دلیل عدم پذیرش گواهی استراحت پزشکی از سوی تأمین اجتماعی

دلیل عدم پذیرش گواهی استراحت پزشکی از سوی تأمین اجتماعی

ایسنا/ مدیرکل امور فنی بیمه شدگان سازمان تأمین‌اجتماعی از بیمه شدگان تامین اجتماعی خواست تا در زمان دریافت استراحت پزشکی از پزشک معالج، به مدت و نوع بیماری مندرج در آن دقت کنند.
 سیروس نصیری با اعلام این مطلب گفت: در پی اعلام نارضایتی برخی از بیمه شدگان در خصوص عدم پذیرش گواهی استراحت پزشکی آنها از سوی شعب تأمین اجتماعی، مشخص شد در برخی موارد استراحتهای پزشکی صادر شده فاقد اطلاعات کامل است.
وی افزود: بیمه شدگان باید توجه کنند که در تمامی گواهی‌های استراحت پزشکی، باید نوع بیماری و مدت آن، بستری در بیمارستان یا استراحت در منزل به تفکیک و صراحت مشخص شده باشد.
مدیرکل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: گواهی‌های استراحت پزشکی که در هر نوبت هفت روز یا کمتر باشد (و جمع آنها در طول سال از 15 روز بیشتر نشود) براساس گواهی پزشک معالج قابل‌قبول است.
نصیری همچنین در خصوص استراحتهای بیش از هفت روز گفت: اگر مدت گواهی استراحت پزشکی در یک نوبت بیشتر از هفت روز و حداکثر تا 60 روز باشد، مدت استراحت باید به تأیید پزشک معتمد و استراحت‌های بیش از 60 روز در طول سال باید به تأیید شورای پزشکی برسد.
مدیرکل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی از بیمه شدگان خواست تا به منظور اطمینان از تایید گواهی استراحت پزشکی، در اسرع وقت گواهی‌های مربوطه را به شعبه تامین اجتماعی ذیربط ارائه کنند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دلیل عدم پذیرش گواهی استراحت پزشکی از سوی تأمین اجتماعی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X