محیط زیست در هفته ای که گذشت

محیط زیست در هفته ای که گذشت

زیست بوم/ محیط زیست ایران در هفته ای که گذشت تحت تاثیر برگزاری نخستین نشست بین المللی اخلاق محیط زیستی و خبر حمله یک فوتبالیست به محیط بان مازندرانی قرار گرفت. از سوی دیگر انتشار عکس یکی دیگر از بازیکنان فوتبال با یک گرگ کشته شده باعث حیرت و تاسف بسیاری از علاقمندان به محیط زیست شد. زیست بوم
آنچه که می خوانید گزیده ای از اخبار محیط زیست در هفته ای است که فوتبال و محیط زیست به هم گره خوردند.

مرگ 5 شیر در سیرک
رئیس اداره ساماندهی و هماهنگی امور مناطق سازمان محیط زیست از مرگ پنج قلاده شیر در سیرک «پرشین» در آذربایجان شرقی خبر داد.
امیرحسین داداشی افزود: سیرک «پرشین» دارای سه شیر، یک میمون و یک خرس بوده و برای اجرای نمایش قصد انتقال به شهرستان بوکان در آذربایجان شرقی داشت که در آنجا شیر ماده در حالت وضع حمل نیاز به دامپزشک پیدا می‌کند و بنا به تجویز دامپزشک باید برای سزارین اقدام کنند.
لینک کامل خبر: http://zistboom.com/fa/news/25282

اقیانوس‌های جهان به وسعت یک ایالت زباله دارند
کارشناسان محیط زیست دانشگاه «نیوساوث ولز» در سیدنی (UNSW)‌ می‌گویند: در حال حاضر دست‌کم پنج پهنه وسیع زباله، اقیانوس‌های جهان را آلوده کرده‌اند که برخی از آنها به وسعت ایالت تگزاس آمریکا هستند.
این کارشناسان می‌گویند: با استفاده از الگوهای کامپیوتری احتمالا می‌توان تخمین زد که در کدام کشورها و مناطق میزان آلودگی شدیدتر است.
لینک کامل خبر: http://zistboom.com/fa/news/25285

توجه به محیط زیست در باورهای دینی و ملی ایرانیان وجود دارد
بی توجهی به ارزشمندی رعایت حرمت انسان و طبیعت باعث بروز چالش های زیست محیطی بسیاری در جهان شده است
دکتر «اصغر محمدی فاضل» دبیر نخستین نشست بین المللی اخلاق محیط زیستی با بیان موضوع گفت: این نشست از سوی سازمان محیط زیست ایران و دانشگاه محیط زیست و مرکز علوم محیط زیست اکو و برای ارج نهادن برتلاش‌های دانشگاهی در زمینه محیط زیست و امنیت حفاظت محیط زیست برگزار می‌شود.
لینک کامل خبر: http://zistboom.com/fa/news/25286


نخستین نشست بین المللی اخلاق و محیط زیست برگزار شد
نخستین نشست بین المللی اخلاق و محیط زیست با حضور جمعی از چهره های برجسته محیط زیستی و دینی دنیا با هدف ایجاد جریان های فکری در زمینه اخلاق محیط زیستی برگزار شد.
لینک کامل خبر: http://zistboom.com/fa/news/25287

چپاول طبیعت عامل خشم زمین است
عضو فرهنگستان علوم در'نشست بین المللی اخلاق و محیط زیست' تصریح کرد: مکتب اخلاقی اسلام سه ضلع است که بر رأس این اضلاع خدا قرار دارند نظام اخلاق اسلامی یک بعدش انسان است، بعد دیگر آن انسان دیگر و ضلع سوم آن طبیعت و محیط زیست است.
لینک کامل خبر: http://zistboom.com/fa/news/25288

تشکیل گروه "امداد و نجات" حیات وحش و "اورژانس حیوانات"
سید مجید خرازیان مقدم با اشاره به آمار تلفات گونه های جانوری در حیات وحش کشور که نشان دهنده مرگ بیش از 1000 حیوان در فاصله سال های 1385 تا 1391 است، گفت: عمده تلفات حیات وحش ایران مربوط به پستانداران عظیم الجثه است.
لینک کامل خبر: http://zistboom.com/fa/news/25289


دولت ها فقط شعار حفظ محیط زیست می دهند
رئیس سازمان محیط زیست مهمترین چالش بعد از صلح و امنیت را محیط زیست دانست و گفت: میزان پایبندی به محیط زیست و حفظ آن به عهده دولتهاست. امروز ما شاهدیم که دولتها شعار حفظ محیط زیست می دهند اما در عمل به گونه ای دیگر عمل می کنند.
لینک کامل خبر: http://zistboom.com/fa/news/25290

همه آنچه در مورد سمندر لرستانی لازم است بدانید
سمندر کوهستانی لرستان دارای بدنی به طول ۱۴ سانتی‌متر است و پوست آن در قسمت پشتی قهوه‌ای رنگ با خال‌ها و یا نوارهایی زرد و یا نارنجی بوده که ظاهری زیبا به این دوزیست بومی ایران بخشیده‌است.سمندر کوهستانی لرستان نخستین بار در سال ۱۹۳۸ توسط کایسر از شمال منطقه شهبازان استان لرستان یافت شد.
لینک کامل خبر: http://zistboom.com/fa/news/25291

محیط بان ها از شعار خسته اند
این یادداشت را دو سال پیش در زیست بوم نوشتم. بازخوردهای خوب و بدی داشت. خوبی هایش ازسوی محیط بانان و عاقمندان محیط زیست بود و بدی هایش ...بماند! با آنکه دولتی ماجراجو جایش را دولت تازه ای داده است که می کوشد بر مدار «تدبیر و امید» تصمیم بگیرد اما هنوز بخش بزرگی از مشکلات محیط بانان پای برجاست. این نوشتار را بدون هیچ تغیری دوباره منتشر می کنیم.
لینک کامل خبر: http://zistboom.com/fa/news/25292


گزارش تصویری نشست بین المللی اخلاق محیط زیستی
نخستین نشست بین المللی اخلاق و محیط زیست با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور، صلاح زواوی سفیر فلسطین در ایران، آیت الله محقق داماد حقوق دان و استاد حوزه و دانشگاه، اساد پروهیچ عضو هیات علمی دانشگاه زاگرب، پرفسور منظور سومرو رئیس بنیاد علوم اکو، اوزر چنار عضو هیات علمی دانشگاه سارایوو، خانم سوفیا نماینده یونسکو در تایلند و جمعی از نمایندگان مجلس، سفرا، اندیشمندان و دانشجویان در پارک پردیسان سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.
لینک کامل خبر: http://zistboom.com/fa/news/25293

برای محیط بانان کاری نکرده اند
دکتر صدوق معاون اسبق سازمان حفاظت محیط زیست در گفتگو با خبرنگار زیست بوم گفت: محیط بان از دو کلمه محیط به معنی عرصه و میدان و کلمه بان به معنی نگهدارند و حافظ تشکیل شده است که در کل کلمه محیط بان معنی حفاظت از محیط را می رساند.
لینک کامل خبر: http://zistboom.com/fa/news/25294


استاد دانشگاه زاگرب: جوان ها می توانند محیط زیست را نجات بدهند
دکتر اساد پروهیچ عضو هیات علمی دانشگاه زاگرب که به عنوان یکی از مدعوین نشست اخلاق محیط زیستی در تهران حاضر شده بود، در حاشیه این نشست به گفتگو با زیست بوم پرداخت.
پروهیچ با اشاره به اینکه در تعطیلات به سر می برده گفت: من در تعطیلات به سر می بردم که از ایران دعوتنامه ای برای حضور در این نشست دریافت کردم.
لینک کامل خبر: http://zistboom.com/fa/news/25295

برگزاری نشست اخلاق محیط زیستی در تهران قابل تقدیر بود
اوزر چنار عضو هیات علمی دانشگاه سارایوو در گفتگو باز زیست بوم با اشاره به مشکلاتی که دنیای امروز در عرصه محیط زیست با آن روبرو است، برگزاری نشست اخلاق محیط زیستی در تهران را یک اقدام شایسته تقدیر عنوان کرد.
لینک کامل خبر: http://zistboom.com/fa/news/25296

دومین دوره آموزشی " توانمند سازی ادارات کل در تهیه موجودی انتشار گازهای گلخانه ای" ویژه گروه کشاورزی و مدیریت پسماند و سومین دوره آموزشی ویژه گروه انرژی و فرایندهای صنعتی توسط دفتر طرح ملی تغییر آب و هوای سازمان حفاظت محیط زیست با همکاری برنامه عمران ملل متحد و دانشگاه محیط زیست برگزار گردید.
لینک کامل خبر: http://zistboom.com/fa/news/25297

محیط بانان سپیدانی در درگیری با شکارچیان زخمی شدند/ یک نفر دستگیر شد
متخلفان شکارچی که در ساعات اولیه شب از تاریکی هوا استفاده کرده بودند تا در ارتفاعات سپیدان اقدام به شکار کنند با اقدام به موقع محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست شهرستان سپیدان پس از تعقیب و گریز و درگیری، دستگیر شدند.
لینک کامل خبر: http://zistboom.com/fa/news/25298

گزارش روزنامه همشهری از نشست بین المللی اخلاق محیط زیستی
نشست بین المللی اخلاق محیط زیستی که روز شنبه در تهران برگزار شد بازتاب رسانه ای بسیار مناسبی یافت، علاوه بر شبکه های تلویزیونی داخلی و خارجی و خبرگزاری ها، روزنامه های سراسری گزارش ها و یادداشت های متفاوتی در خصوص آن منتشر کردند.
به گزارش زیست بوم، روزنامه همشهری به قلم اسدالله افلاکی در گزارشی با تیتر« معضلات محیط‌زیست ریشه دربحران‌ اخلاقی دارد» به این نشست اشاره کرد.
لینک کامل خبر: http://zistboom.com/fa/news/25299

خرس قهوه ای به محیط بان کلیبری حمله کرد/ مجروحیت محیط بان از ناحیه پا
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کلیبر بعد از ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران گفت: دو نفر از محیط بانان این اداره هنگام گشت زنی در منطقه حفاظت شده ارسباران مورد حمله یک قلاده خرس قهوه ای قرار گرفتند.
لینک کامل خبر: http://zistboom.com/fa/news/25304

برگزاری نخستین همایش تخصصی حقوق حیوانات به مناسبت «روز مبارزه با خشونت علیه حیوانات»
همزمان با «روز مبارزه با خشونت علیه حیوانات»، نخستین همایش تخصصی حقوق حیوانات با موضوع حقوق حیوانات، حیوان آزاری و خلاء قانونی در برخورد با آزار حیوانات برگزار خواهد شد.
بیستم شهریورماه و همزمان با «روز مبارزه با خشونت علیه حیوانات» به همت جمعی از سازمان های مردم نهاد فعال در حیطه حیوانات و حیات وحش، نخستین همایش حقوق حیوانات در سالن اجتماعات سازمان محیط زیست برگزار خواهد شد.
لینک کامل خبر: http://zistboom.com/fa/news/25310

اقدام تحسین برانگیز یک هموطن کُرد
یک فروشنده لوازم صوتی در غرب کشور از فروش بلندگو به شکارچیان کبک خودداری می‌کند.
به گزارش زیست بوم، توفیق یاراحمدی از هم میهنان کُرد ِ ساکن جوانرود در استان کرمانشاه، با نصب اطلاعیه بر روی شیشه فروشگاهش اعلام کرد: برای جلوگیری از سوء استفاده شکارچیان و دشمنان محیط زیست به آن‌ها اسپیکر نمی‌فروشد.
لینک کامل خبر: http://zistboom.com/fa/news/25313

هواداران ملی‌پوش شمالی: خانه محیط‌بان را هم آتش می‌زنیم
یک فوتبالیست ملی پوش مازندرانی که نامش به طور رسمی منتشر نشده در دادگاهی در شهر رامسر متهم شده است که دست به تهدید مسلحانه محیط‌بانان محیط زیست رامسر زده است . ازسوی دیگر محمدرضا خلعتبری مهاجم ملی ‌پوش تیم سپاهان اعلام کرده که از اداره محیط زیست شهر رامسر شکایت می‌کند.
لینک کامل خبر: http://zistboom.com/fa/news/25315

اخلاق محیط زیستی و جنگ‌های ورای مرزهای انسانیت
کسانی که تجربه فعالیت‌های بین‌المللی دارند خوب می‌دانند که برای حذف شدن از میزی که همه دور آن نشسته‌اند نیاز به انرژی زیادی نیست، کافی است تندخویی کنید، به دیگران اجازه حرف زدن ندهید و بخواهید با روش خودتان جهان را مدیریت کنید.
لینک کامل خبر: http://zistboom.com/fa/news/25316

خوش‌نشینی زباله‌ها در طبیعت شمال
زباله‌ها سال‌های ‌سال است که خوش‌نشین طبیعت شمال شده‌اند. ساحل، جنگل و کنار رودخانه هم ندارد. ماجرای میهمانی زباله‌ها در نوار شمالی از جنگل شروع می‌شود و تا ساحل ادامه پیدا می‌کند. زباله‌ها هر جایی را که پیدا کرده‌اند، نشسته‌اند. بازی بدی را با محیط‌زیست نوار شمالی شروع کرده‌اند. بازی مرگ طبیعت و خسارات جیران‌ناپذیر.
لینک کامل خبر: http://zistboom.com/fa/news/25319

ادغام یا انحلال سازمان حفاظت محیط زیست
این روزها ادغام سازمان حفاظت محیط زیست در سازمان جنگلها دوباره در خبرها خودنمایی می نماید و نظرات متفاوتی از سوی بعضی از مسئولین از جمله مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست داده می شود . آنچه مسلم است اگر سازمان حفاظت محیط زیست توان انجام وظایف قانونی خود را داشته باشد و نمایندگان محترم نگران تخریب شدید محیط زیست کشورشان نباشند وقت خانه ملت را صرف آن نخواهد نمود .
لینک کامل خبر: http://zistboom.com/fa/news/25321


قصه گرد و غبار و سوالات بی پاسخ!
موضوع آغشته بودن گرد وغباری که سوغات کشورهای همسایه برای ایران است به اورانیوم موضوع تازه ای نیست ، ماجرایی که احتمال آن جدی است و در صورت اثبات به سادگی نمی توان از کنار آن گذشت.
به گزارش زیست بوم به نقل از افکارنیوز، موضوع آغشته بودن گرد وغباری که سوغات کشورهای همسایه برای ایران است به اورانیوم موضوع تازه ای نیست ، ماجرایی که احتمال آن جدی است و در صورت اثبات به سادگی نمی توان از کنار آن گذشت.
لینک کامل خبر: http://zistboom.com/fa/news/25328

نخستین همایش تخصصی حقوق حیوانات برگزار شد
20 شهریور نود در پی انتشار عکس دلخراشی از سه توله خرس توسط پایگاه خبری دیده بان حقوق حیوانات که بصورت وحشیانه شکم شان زنده دریده شده بود بی سایقه ترین عکس العمل جمعی ایرانیان در طول تاریخ بر ضد حیوان آزاری شکل گرفت. در همین راستا گروه های معتبر فعال در زمینه حقوق حیوانات و محیط زیست با انتشار بیانیه ای این روز را با نام " روز مبارزه با خشونت علیه حیوانات" نامگذاری کردند.
لینک کامل خبر: http://zistboom.com/fa/news/25330

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «محیط زیست در هفته ای که گذشت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X