معاون سازمان ملی استاندارد : استانداردهای اجباری ما در صنعت خودرو بیشتر از اروپا

معاون سازمان ملی استاندارد : استانداردهای اجباری ما در صنعت خودرو بیشتر از اروپا

واحد مرکزی خبر/ معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد گفت : تعداد استانداردهای اجباری ما در صنعت خودرو بیشتر از اروپاست.
مقدم در حاشیه نمایشگاه حمل و نقل درون شهری افزود : به طور مثال در اروپا نصب کیسه هوا در خودرو اجباری نیست اما ما این موضوع را در ایران اجباری کردیم.
وی گفت: سی قطعه دیگر هم در اروپا استاندارد اجباری ندارد اما ما آن را اجباری کرده ایم.
معاون سازمان ملی استاندارد با اعلام اینکه نظارت کافی در مخزن خودروهای CNG انجام نمی شود، گفت‌: ما خودروهایی داریم که ده سال است مخزن CNG روی آن نصب شده اما یک بار هم مورد بررسی و بازبینی قرار نگرفته است .
وی افزود: هر لحظه امکان دارد مخزن این خودروها منفجر شود و خسارت هایی به سرنشین های خودرو و افراد مجاور آن وارد کند.
مقدم با درخواست از وزارت کشور و وزارت راه و شهرسازی برای ایجاد مراکز بازبینی خودروهای سبک و سنگین گفت: بر اساس قانون، وظیفه بررسی مخازن CNG خودروهای سبک بر عهده وزارت کشور و خودروهای سنگین بر عهده وزارت راه و شهرسازی است .
وی افزود: بر اساس قانون وظیفه نظارت در جایگاه های CNG بر عهده سازمان ملی استاندارد است و ما بر اساس برنامه ریزی که انجام دادیم تا پایان سال تمام 2240 جایگاه سوخت را بررسی می کنیم.
مقدم گفت : سال گذشته 60 جایگاه سوخت را ارزیابی کردیم که یک جایگاه به علت نداشتن استانداردهای مورد قبول و احتمال خطر تعطیل شد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون سازمان ملی استاندارد : استانداردهای اجباری ما در صنعت خودرو بیشتر از اروپا » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X