بازداشت 450 لبنانی و سوری عضو داعش و جبهه النصره درعرسال لبنان

بازداشت 450 لبنانی و سوری عضو داعش و جبهه النصره درعرسال لبنان

ایرنا/ نیروهای ارتش لبنان ازساعت 5 بامداد روز پنجشنبه با حمله ای غافلگیرانه به اردوگاه های پناهجویان سوری در شهرک عرسال در شرق این کشور بیش از 450 تبعه لبنانی و سوری عضو گروه های تروریستی تکفیری داعش و جبهه النصره را بازداشت کردند.

به گزارش رسانه های لبنانی ، البنیان السابع ، وراء الجسر، المصیده ، السنابل و الجمالی از جمله اردوگاه های در شهرک عرسال و حومه آن بودند که نیروهای ارتش لبنان برای یافتن و بازداشت عناصر عضو گروه های تروریستی تکفیری به آنها یورش بردند.

بازداشت شدگان درحمله دوم ماه اوت گذشته گروه های تروریستی تکفیری به شهرک عرسال و اشغال 5 روزه آن دست داشته اند.

منابع امنیتی لبنان علت این بازداشت گسترده را جلوگیری از تعرض دوباره گروه های تروریستی تکفیری داعش و جبهه النصره به شهرک عرسال و تبدیل آن به پایگاهی عملیاتی اعلام کرده اند.

نیروهای ارتش لبنان به روی عناصر مسلح تروریست مخفی شده در اردوگاه « البنیان السابع» در شمال غرب عرسال که تلاش کردند، فرارکنند آتش گشودند.

دراثر تیراندازی یک تن ازعناصر مسلح به هلاکت رسید و دو تن زخمی شدند که برای تحقیقات تحویل دستگاه های امنیتی شده اند.

عناصر مسلح قبل از تلاش برای فرار اردوگاه هایی را که ارتش لبنان وارد آنها شده بود، به آتش کشیدند.

نیروهای ارتش لبنان تعدادی از عناصر مسلح تروریست را که موفق به فرار از داخل اردوگاه ها شده بودند در ایست و بازرسی منطقه وادی حمید بازداشت کردند.

تعدادی ازپناهجویان سوری در حالیکه پرچم گروه تروریستی تکفیری داعش را در دست داشتند، ظهر پنجشنبه در اعتراض به عملیات ارتش لبنان در شهرک عرسال تظاهرات و مقابل شهرداری این شهرک تحصن کردند.

** دیدار فرمانده ارتش لبنان با مفتی این کشور
ژنرال « جان قهوجی» فرمانده ارتش لبنان روز پنجشنبه با شیخ « عبداللطیف دریان» مفتی کل اهل سنت لبنان دیدار و با وی درباره عملیات امروز ارتش لبنان در عرسال و اردوگاه های پناهجویان سوری گفت وگوکرد.

ژنرال قهوجی در این دیدار برتلاش نیروهای ارتش برای حفظ امنیت و سلامت مردم عرسال و پناهجویان سوری تاکید کرد و هدف ازعملیات ارتش را جلوگیری از ورود دوباره عناصر مسلحی دانست که در بلندی های عرسال هستند.

وی با تاکید به اینکه شهرک عرسال در محاصره ارتش نیست ، خاطرنشان کرد که ارتش تلاش می کندارتباط عرسال و بلندی های آن قطع شود تا عناصر تروریست نتوانند با ورود به عرسال به شهروندان لبنانی و اموال آنها صدمه وارد کنند.

فرمانده ارتش لبنان خاطرنشان کرد که ارتش برای تامین امنیت همه لبنانی ها و در سراسر لبنان تلاش می کند.

** تهدید جبهه النصره
گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره در واکنش به عملیات ارتش لبنان، مردم این کشور را به حمله دوباره به لبنان تهدید کرد.

این گروه تروریستی تکفیری از مردم لبنان خواسته است تا علیه ارتش لبنان اقدام کنند.

** اعتراض هیات علمای مسلمان
اعضای هیات علمای مسلمان لبنان متشکل از شیوخ سلفی هم امروز با شیخ دریان مفتی این کشور دیدار کردند و سپس یک جلسه اضطراری تشکیل دادند.

اعضای هیات علمای مسلمان لبنان به عملیات ارتش در اردوگاه های پناهجویان سوری و بازداشت عناصر مسلح وابسته به گروه های تروریستی تکفیری داعش و جبهه النصره اعتراض کردند و خواستار توقف این گونه عملیات ارتش شدند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بازداشت 450 لبنانی و سوری عضو داعش و جبهه النصره درعرسال لبنان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X