محمد گلریز : جای خالی جشنواره موسیقی مقاومت محسوس است

محمد گلریز : جای خالی جشنواره موسیقی مقاومت محسوس است

ایرنا/ محمد گلریز خواننده سرودهای انقلابی و دفاع مقدس گفت: کاش امسال ششمین دوره جشنواره موسیقی مقاومت برگزار می شود.
محمد گلریز افزود: فضای سیاسی امروز جهان می طلبد که کشور اسلامی ما به عنوان سردمدار مبارزه با استکبار به برگزاری رویدادهای هنری با مضمون مقاومت بیشتر بپردازد .
وی ادامه داد: مقاومت و مقابله با ظلم و استکبار همیشه به عنوان یک عقیده در کشورهای اسلامی مورد توجه بوده و هنری همچون موسیقی زبانی است که می تواند این مقاومت را به تصویر بکشد.
** انتقاد از برگزار نشدن جشنواره موسیقی مقاومت
وی با ابراز تاسف از برگزار نشدن ششمین دوره جشنواره موسیقی مقاومت در سال جاری گفت: در فضای کنونی جهان که گروه های مقاومت در سوریه و فلسطین در جنگ با استکبار و ظلم هستند برگزاری جشنواره و رویدادهای هنری باید از سوی نهادهای هنری مربوطه جدی تر گرفته شود .
این خواننده سرودهای انقلابی اظهار داشت : امروز گروه تروریستی داعش به تمامیت کشورهای اسلامی دست درازی کرده که با مقاومت مردم عراق و سوریه مواجه شده است.
گلریز اضافه کرد: سال گذشته پنجمین دوره جشنواره موسیقی مقاومت با هدف ارتقا و اعتلای فرهنگ مقاومت با دستاوردهای قابل توجه برگزار شد و قرار براین بود این مهم امسال نیز ادامه داشته باشد .
وی خاطرنشان کرد: معاونت هنری می توانست با برگزاری ششمین دوره این جشنواره علاوه بر گرامی داشت یاد و خاطره رزمندگان هشت سال دفاع مقدس داشته های موسیقی انقلابی و دفاع مقدس را زنده نگاه دارد .
گلریز ادامه داد: مقولات فرهنگی و هنری یکی از عومل موثر در جهان امروز است که می تواند بسیار تاثیرگذار باشد متاسفانه آن طور که شایسته است از سوی نهادهای مروبطه مورد توجه قرار نمی گیرد .
** خاطره ای از دوران جنگ
گلریز گفت : در اوایل دهه شصت بود که به عنوان یک رزمنده در جبهه های حق علیه باطل حضور پیداکردم.وی ادامه داد: زمانی که در یک سوله زیرزمینی برای اسکان رفته بودم فرمانده با دیدن من بسیار خرسند شد و پرسید : شما اینجا برنامه ای دارید ؟ گفتم خیر اگر خدا قبول کند آمده ام به عنوان یک رزمنده به وظیفه خود عمل کند .فرمانده با شنیدن این حرف گفت: ازشما می خواهم برنامه ای برای رزمندگان ترتیب دهید و سرودهای انقلابی اجرا کنید . از آن روز به بعد با یک موتور به مقرهای متعددی سر می زدم و برای رزمندگان برنامه اجرا می کردم.وی گفت : موسیقی انقلابی چنان تاثیری برروی رزمندگان عزیر می گذاشت که موجب شد روحیه خود را برای مقابله با ظلم را بالا ببرند .گلریز اظهار داشت: هدفم از تعریف این خاطره آن بود که موسیقی انقلابی و مقاومت تا چه اندازه می تواند بر روی مبارزان تاثیرگذار باشد جای تاسف دارد که موسیقی مقاومت و انقلابی با این همه پتانسیل آن طور که باید در کشور مورد توجه مسئولان هنری نیست .
**به موسیقی فاجر توجه بیشتری شود
این خواننده در ادامه این گفت و گو تصریح کرد: امروز تهاجم فرهنگی یکی از عواملی است که کشور را تهدید می کند . وی افزود: توجه به موسیقی فاخر که گونه انقلابی و مقاومت بخشی از آن است می تواند علاوه بر شناسایی ظرفیت های هنری کشور ما جلوی تهاجم فرهنگی را بگیرد .
گلریز اظهار داشت : برگزاری جشنواره موسیقی مقاومت به حدی در سالهای گذشته تاثیرگذار بود که توجه رسانه های خارجی را نیز جلب کرد اما متاسفانه تنها رویدادی که به صورت تخصصی به موسیقی مقاومت می پرداخت دیگر برگزار نخواهد شد .وی افزود : مسئولان زمانی که حرف می زنند می گویند ما هرچه داریم از دفاع مقدس است اما در عمل آنطور که باید توجه ای به این مقوله عظیم نمی شود .گلریز گفت : هنر مقاومت را تمامی اهالی جامعه قبول دارند و از آن حمایت می کنند باید مسئولان به علاقه جامعه احترام بگذارند .وی در پایان از ضبط قطعه با نام صبح شکوفا خبر داد و گفت: این اثر به آهنگسازی داوود ورزیده در دستگاه سه گاه ساخته شده است که در زمره موسیقی انقلابی قرار می کرد این قطعه مراحل پایانی تدوین خود را سپری می کند و به زودی از رسانه ملی پخش خواهد شد .

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «محمد گلریز : جای خالی جشنواره موسیقی مقاومت محسوس است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X