سهم اشتغال بخش خدمات 47 درصد شد/ اشتغال ناقص 8.5 درصد شاغلان

سهم اشتغال بخش خدمات 47 درصد شد/ اشتغال ناقص 8.5 درصد شاغلان

فارس/ طبق اعلام مرکز آمار ایران سهم اشتغال بخش خدمات ۴۷ درصد شده و نیز 8.5 درصد از شاغلان اشتغال ناقص داشته‌اند.

طبق نتایج اعلام شده نیروی کار بهار 93 مرکز آمار، بررسی میزان اشتغال در بخش‌های عمده فعالیت نشان می‌دهد، بیشترین درصد شاغلان در بخش خدمات و کمترین درصد شاغلان در بخش کشاورزی مشغول به کار بوده‌اند.

به طوری که درصد شاغلان 10 ساله و بیشتر در بخش خدمات 47.3 درصد، در بخش صنعت 33 درصد و در بخش کشاورزی 19.6 درصد بوده است.

همچنین آمارها نشان می‌دهد، سهم اشتغال در بخش‌ خصوصی (کارفرمایان، کارکنان مستقل، مزد و حقوق‌بگیران بخش خصوصی، تعاونی، کارکنان فامیلی بدون مزد) بیش از درصد شاغلان در بخش عمومی (مزد و حقوق‌بگیران بخش عمومی) است، به طوری که سهم اشتغال جمعیت 10 ساله و بیشتر در بخش خصوصی 83.1 درصد و در بخش عمومی 16.9 درصد بوده است.

نرخ اشتغال ناقص نشان می‌دهد چند درصد جمعیت فعال دارای این اشتغال هستند.

بر اساس نتایج به دست آمده در فصل بهار 8.5 درصد از این جمعیت فعال دارای اشتغال ناقص بوده که سهم مردان 9.5 درصد و زنان 3.4 درصد و همچنین نقاط شهری 7.2 درصد و نقاط روستایی 11.8 درصد است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سهم اشتغال بخش خدمات 47 درصد شد/ اشتغال ناقص 8.5 درصد شاغلان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X