گزارش «شرق» از دفتر احمدی‌نژاد؛ در ساختمان «ولنجک» چه می‌گذرد

گزارش «شرق» از دفتر احمدی‌نژاد؛ در ساختمان «ولنجک» چه می‌گذرد

شرق/ متن پیش رو در شرق منتشر شده و انتشار آن در اخرین خبر الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست

ترافیکی در خیابان یکطرفه نیست. به‌جز ردیفی از خودروهای پارک‌شده کنار خیابان که عبورومرور را برای خودروهای عبوری مشکل کرده ‌است، رفت‌وآمد چندانی دیده نمی‌شود. گهگاه، یکی، دونفر می‌آیند و می‌روند. در خیابان یکطرفه شمالی‌ - جنوبی چسبیده به پمپ‌بنزین ولنجک، روبه‌روی کیوسک نگهبانی، ساختمان سه‌طبقه‌ نسبتا بزرگی قرار دارد. دفتر رییس سابق دولت، «احمدی‌نژاد» آنجاست. حامیانش می‌گویند که رفت‌وآمد به دفتر زیاد است. «غلامحسین الهام» گفته ‌‌است در ولنجک ترافیک زیاد است و افرادی می‌روند و می‌‌آیند. برخی حامیان هم از ازدحام مردمی می‌گویند که برای تقدیم عریضه و حل مشکلات یا ملاقات با او به دفترش می‌آیند.
دفتر «احمدی‌نژاد» اما فرقی با دفاتر دیگران ندارد. نه مراجعانش ویژه است و نه بوروکراسی‌اش ساده‌تر. اینطور نیست که در به‌راحتی روی همه باز باشد یا خیل عریضه‌نویسان جلو در صف کشیده ‌باشند. زنگ را که می‌زنم یک‌نفر باز می‌کند سوال می‌کند با چه کسی کار دارم و برای چه آمده‌ام، بعد هم سوال می‌کند آیا قرار قبلی دارم، کسی از آمدن من خبر دارد و هماهنگ‌شده ‌است؟ می‌گویند باید منتظر بمانم. در پشت‌سرم بسته‌ می‌شود و بعد از لحظاتی به داخل راهنمایی می‌شوم. همان طبقه همکف، درست روبه‌روی در، اطلاعات یا حفاظت است. فردی گوشی را به دستم می‌دهد و من با مسوول دفتر «ثمره هاشمی» مشاور ارشد «احمدی‌نژاد» تلفنی صحبت می‌کنم. می‌گویم شنیده‌ایم که ترافیک رفت‌وآمدی به دفتر ولنجک زیاد است. می‌خواهیم گزارشی از این رفت‌وآمدها تهیه کنیم. می‌گوید اجازه بدهید باید هماهنگ شود، بعدا به شما اطلاع می‌دهیم.
طبقه اول، حفاظت است. طبقه دوم سمت چپ دفتر ثمره هاشمی و سمت راست دفتر مشایی است که بعد از انتقالش از دفتر به دانشگاه ایرانیان میز و صندلی‌اش تا مدت‌ها خالی ‌بود. طبقه سوم هم دفتر خود احمدی‌نژاد است؛ همانجایی که به نقل از سایت «دولت‌بهار» چهارشنبه هفته گذشته، یاران و هواداران احمدی‌نژاد گردهم آمده بودند تا ناگفته‌های رحیمی از «پشت‌پرده» دادگاهش را بشنوند. سایت خبری «دولت بهار» که ارگان خبری تیم احمدی‌نژاد است، گزارش این نشست را منتشر کرده اما نوشته ‌بود که به‌دلیل محرمانه‌بودن مسایلی که توسط رحیمی بیان شده، محتوای آن را منتشر نمی‌کند. در این جلسه رحیمی وعده داده بود که پس از انتشار قطعی حکم دادگاه، بخش‌های دیگری از پشت پرده پرونده را بازگو کند. اخبار حاکی از این است که «احمدی‌نژاد» به‌صورت دوره‌ای با وزرای سابقش در ولنجک جلسه دارد. پیش‌تر هم خبری منتشر شده‌ بود مبنی بر اینکه «مشایی» برای کاستن از حرف‌وحدیث‌ها از این ساختمان به ساختمان دانشگاه ایرانیان کوچ کرده ‌است و در جلسات دوره‌ای هم شرکت نمی‌کند. اگرچه بعدا گفته ‌شد که مشایی باز در دفتر ولنجک دیده شده‌ است. اما اینکه محتوای این جلسات چیست؟ اخبار مشخصی از آن رسانه‌ای نمی‌شود. سال گذشته «طریقت‌منفرد» وزیر پیشین بهداشت گفته ‌بود جلسات محتوای دوستانه دارد. حالا اما بسیاری معتقدند با نزدیک‌شدن به زمان انتخابات مجلس این جلسات رنگ‌وبوی انتخاباتی هم به خود گرفته‌ است. ساختمان ولنجک محل گردآمدن حامیان رسانه‌ای «احمدی‌نژاد» یا همان گرد‌آمدگان ذیل عنوان«هما» هم هست.
این جلسات پیش‌تر جایی دیگر برگزار می‌شد و امکان حضور دیگران هم میسر بود اما حالا با انتقال محل جلسات به ساختمان ولنجک تنها خبرنگاران به‌اصطلاح «احمدی‌نژادی» اجازه حضور دارند و اغیار را به ساختمان راهی نیست. به نظر می‌رسد ولنجک این‌روزها بیش از آنکه محل رفت‌وآمد دیگران باشد محفلی است برای گرد‌آمدن حامیان رییس سابق دولت و شاید هم تجدیدنیرو و برنامه‌ریزی برای انتخابات آتی.

...
از «عبدالرضا داوری»، قائم‌مقام سابق مدیرعامل و معاون خبر ایرنا از نزدیکان «محمود احمدی‌نژاد» درباره ترافیک این روزهای ساختمان ولنجک سوال کرده‌ایم.

آقای داوری، آقای الهام گفته‌اند که ترافیک رفت‌وآمد در دفتر احمدی‌نژاد زیاد است، شما اطلاعی از این رفت‌وآمدها دارید؟
احمدی‌نژاد به‌عنوان رییس‌جمهوری که روال دولت‌داری در ایران را عوض کرد و دولت را مرجع مراجعات مردم قرار داد و به سمتی برد که مردم بی‌واسطه با مسوولان دولتی در ارتباط باشند، از بعد از دوران ریاست‌جمهوری همچنان مورد هجوم است.
منظور شما از این هجوم چه کسانی‌اند؟ به‌نظر می‌رسد که منظور آقای الهام، سیاسیون بوده‌اند. آیا بحث‌های انتخاباتی در جریان است؟
اتفاقا مراجعات از حوزه عمومی جامعه بیشتر است. هماهنگ می‌کنند و به ملاقات می‌روند. اگر فوری باشد از طریق محل زندگی ایشان نارمک مراجعه می‌کنند. من در ولنجک باغبانی دیدم که از ایلام آمده بود.
به‌نظر شما منظور آقای الهام از ترافیک رفت‌وآمدی، مردم بوده‌اند؟ به‌نظر می‌رسد موضوع حرف ایشان سیاسیون بوده‌اند و احتمالا بحث‌های انتخاباتی و سیاسی؟
من صحبت‌های ایشان را نخواندم اما دفتر احمدی‌نژاد همیشه مرکز مراجعات عمومی بوده طبیعی است که بخشی افراد سیاسی‌اند و بخشی فعالان حوزه مدنی. من مطمئنم امروز مراجعات به ایشان بیش از روحانی است.
چرا این رفت‌وآمدها به دفتر ایشان، رسانه‌ای نمی‌شود؟
زمانی سازماندهی سیاسی صورت می‌گیرد که خبر این ملاقات‌ها خبری شود، اما این ملاقات‌ها جنبه سیاسی ندارد، معطوف به قدرت نیست و بنای دخالت در مناسبات سیاسی کشور وجود ندارد. از وزرای سابق خیلی‌ها مراجعه می‌کنند.
به‌نظر می‌رسد دفتر ولنجک بیشتر محل گردهمایی همان حلقه نزدیک به رییس دولت یا وزرای سابق‌است تا دیگران. خبری از رفت‌وآمد دیگر سیاسیون از جناح‌های دیگر نیست، خیلی چهره‌ها مراجعه می‌کنند. از طیف‌های مختلف نه‌تنها اصولگرا بله اصلاح‌طلب‌ها هم می‌آیند. ایشان هشت‌سال رییس دولت بودند و تجربیاتی دارند که در برخی مقاطع ممکن است نیاز باشد از آنها استفاده شود.
درباره صحبت‌های آقای رحیمی در ساختمان ولنجک بیش از آنچه در سایت دولت بهار منتشر شده شما چه می‌دانید؟
آنچه در آن جلسه گفتند خیلی تفاوت ماهوی با آنچه در نامه‌شان به رییس قوه‌قضاییه نوشتند ندارد، همان است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گزارش «شرق» از دفتر احمدی‌نژاد؛ در ساختمان «ولنجک» چه می‌گذرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X