مادران قصه گو، منتقل کننده ارزش های دفاع مقدس باشند

مادران قصه گو، منتقل کننده ارزش های دفاع مقدس باشند

زنان نیوز/ یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: خانم ها می توانند انتقال دهنده نقش خود در دفاع مقدس باشند، چون زن ها قصه گوی فرزندان خود هستند و می توانند انتقال دهنده واقعیت های زندگی انسان ها باشند.
بیژن نوباوه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی  با استناد به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص نقش زنان در سال های دفاع مقدس، گفت: « اگر نقش زنان بیشتر از مردان نباشد، کمتر هم نیست.»
این خبرنگار سال های دفاع مقدس گفت: به نظر من نقش زنان در طول جنگ بی بدیل و غیر قابل اجتناب است و آنان بسیار خوش درخشیدند، هم به عنوان مادر و خواهر و همسر و هم به عنوان نیروهای فعالی که در برخی بخش های خدماتی و امدادی و بهداشتی حضور داشتند.
وی با بیان اینکه ، هیچ بسیجی و رزمنده ای به جبهه نمی رفت مگر آنکه از همسر یا مادر خوب یا تربیت اسلامی برخوردار بود، اظهار داشت: تربیت صحیح از کانون خانواده و با محوریت مادر شکل می گیرد، از این رو نقش مادرها در شکل گیری انقلاب و دفاع مقدس، مهم بوده است.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد بانوان در جبهه های جنگ علاوه بر اینکه به عنوان نیروهای فعال حضور داشتند در تهییج و تجهیز نیروهای مردمی نقش پررنگی داشتند.
وی خاطرنشان کرد: اساسا این تئوری واقعی است که در پشت هر مرد موفق زن فداکاری وجود دارد، ما موفق نمی شدیم مگر اینکه همه آحاد علی الخصوص خانم ها در انقلاب و مسائل جنگ حضور می داشتند.
نوباوه با اشاره به خاطره ای از جبهه و حضور زنان گفت: روز آزادی خرمشهر زمانی که وارد شهر می شدیم، خانم نواب صفوی در حالیکه در زیر چادر اسلحه ای داشت جلوی گمرک خرمشهر ایستاده بود. بسیجی ها جلوی او را گرفته و راهش نمی دادند، من او را شناختم و گفتم که ایشان دختر شهید نواب صفوی هستند؛ این روحیه ها بود که یک خانم از همان اوایل جنگ در فتح خرمشهر هم حضور داشته باشد، بسیاری از خانم ها در خطوط نزدیک جبهه مانند اهواز و شهرهای دیگر حاضر بودند.
این نماینده مجلس، نقش خانم ها را در پرستاری و نیروهای امدادی بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: بیشتر نیروهای امدادی و پرستاری از خانم ها بودند و نقش بانوان پرستار و امدادگر چشم گیر است.
وی با تأکید بر اینکه زنان بهتر از مردان می توانند ارزش های انقلاب و دفاع مقدس را به نسل های آینده منتقل کنند تصریح کرد: خانم ها می توانند انتقال دهنده نقش خود در دفاع مقدس باشند، چون زن ها قصه گوی فرزندان خود هستند و می توانند انتقال دهنده واقعیت های زندگی انسان ها باشند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر زنان ما نسبت به اهمیت انتقال فرهنگ و ارزش های دفاع مقدس از آگاهی کامل برخرودار باشند یقینا در انتقال این مفاهیم و ارزش ها به بچه ها و نسل بعد بهتر از پدران عمل می کنند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مادران قصه گو، منتقل کننده ارزش های دفاع مقدس باشند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X