مصدر سیتی، قطب انرژی های سبز دنیا در ابوظبی

مصدر سیتی، قطب انرژی های سبز دنیا در ابوظبی

ویکی پی‌جی/ شهر رباتیک ابوظبی که قرار است مقر انرژی‌های سبز در دنیا باشد بیشتر شبیه شهر ارواح می‌ماند تا شهر رباتیک علمی-تخیلی!
در ادامه تصاویری از مصدر سیتی قطب انرژی های سبز دنیا در ابوظبی می‌بینید.
مصدر سیتی یا مدینه مصدر قرار است تا سال 2020 با هزینه 18 الی 22 میلیارد دلار 50 هزار نفر سکنه داشته باشد و پذیرای 15 هزار کسب‌وکار مرتبط با انرژی‌های سبز از سراسر دنیا باشد.

شهر 6 کیلومترمربعی را سلطان احمد الجبار هدایت و راهبری می‌کند و چیزی شبیه شهر علم تسوکوبای ژاپن خواهد شد. نکته مهم اینکه تمام انرژی‌های بکار رفته در شهر مصدر از انرژی‌های تجدید پذیر و خورشیدی بوده و سیستم حمل‌ونقل رباتیک پشتوانه آن خواهد بود.

شهر را گروه انگلیسی فاستر و شرکا طراحی کرده و می‌سازد و مقر سازمان IRENA خواهد بود و هر کمپانی سبزی در دنیا می‌تواند در آنجا شعبه خود را دایر کند.
اما به گفته بازدیدکنندگان این شهر هنوز تا رسیدن به جایگاه مطلوب فاصله زیادی داشته و بحران اقتصادی سال‌های اخیر بر این معضل افزوده است و فعلاً این شهر توریستی نیست و بیشتر شبیه شهر ارواح می‌ماند.

مصدر سیتی، قطب انرژی های سبز دنیا در ابوظبی

مصدر سیتی، قطب انرژی های سبز دنیا در ابوظبی

مصدر سیتی، قطب انرژی های سبز دنیا در ابوظبی

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مصدر سیتی، قطب انرژی های سبز دنیا در ابوظبی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X