مقابله با مگس سفید در پایتخت

مقابله با مگس سفید در پایتخت

مهر/ مدیرعامل سازمان پارکها و فضاهای سبز شهر تهران درباره وجود مگس سفید در برخی از فضاهای سبز شهری گفت: این حشرات که نام دیگرشان عسلک پنبه است، آفتی خطرناک نیستند و زیانی به درختان وارد نمی کنند با این وجود برای از بردن این آفت اقدامات لازم انجام می شود.

محمد مختاری بیان کرد: مگس سفید نوعی آفت گلخانه ای و مزارع جالیزی است که با تغییرات شرایط آب و هوای و طولانی شدن دوره گرما، همچنین سم پاشی بی رویه به وجود می آید.

وی با بیان اینکه این نوع آفت بیشتر در صفادشت در جنوب غربی تهران مشاهده شده است گفت: استفاده زیاد از سموم شیمایی سبب می شود حشراتی که مگس سفید را شکار می‌کنند مانند زنبورهای شکارگر نیز از بین بروند و این روند باعث می‌شود جمعیت مگس سفید افزایش پیدا کند.

مدیر عامل سازمان پارک ها و فضاهای سبز شهر تهران با بیان اینکه مگس سفید در برخی از مناطق شهر تهران مانند منطقه 6 نیز مشاهد شده است گفت: تنها راه مبارزه با این نوع آفت، برخورد مکانیکی و آبشویه درختان است که به مناطق ابلاغ شده تا نسبت به این کاراقدام کنند.

وی تصریح کرد: با سرد شدن هوا این آفت نیز از بین می رود و جای نگرانی برای شهروندان وجود ندارد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مقابله با مگس سفید در پایتخت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X