تازه های مطبوعات/ وادادگی اصلاح طلبان ایستادگی اصولگرایان

تازه های مطبوعات/ وادادگی اصلاح طلبان ایستادگی اصولگرایان

آرمان – مدیر مسئول این روزنامه در مطلبی با عنوان "جانا سخن از زبان ما می گویی" با اشاره به سخنان اخیر رییس جمهوری نوشت: سال های سکوت گذشت و امروز مردی از جنس مردم با آنها سخن می گوید. رئیس جمهور در سخنرانی هایی با اقشار مختلف بر نکاتی تاکید کرد که بسیاری سال ها برای شنیدن آن منتظر بودند.از آنچه می گوید که حق ملت ایران است اما سال ها برخی آن را دریغ و هر آنچه مطلوب دولت خود بود به نام حق عرضه کردند.نویسنده نوشت : رییس جمهوری از اصلاح سخن گفت و نهراسید مخالفانش به اصلاح طلبی متهمش کنند چون می دانست بدون اصلاح گری آنچه نابود خواهد شد سرمایه های عظیم ملت یعنی همان جوانانی هستند که هوش و استعداد آنها در جهان تحسین می شود. او دیروز نگران همین جوانان هم بود و از رانت های علمی سخن گفت که شاید منجر به بی اعتباری دانش این جوانان شود. می داند با هر جمله که بر زبان جاری می کند، هستند افرادی که صدها برنامه برای انتقام می اندیشند و چه حس خوبی است که بالاترین مقام اجرایی کشور برای سبک شدن دل ملت، خطر را به جان می خرد، اخم می کند تا ملت بخندد و سختی می کشد تا مردم در آسایش زندگی کنند. آقای رئیس جمهور مچکریم!

سیاست روز- این روزنامه در مطلبی با عنوان ، «وادادگی اصلاح طلبان ایستادگی اصولگرایان» اصلاح طلبان را به باد انتقاد گرفت و نوشت: اصلاح طلبان هنگامی که قدرت را در دست داشتند، اقدامات اقتصادی و برنامه های اصلاحی اقتصادی مناسبی نداشتند و تنها بر روی اصلاحات سیاسی تمرکز داشتند. عملکرد اصلاح طلبان در میان مردم کشور، اینگونه تعبیر می شود که آنها در پی حل مشکلات اقتصادی جامعه نبوده و نیستند. رفتار مردم در بسیاری از انتخابات نشان داده است که تا چه اندازه به سوی اصلاح طلبان گرایش دارند.: اما اصولگرایان در عرصه سیاسی کشور چگونه دیده می شوند؟ انسجام و اتحاد اصولگرایان اگر همواره وجود داشته باشد، باعث اقبال عمومی خواهد شد. مهمترین وجه تمایز اصولگرایان پرداختن به مسائل و مشکلات اقتصادی و فرهنگی جامعه است. اگر آنها که اکنون در برخی از مسئولیت ها و نهادهای حاکمیت حضور دارند، بتوانند خدمت به مردم را هر چه بیشتر افزایش دهند، گرایش مردم هم به آنها فزونی خواهد یافت.

جوان- این روزنامه درگزارشی با عنوان «چرا اصولگرایان رو به اتحاد می روند و طیف رقیب به سمت انشقاق؟» نوشت: شکاف نظری و عملی اصلاح طلبان با اعتدالیون و همچنین انشقاق های درونی بین اصلاح طلبان هر روز بیش از گذشته در حال نمایان شدن است. عمده ترین دلیل و عامل شکاف بین اصلاح طلبان و اعتدالیونی که در حال حاضر قدرت اجرایی را در دست دارند به مسائل تئوریک و هویتی بازمی گردد. عمده سران اصلاح طلب بر این اعتقاد هستند که «اعتدال» از اصالت لازم برای ادامه سیاست ورزی در حوزه اجرایی برخوردار نیست. این در حالی است که اصولگرایان در ادامه شکاف و انشقاق اعتدال و اصلاح در پی اتحاد هستند.

آرمان - این روزنامه در مطلبی به ترس اصولگرایان از پیوستن نیروهایشان به اردوگاه اصلاح طلبی پرداخته وبه نقل از 'کاظم انبارلویی' با طرح این موضوع که برخی اصلاح طلبان تلاش می کنند نظر اصولگرایان را نسبت به خود جلب کنند، نوشت : اصلاح طلبان به دنبال سربازگیری از اصولگرایان بوده و هستند که این پروژه به دلایلی هیچ گاه موفق نبوده است. سردبیر رسالت توضیح داد: «اصولگرا، اصولگراست اما برخی اصلاح طلبان مباحثی مانند اصولگرای معتدل و تندرو را مطرح می کنند و در اصل با طبقه بندی هایی که انجام می دهند، سعی می کنند بین اصولگرایان اختلاف بیندازند اما اصولگرایان کاملاً هوشمندانه حرکت می کنند و به نظر نمی رسد اسیر چنین طرح هایی شوند. اگر سربازگیری هم صورت گرفته باشد از سوی اصولگرایان بوده است.» این اظهارات نشان از واهمه ذکر شده دارد اما کاش آقای انبارلویی مصادیقی هم درمورد پیوستن اصلاح طلبان به اصولگرایان ذکر می کرد تا گفتارشان مستندتر می شد! شاید در گذشته اصولگرایان اظهارات باتجربه های این اردوگاه را باور می کردند اما چندی است که برخی نتایج عکس سبب شده که آنها در این گفتارها تردید داشته باشند.

آرمان – این روزنامه در مطلبی با عنوان "چه سودی از جنگ سرد با عربستان بردیم؟" نوشت : ایران و عربستان به عنوان 2 قطب اصلی خاورمیانه و جهان اسلام یک بار دیگر در آستانه تعاملات قرار گرفته اند. اتفاقی که 4 سال پیش آیت ا... هاشمی، رییس مجمع تشخیص مصلحت به آن اشاره کرده بود تا شم و شان سیاسی اش همچنان بی بدیل باشد. نکاتی که او در سال ها قبل نتیجه تعامل عربستان و ایران دانسته بود حالا در دستور کار مردان عرصه دیپلماسی قرار گرفته است؛ اتفاقی که یقینا گام مهمی در آینده بین المللی و منطقه تهران خواهد بود.

آرمان – این روزنامه گفت و گوی حسین مرعشی، فعال سیاسی اصلاح طلب با پرداختن به این موضوع که " جامعه روحانی را اصلاح طلب می خواهد"، نوشت: وی در پاسخ به این سوال که آیا اتحاد اصلاح طلبان و روحانی ادامه پیدا می کند؟ چرا اصلاح طلبان از روحانی و دولت اش حمایت می کنند؟ گفت: دکتر روحانی در جبهه و گرایش اصلاح طلبان قرار می گیرد. چه آنکه او با شعارهای اصلاح طلبانه رییس جمهور شد و اکنون برخی از ارکان دولتش بر این اساس حرکت می کنند. ما روحانی را اصلاح طلب می خواهیم. اینکه چرا اصلاح طلبان از روحانی حمایت می کنند به آن دلیل است که سبد رای آنها به حساب روحانی واریز شد. روحانی رییس جمهور و نماینده اصلاح طلبان است بنابراین موفقیت روحانی، موفقیت اصلاح طلبان و شکست روحانی، شکست اصلاح طلبان است.

همشهری - این روزنامه به موضوع 'تداوم روند همدلی در شورای شهر پایتخت'، پرداخت و نوشت: رییس شورای اسلامی شهر تهران در نخستین روز آغاز به کار هیأت رییسه جدید شورای شهر تهران، همدلی، همراهی و همکاری صمیمانه و وحدت در کارها را رمز موفقیت این شورا دانست. مهدی چمران در ابتدای جلسه غیرعلنی که نود و دومین جلسه شورای چهارم شهر تهران بود، ضمن تبریک ولادت حضرت امام رضا(ع)، تقارن آغاز فعالیت هیأت رئیسه جدید شورا با این روز را مبارک خواند. وی اظهار امیدواری کرد که در ادامه راه نیز وحدت و همراهی که میان اعضا وجود داشته است، صمیمانه تر از گذشته ادامه پیدا کند.
اعتماد - این روزنامه با بررسی موضوع 'وزیر نیرو :آب می خریم'، نوشت: سرانجام ناگفته ها از پرده برون افتاد و واقعیت بحرانی بودن وضعیت آب هویدا شد. قرار است که آب تهران جیره بندی نه، بسته بندی شود و به فروش برسد. این خبر را'ستارمحمودی' قائم مقام وزارت نیرو اعلام کرده است. وزارت نیرو این بار به مدد عبارت «فرهنگ سازی» از شهروندان خواسته است که خود را برای خرید و استفاده از آب بسته بندی آماده کنند. به گفته

ابتکار- تعداد سانتریفوژها و مدت زمان توافق نهایی همچنان از موارد اختلاف بین ایران و گروه 5+1 است. اما با این حال در حالی به مذاکرات هسته ای در نیویورک نزدیک می شویم که برخی منابع خبری از توافق ایران با کاهش تولید سانتریفیوژها خبر دادند که در واکنش به این خبر 'سید عباس عراقچی' عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای، با رد این اخبار گفت: هنوز درباره تعداد سانتریفیوژهای ایران روی هیچ عددی موافقت نشده است.اما از سوی دیگر 'محمدجواد ظریف' در خصوص مذاکرات هسته ای اظهار داشت: ما کماکان به دنبال رسیدن به راه حلی جامع هستیم.

جوان – این روزنامه در مطلبی با عنوان 'جایزه قصه های دروغ بنی اعتماد از قبل تضمین شده بود'، نوشت: این اولین بار نیست که جشنواره های خارجی به این قبیل فیلم های سیاه نما روی خوش نشان می دهند؛ آثاری که یا در داخل یا خارج از کشور ساخته شده و در هر دو صورت نیز با آغوش باز داوران این جشنواره ها مواجه می شوند. به همین خاطر و بر اساس آن فرمول تکراری از پیش هم می شد برای فیلم « قصه ها» ی رخشان بنی اعتماد کسب چنین موفقیتی را در جشنواره فیلم ونیز پیش بینی کرد، به خصوص که این بار کارگردان یک زن است؛ آن هم زنی از نگاه آنها قهرمان که پیش تر در جریان نشست خبری این فیلم در جشنواره فیلم فجر رو به خبرنگاران گفته بود:«از مادر زاده نشده کسی که بخواهد جلوی فیلمسازی مرا بگیرد!»

جوان - این روزنامه با عنوان 'کاهش موقتی تحریم خروج از رکود نیست'، نوشت: جمشید پژویان اقتصاددان ایرانی با بیان اینکه کاهش فشارهای تحریمی اگرچه باعث شده برخی ظرفیت های معطل در بخش پتروشیمی و خودروسازی فعال شوند، گفت: اما آیا این موارد شاخص های خروج از رکود را بهبود بخشیده و بخش های مختلف اقتصاد اعم از صنعت و کشاورزی این علامت ها را دریافت و تحرکی در آن ها ایجاد شده است؟ دولت باید مراقب باشد تا اتهامی که نسبت به دولت قبل مبنی بر استفاده از آمارها وارد بود در این مدت به دولت جدید وارد نشود.

جوان - این روزنامه با انعکاس عنوان 'بیمارانی که به جای جراحی، سلاخی می شوند!' نوشت: اگر احیاناً دچار ناراحتی و بیماری شدید و با مراجعه به پزشک به شما گفته شد که باید سه، چهار عمل جراحی انجام بدهید، خیلی نگران نشوید، چراکه احتمالاً فقط به یکی از بیماری های ذکر شده مبتلا هستید و نیاز به یک عمل جراحی دارید اما به دلیل اینکه پزشک معالج شما فکر می کند حق الزحمه اش به اندازه زحمتش نیست، در پرونده جراحی شما چند عمل را درج می کند و بدون آنکه چنین عمل هایی را انجام بدهد یا اصلاً نیازی به انجام آنها باشد، پول آن را از شما و بیمه می گیرد و در جیب می گذارد! این حکایت تخلفات تازه ای است که با تأمین منابع و اجرای طرح تحول سلامت جدی تر شده است.

دنیای اقتصاد – این روزنامه با عنوان 'کشف قیمت مسکن در رکود' نوشت: تداوم رکود و کاهش معاملات مسکن، سطح «قیمت پیشنهادی» را شکننده تر کرده است. به طوری که طی پنج ماه در سه مرحله، رشد منفی در «قیمت نهایی» آپارتمان های فروش رفته به وجود آورده، اما بی اطلاعی گروه زیادی از خریداران نسبت به «شیوه کشف قیمت مسکن در زمان رکود»، مانع بهره برداری حداکثری طرف تقاضا از مزایای دوره کنونی شده است. یافته های کارشناسان اقتصاد مسکن و تجربه واسطه های ملکی نشان می دهد: روند تعیین قیمت مسکن در بازار بدون تبعیت از هر نوع نظام دستوری، در دوره های رکود و رونق متفاوت است؛ طوری که در زمان رکود، کشف قیمت نهایی می تواند با اراده خریدار باشد.

رسالت
- کاظم انبارلویی در سرمقاله این روزنامه با تیتر «کلید همگرایی اصولگرایان» نوشت: روند همگرایی بین اضلاع اصولگرایی در یک شیب آرام و منطقی پیش می‌رود و نشست‌های خوبی در راس و بدنه در جریان است تا به یک آسیب‌شناسی دقیق از آنچه که گذشته، برسند. طبل همگرایی اصولگرایان به صدا درآمده است و اکنون به صورت» بیدارباش، هوشیار عمل کن و حکیمانه فکر کن «خود را نشان می‌دهد. توفیق اصولگرایان در استیضاح وزیر علوم و روشنگری در مورد نفوذ اهل فتنه در دستگاه‌های اجرایی و بازگشت به ریاست شورای شهر تهران در یک فرآیند دموکراتیک، خبرهای خوبی بود که نشان می‌دهد فرآیند همگرایی در اصولگرایان شکل گرفته است و جواب می‌دهد.

اعتماد
- استانی شدن انتخابات مجلس با یک طرح دو فوریتی به دستور کار بهارستان بازخواهد گشت: طرحی که امضای ۱۸ نماینده را دارد. این سومین بازگشت این طرح به دستور کار مجلسی‏هاست. پیش‌تر دو بار تلاش برخی از نمایندگان برای تغییر شیوه انتخابات مجلس ناکام مانده بود، یک بار در دوره احمدی‌نژاد و یک بار هم دوره حسن روحانی.

جوان –حسین نجابت در گفت و گو با این روزنامه با اشاره به انتخاب اعضای شورای نظارت بر صدا و سیما اختلاف نظر میان و پادر میانی دکتر حداد عادل گفت : آقای دکتر حداد به اعضای کمیسیون فرهنگی پیشنهاد دادند که یک نفر به دوتن برگزیده شده این کمیسیون جهت معرفی به هیئت رئیسه اضافه شود که دوستان ما در آن کمیسیون هم این موضوع را انجام داده و ان‌شاءالله بعد از تعطیلات موضوع به خوبی پایان می‌پذیرد. وی همچنین درباره جداسازی آقای علی لاریجانی از جبهه اصولگرایی و جا دادن وی به جرگه اصلاحات گفت :آقای لاریجانی پخته‌تر از این حرف‌هاست که با یکی دو خط حمایتی که مطبوعات دوم خردادی از وی به عمل ‌‌آوردند بخواهد خط‌مشی را که 30 سال در این کشور داشته است تعویض کند و به جریان مخالف خود بپیوندد.طبیعی است که اصلاح طلبان از اختلافات جزئی ما سوء استفاده کرده و از آن بهره‌برداری کنند.

کیهان
- یک سایت حامی دولت و سابقاً اصلاح‌طلب مدعیان اصلاح‌طلبی را به باد انتقاد گرفت.فرارو در تحلیلی نوشت: اصلاح‌طلبان پس از جهد فراوان برای بازآفریدن دوم خرداد 1376 و یک 22 خرداد 88 که جز حصر و حبس و تبعید و محرومیت از محرمیت نظام برای آنان ثمری نداشت. متأسفانه با پایان انتخابات 92، به آهستگی موعد حبس نیروهای اصلاحات نیز به سر رسید و یکی یکی آزاد شدند. رأی مردم نیز اعتماد به نفس به یغما رفته را به این سیاستمداران پر اشتباه بازگرداند و شد آنچه نباید می‌شد؛ اصلاح‌طلبان سیاست‌ورزی را آغازیدند! اما بی‌تردید تکرار تاریخ، این بار کمیک خواهد بود. دوم خرداد به تراژدی احمدی‌نژاد انجامید، هیچ عجیب نیست برایم که سرنوشت دولت روحانی به یک کمدی بیانجامد.فرارو ادامه می‌دهد: اصولگرایان می‌توانند همیشه امیدوار باشند که ویژگی‌های رفتاری ژنرال‌های اصلاح‌طلب (یا همان مشارکتی‌هایی که دوره افسری ندیده درجه‌هایشان را بالا کشیدند) اوضاع را به کام آنها خواهد کرد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تازه های مطبوعات/ وادادگی اصلاح طلبان ایستادگی اصولگرایان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X