فرزند آیت‌الله طالقانی: پدر مخالف کار اقتصادی فرزندان مسئولین بود

فرزند آیت‌الله طالقانی: پدر مخالف کار اقتصادی فرزندان مسئولین بود

نسیم/ فرزند آیت‌الله طالقانی اظهار داشت: مرحوم طالقانی نه تنها نسبت به ظلم در ایران واکنش نشان می دادند بلکه همیشه تاکید می کردند باید از مظلوم دفاع کرد حتی اگر مسلمان نباشد.

به گزارش خبرنگار «نسیم»، سیدمهدی طالقانی در مراسم سی و پنجمین سالگرد درگذشت آیت الله طالقانی اظهار داشت: مرحوم پدرم به شدت دنبال ظلم ستیزی بود و همیشه خانواده را به این که با ظالمین همکاری نکنند تشویق می کرد.

وی افزود: ایشان می توانستند دنبال مرجعیت بروند اما به تهران آمدند تا جذب حداکثری از جوانان داشته باشند.

فرزند آیت الله طالقانی گفت: پدر سعی می کرد حتی با افرادی که هم فکر نبود نظیر فدائیان اسلام هم برخورد خوب داشته باشد تا آنها را جذب کند.

مهدی طالقانی در ادامه گفت: یکی از چیزهایی که ایشان به شدت تاکید داشتند این بود که فرزندان من و آقایان نباید در کارهای اقتصادی وارد شوند؛ خیلی جاها کارخانه هایی را به ما پیشنهاد می دادند در یک مورد من با پدر مشورت کردم ایشان در جواب با تندی گفتند: "شما بیجا می کنید در مشاغلی که شائبه کارهای اقتصادی دارد کار کنید، زیرا چه خوب کار کنید چه بد زیر ذره بین مردم هستید!" حالا اخیرا می بینیم که آقازاده ها مشکل دارند و مشکل ایجاد می کنند و تولید سوءنظر کرده اند البته امیدوارم توفیق بشود از این اقدامات اقتصادی دست بردارند.

وی در انتها گفت: مرحوم طالقانی نه تنها نسبت به ظلم در ایران واکنش نشان می دادند بلکه همیشه تاکید می کردند باید از مظلوم دفاع کرد حتی اگر مسلمان نباشد.

سرهنگ کوه رنگی، مسئول زندان قصر که آیت الله طالقانی در آنجا زندانی بود به عنوان دیگر سخنران مراسم گفت: من دانشجوی دانشکده حقوق بودم که به مسجد هدایت می رفتم و در آنجا مجذوب آیت الله طالقانی شدم.

وی افزود: در فوق لیسانس هم رشته جامعه شناسی قضایی خوانده بودم و قرار شد که در زندان قصر کارهای علمی انجام بدهم. وقتی که به آنجا رفتم شرایط را مطلوب ندیدم از بلندگوی عمومی زندان با زندانیان صحبت کردم و گفتم هیچ کس حق اهانت به شما را ندارد اگر کسی به شما اهانت کرد شما هم در همان حد پاسخ بدهید. آیت الله طالقانی هم که در زندان بودند پیغام دادند که میخواهم شما را ببینم من خودم به سلول ایشان رفتم دیدم که خیلی از من استقبال کردند و به خاطر این حرف از من استقبال کردند، بنده هم دست ایشان را بوسیدم که این باعث سر و صدا شد.

کوه رنگی گفت: ایشان به شدت در مقابل ستم می ایستادند و در برابر ضعیفان متواضع بودند و بسیار نیز حق شناس بودند، ما هر کسی را مامور زندان ایشان می کردیم بعدها مرید آیت الله طالقانی می شد.

وی بیان داشت: انقلاب که شد دو نفر آمدند و مرا بازداشت کردند، همسرم به آیت الله طالقانی تماس گرفت؛ 20 دقیقه طول نکشید که آیت الله فلکی، رئیس کمیته شمیران گفتند بیا کارت دارم. پرسیدند آیا شما نسبتی به آیت الله طالقانی دارید؟ گفتم خیر من مرید ایشان هستم و بلافاصله آزاد شدند.

توکلی نیا از دوستان آیت الله طالقانی نیز در این مراسم بیان داشت: هر جوانی که وارد زندان می شد به خاطر رفتارهای آیت الله طالقانی به یک عنصر مبارز تبدیل می شد و از زندان بیرون می آمد.

وی گفت: ایشان یک فرد نبودند، بلکه یک امت بودند و به گفته امام خمینی(ره) واقعا ایشان اباذر زمان بودند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرزند آیت‌الله طالقانی: پدر مخالف کار اقتصادی فرزندان مسئولین بود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X