نخستین دبیرکل سازمان کارگزاران بورس اعلام کرد: بهترین زمان برای خرید سهام

نخستین دبیرکل سازمان کارگزاران بورس اعلام کرد: بهترین زمان برای خرید سهام

ایسنا/ نخستین دبیر کل سازمان کارگزاران بورس پس از انقلاب اسلامی اوضاع فعلی بورس را تشریح و تاکید کرد که نگرانی خاصی در شرایط فعلی وجود نداشته و بورس تهران در حال اصلاح قیمت ها است و اکنون بهترین زمان برای خرید سهم است.

الله وردی رجایی سلماسی- نخستین دبیرکل سازمان کارگزاران بورس اوراق بهادار تهران- به تحلیل وضعیت فعلی بورس پرداخت و گفت: بورس تهران از اواخر سال گذشته به دلیل ابهامات موجود در اقتصاد دچار افت شده است ولی نگرانی خاصی در این مقطع وجود ندارد زیرا در سال گذشته قیمت سهام شرکتها بسیار افزایش پیدا کرد و در حال حاضر بورس تهران در حال اصلاح قیمت ها است.

وی با بیان اینکه مردم باید از بازدهی سرمایه گذاری در بازار سرمایه اطمینان حاصل کنند، افزود: پرداخت سود 23 درصد از سوی بانکها موجب شده است تا سرمایه مردم به سمت بازار پول حرکت کند، زیرا بازار سرمایه نمی تواند بازدهی بیش از 23 درصد را تضمین کند، علاوه بر این ابهام در پرونده هسته ای موجب شده است تا بورس تهران روند نزولی به خود بگیرد.

وی در ادامه از بهبود وضعیت بورس در 6 ماه دوم سال خبر داد و گفت: نگرانی از نتیجه مذاکرات هسته ای و کمبود نقدینگی موجب کاهش قیمت سهام شرکتها شده است در حالی که به اعتقاد من نگرانی خاصی در بازار سرمایه وجود نداشته و اوضاع بورس در 6 ماه دوم سال بهبود می یابد به طوری که تصویب بسته خروج از رکود، فعالیت بخش های تولیدی و حرکت پول از بانکها به سمت شرکتهای تولیدی می تواند در آینده بازار سرمایه موثر باشد.

رجایی سلماسی به ارزنده بودن قیمت سهام شرکتها اشاره کرد و گفت:در حال حاضر قیمت سهام شرکتها افت کرده وP/E ‌بازار تا سطح 5 مرتبه کاهش یافته است که این میزان بسیار مطلوب بوده و اگر حفظ شود بهترین فرصت برای خرید سهم است.

به گفته ی این پیشکسوت بازار سرمایه، اکنون بهترین زمان برای خرید سهام بوده و دولت باید سهم جدید در بازار عرضه کند زیرا در زمانیکه قیمت سهام شروع به افزایش می کند،باید سهم جدید در بورس عرضه شود.

وی ادامه داد: علاوه بر این صندوق توسعه بازار سرمایه که در سال جاری راه اندازی شده است باید هم پول و هم سهم در اختیار داشته باشد تا در زمانیکه قیمت‌ها افزایش می یابد سهم جدید در بازار عرضه کند و در زمان کاهش قیمت ها، سهام خود را بفروشد.

نخستین دبیرکل سازمان کارگزاران بورس بعد از انقلاب، یادآور شد:قیمت سهام شرکتها در سال گذشته به صورت غیر معقولی افزایش پیدا کرد و شاخص تا مرز 90 هزار واحد رشد کرد که این میزان افزایش به صلاح بازار نبود.

رجایی سلماسی رکود حاکم در بازار سرمایه را رد کرد و گفت:به اعتقاد من در شرایط فعلی رکود در بورس تهران وجود نداشته و بورس در حال اصلاح قیمت ها است زیرا در سال گذشته قیمت سهام شرکتها با وجود رشد اقتصادی منفی بسیار افزایش پیدا کرد و بورس تهران خاصیت دماسنجی خود را از دست داد که باید در آن زمان جلوی افزایش قیمت ها گرفته می شد.

وی تصریح کرد:مشکل اساسی زمانی است که قیمت سهام شرکتها افزایش می یابد و همه از این وضعیت خوشحالند در حالی که باید به فکر آینده بود؛ با این حال بورس در حال اصلاح قیمت ها بوده و در حال حاضر قیمت ها مناسب شده است بنابراین نباید نگران وضعیت فعلی بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا،دبیر کل سازمان کارگزاران بورس تاکید کرد:در شرایط فعلی، بورس باید بازوی حمایتی داشته و صندوق توسعه در زمانیکه قیمت سهم افزایش می یابد نسبت به عرضه سهم در بازار اقدام کند و نگذارد تا قیمت ها افزایش یا کاهش یابد.

وی در پایان توصیه کرد که سرمایه گذاران دید بلندمدت در بازار سرمایه داشته و در شرایط فعلی سهام خود را نگه داری کرده و اقدامی برای فروش انجام ندهند تا قیمت ها به ثبات برسد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نخستین دبیرکل سازمان کارگزاران بورس اعلام کرد: بهترین زمان برای خرید سهام » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X