شهریان: بانوان ایران در بازی های آسیایی پیشرفت چشمگیری خواهند داشت

شهریان: بانوان ایران در بازی های آسیایی پیشرفت چشمگیری خواهند داشت

ایپنا/ «رباب شهریان» امروز در نشست هم اندیشی اعضای هیات علمی تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه ها گفت: خوشبختانه ورزشکاران زن اعزامی به بازی های آسیایی اینچئون کره جنوبی از آمادگی کاملی برخوردار هستند.
شهریان با اشاره به استراتژی وزارت ورزش و جوانان در بخش زنان گفت: تاکنون در حوزه ورزش توانسته ایم در بخش توسعه ورزش همگانی زنان موفق عمل کنیم همچنین در بخش ورزش قهرمانی زنان به دنبال ارائه الگوی شایسته زنان ایرانی به جهان هستیم.
وی افزود: خوشبختانه دولت تدبیر و امید فرصت خوبی را برای حضور موفق ورزش زنان در عرصه های مختلف ایجاد کرده است. معاون وزیر ورزش و جوانان در عین حال تصریح کرد: این وزارتخانه به دنبال احقاق حق ورزشی زنان در بخش های ساختاری و تشکیلاتی است.
شهریان گفت: وزیر ورزش و جوانان هم در تلاش است تا از حضور زنان در عرصه های تصمیم سازی ورزشی استفاده کند.
وی همچنین خاطرنشان کرد: به دنبال استفاده از زنان محقق در بخش پژوهشی هستیم و همچنین یکی از برنامه هایی که از سوی معاونت دنبال می شود توجه به مسائل فرهنگی و نقش مربیان به عنوان محور قهرمانی و نقش الگوپذیری برای جامعه مخاطب است. وی گفت: البته دستاوردهای خوبی هم در عرصه قهرمانی داشته ایم.
وی از حضور زهرا نعمتی تیرانداز با کمان معلولین ایران به عنوان نماینده زنان دنیا و نماینده صلح و دوستی در سازمان ملل نام برد و گفت: هدف ما ارتقای جایگاه ورزش کشورمان در کرسی های بین المللی است.
شهریان از حضور پررنگ زنان در بخش توسعه ورزش همگانی سخن گفت و اظهار داشت: در بخش توسعه ورزش همگانی هم توجه خاصی به ورزش روستایی شده است.
معاون وزیر ورزش و جوانان در امور زنان گفت: همچنین به دنبال استفاده از ظرفیت های زنان در ریاست فدراسیون های ورزشی هستیم که البته تنها یک زن ریاست یکی از فدراسیون ها را برعهده دارد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شهریان: بانوان ایران در بازی های آسیایی پیشرفت چشمگیری خواهند داشت » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X