شافعی: با تجمیع یارانه ۱۰ میلیون نفر می توانیم به سهم ۲۵درصدی تعاون در اقتصاد برسیم

شافعی: با تجمیع یارانه ۱۰ میلیون نفر می توانیم به سهم ۲۵درصدی تعاون در اقتصاد برسیم

تسنیم/ معاون نظارت معاونت برنامه‌ریزی ریاست‌جمهوری گفت: اگر به‌طور میانگین یارانه ۱۰ میلیون نفر تجمیع شود، سالیانه حدود ۶۰ هزار میلیارد ریال به‌صورت هدفمند می‌تواند برای رسیدن به سهم ۲۵درصدی تعاون در اقتصاد هدایت شود.

غلامرضا شافعی معاون نظارت معاونت برنامه‌ریزی ریاست جمهوری با حضور در چهارمین نشست تخصصی تعاون، بهره‌وری و اقتصاد مقاومتی با اشاره به اینکه در برنامه اقتصاد مقاومتی که شامل 24 بند است چندین مورد به تعاون اشاره شده است، گفت: توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان از جمله مواردی است که در سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبری به آن اشاره شده است. اقتصاد دانش‌بنیان نیازمند هزینه مالی فراوان نیست و با دانش افراد می‌تواند عملیاتی شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه با ظرفیت‌های اجرای هدفمندی یارانه‌ها می‌توان در قالب‌های تعاونی به رشد اقتصادی کمک کرد گفت: اگر به‌طور میانگین یارانه 10 میلیون نفر از یارانه‌بگیران تجمیع شود، سالیانه حدود 60 هزار میلیارد ریال
به‌صورت هدفمند می‌تواند برای رسیدن به سهم 25درصدی تعاون در اقتصاد هدایت شود.

معاون نظارت معاونت برنامه‌ریزی ریاست جمهوری افزود: یکی از بخش‌هایی که می‌تواند در راه توسعه کشور اثرگذار باشد تعاون است. با توجه به قوانین بالادستی که در حوزه نفت و شرکت‌های دانش‌بنیان و صنایع مختلف وجود دارد می‌توانیم با هدایت نیروی انسانی و منابع مالی در 3 بخش نفت، شرکت‌های دانش‌بنیان و صنایع نوین، مؤثر و موفق عمل کنیم.

4200 بانک تعاونی در جهان
در ادامه این مراسم سید حمید کلانتری معاون تعاون وزیر کار با اشاره به عضویت یک میلیارد نفری در بخش تعاونی جهان اظهار داشت: در حال حاضر 100 میلیون شغل از طریق بخش تعاون در سراسر جهان ایجاد شده است و هم‌اکنون 110 تعاونی فعال در کشور مشغول فعالیت هستند.

کلانتری بیان کرد: تعاون در حوزه بانک بسیار موفق عمل کرده است و در سراسر جهان در حال حاضر 4200 بانک تعاونی وجود دارد.

وی درباره ارتباط بین تعاون، بهره‌وری و اقتصاد مقاومتی افزود: متأسفانه بهره‌وری در سرمایه در بخش تعاون بسیار ضعیف است. تعاونی‌ها می‌توانند با ارتقای بهره‌وری در نیروی کار بهره‌وری سرمایه و عوامل تولید را افزایش دهند.

معاون تعاون وزیر کار تأکید کرد: توانمندی و کارآمدسازی تعاونی‌ها از جمله مواردی است که در سایه بازنگری در فرهنگ تعاون و آموزش‌های لازم در حوزه مدیریتی و توانمندی نیروی کار تعاونی می‌تواند عملیاتی شود.

کلانتری با تأکید بر اینکه 70 درصد اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها به شرح وظایف خود عمل نمی‌کنند اظهار کرد: ارتقای بخش تعاون نیازمند حمایت دولت و رفع آسیب‌های درونی شبکه تعاونی‌ها است.

وی با اشاره به اینکه پایداری اقتصادی در راستای ارتقای بخش تعاون عملیاتی می‌شود تصریح کرد: اگر شبکه تعاون به‌درستی مدیریت شود و از روش‌های نوین مدیریتی برای بهره‌وری در این بخش استفاده شود رسیدن به سهم 25درصدی تعاون در اقتصاد میسر خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شافعی: با تجمیع یارانه ۱۰ میلیون نفر می توانیم به سهم ۲۵درصدی تعاون در اقتصاد برسیم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X