ترکان مطرح کرد: استفاده از ظرفیت های اقتصادی ایران با استفاده از سرپل مناطق آزاد

ترکان مطرح کرد: استفاده از ظرفیت های اقتصادی ایران با استفاده از سرپل مناطق آزاد

ایرنا/ مشاور ارشد رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد با اشاره به ظرفیت های اقتصادی این مناطق، گفت، با اعلام تحریم های روسیه از سوی غرب، برخی اروپایی ها ابراز علاقه کرده اند که با استفاده از سر پل مناطق آزاد و ایجاد پل ارتباطی بین چابهار و انزلی، کالاهای خود را به ایران بفرستند تا از طریق ایران، عمل آوری و بسته بندی شده و به روسیه صادر شود.

اکبر ترکان با اشاره به طرح موضوع تحریم های جدید علیه روسیه از سوی دنیای غرب ، افزود: در مقابل روسیه هم تهدید کرده که در صورت عملی شدن این اقدام، تجارتش را با آنها قطع خواهد کرد.

وی افزود: اما غربی ها می دانند که اگر روسیه تجارتش را قطع کند، تحت فشار قرار می گیرند بنابراین تلاش می کنند از ظرفیت های ایران استفاده کنند تا در بازار باقی بمانند.

ترکان تصریح کرد: هم اکنون دنیای غرب در موقعیتی قرار گرفته که می داند برای اعمال تحریم علیه روسیه، منهای ایران کاری از پیش نمی برد و به این نتیجه رسیده که تحریم ها علیه روسیه از طریق ایران می تواند راهکار جبرانی داشته باشد.

مشاور ارشد رییس جمهوری افزود: از سویی، روسیه نیز به این نتیجه رسیده که با تقویت روابط با ایران و کسب حمایت کشورمان، می تواند از تحریم ها و محاصره اقتصادی غرب رها شود، ضمن آنکه این روابط دو جانبه هم برای مسکو و هم برای تهران به عنوان یک فرصت طلایی محسوب می شود.

وی افزود: با توسعه روابط تجاری - صنعتی ایران با روسیه، این کشور از فشارهای تحریم آزادتر می شود و طرف ایرانی نیز فرصت های تجاری با روسیه را ارزیابی کرده و در آن صورت تجار و صنعتگران ایرانی وارد عمل خواهند شد.

ترکان تصریح کرد: به این ترتیب، قدرت منطقه ای ایران بار دیگر برای دنیا آشکار می شود که ایران می تواند با استفاده از ظرفیت های اقتصادی خود از فشار تحریم ها علیه روسیه بکاهد و بار دیگر تدبیر و همراهی جمهوری اسلامی مانع از تحقق اهداف غرب شود.

ترکان با بیان اینکه اقتدار ایران همواره در حوزه های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی نقش آفرینی کرده است، افزود: این نقش آفرینی را در سوریه به نمایش گذاشته و نشان داد که توانایی های جمهوری اسلامی در کنار پتانسیل های سوریه می تواند توطئه غرب را در این کشور خنثی کند و هم اکنون در عرصه بزرگتری به نام روسیه وارد عمل می شویم تا بار دیگر مانع تحقق اهداف غربی ها شویم.

لازم به ذکر است؛ در جنگ جهانی در رویارویی اروپایی ها، آلمان و متحدینشان، روسیه را محاصره کردند و محاصره روسیه آنقدر سخت شد که در آستانه سقوط قرار گرفت. درآن زمان؛ متفقین برای نجات روسیه از چنین محاصره ای که توسط متحدین و آلمان انجام شده بود، ایران را اشغال کردند و از طریق ایران، روسیه را مورد حمایت قرار دادند و توانستند این کشور را از محاصره نجات دهند؛ اما امروز روسیه در محاصره جدیدی قرار گرفته که بازهم راه نجاتش از ایران می گذرد، البته این بار، روسیه در محاصره اروپا قرار گرفته و تنها راه نجات این کشور نیز ایران است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ترکان مطرح کرد: استفاده از ظرفیت های اقتصادی ایران با استفاده از سرپل مناطق آزاد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات





جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات



{literal} {/literal}
X