می کردیم حدود 2 میلیون دلار هزینه در بر داشت.
آذین ادامه داد: هم اکنون 400 خلبان هواپیما داریم که نمی توانند جذب شرکت های هواپیمایی شوند. کسانی را استخدام می کنیم که اعتماد به نفس دارند و تجربه 200 ساعت پرواز را باید داشته باشند.
وی با بیان این که ظرف 6 ماه تا یکسال 20 خلبان هلی کوپتر را آموزش خواهیم داد، تصریح کرد:تمام مجوزهای ما از معاونت استاندارد پرواز و ایمنی سازمان هواپیمایی کشوری اخذ شده و تاییدیه های لازم را از آنها دریافت می کنیم.
آذین با بیان این که هزینه دوره های آموزشی 250 میلیون تومان برای هر نفر است، بیان کرد: قیمت هر لیتر سوخت هلی کوپتر حدود 7000 هزار تومان است که یکی از مباحثی که با شرکت فراورده های نفتی داریم همین مسئله است. در این زمینه به ریاست جمهوری نامه نوشته ایم که در حال پیگیری آنها هستیم.
به گفته وی، در گام اول آموزش 20 نفر را استخدام کرده و هزینه های آموزش آنها را شرکت هلی کوپتری تقبل خواهد کرد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «راه اندازی نخستین آموزشگاه خلبانی بالگرد غیر نظامی در ایران/خرید ۴ بالگرد آمریکایی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X