تیپی ایرانی که همه رزمندگان آن افغان بودند

 تیپی ایرانی که همه رزمندگان آن افغان بودند

فارس/ تمام رزمندگان تیپ 300 نفره ابوذر که تیپی مستقل بوده و زیر نظر قرارگاه رمضان فعالیت داشت را مهاجرین افغان تشکیل می‌داد و تنها فرمانده این تیپ ایرانی بود.
موقیعت تیپ ابوذر در منطقه به نام «لولان» و «ناوچه» در 40 کیلومتری خاک عراق بود که منطقه‌ای کاملاً کوهستانی و صعب‌العبور بوده و فقط با جنگ‌های چریکی می‌شد در این منطقه مبارزه کرد.
رزمندگان افغان تیپ ابوذر که به این منطقه اعزام شده بودند با جنگ‌های چریکی و کوهستانی آشنایی کاملی داشتند.
«امان الله امینی» یکی از اعضای این تیپ که 25 سال پیش در همین منطقه قطع نخاع شده در این باره گفت:
 ما و بچه‌های افغانستان که همگی عضو تیپ ابوذر بودیم، با جنگ‌های چریکی در افغانستان کاملا آشنایی داشتیم و به همین دلیل این منطقه را تحویل تیپ ما دادند.
وی افزود: بچه‌های ما با 300 نفر از این منطقه محافظت می‌کردند در حالی که منطقه مساحت بسیار وسیعی داشت و باید بیش از 3 هزار نفر از آن محافظت می‌کرد.
وظیفه اصلی تیپ ابوذر محافظت از قرارگاه مهمی بود که در این منطقه کوهستانی قرار داشت و موقعیت آن به گونه‌ای بود که امکان شناسایی نداشت و اعضای این تیپ به فعالیت قرارگاهی مشغول بودند و به کمین دشمن می‌رفتند و دوباره به قرارگاه خود بر می‌گشتند.
در یکی از شب‌ها قرارگاه این تیپ شناسایی و مورد حمله قرار گرفت بر اثر این حمله اکثر اعضای تیپ آسیب جدی دیدند و 25 نفر از رزمندگان افغان در این حمله به شهادت رسیده و تعدادی هم به اسارت در آمدند و باقی اعضای تیپ زخمی شدند که 3 نفر از آنها قطع نخاع هستند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان « تیپی ایرانی که همه رزمندگان آن افغان بودند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X