مرکز آمار اعلام کرد: تورم روستایی سال 93 زیر 14 درصد

مرکز آمار اعلام کرد: تورم روستایی سال 93 زیر 14 درصد

اقتصاد نیوز/ شاخص تورم میانگین مناطق روستایی کشور در پایان سال 93 به 13.7 درصد رسید؛ 22.4 درصد پایین‌تر از نرخ تورم روستایی سال 92.

بررسی‌های اقتصادنیوز از «گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای روستایی کشور در اسفندماه 93» که توسط مرکز آمار ایران منتشرشده، نشان می‌دهد: رشد یک‌ماهه این شاخص در اسفند‌ماه امسال 0.5 درصد، تورم نقطه به نقطه 13.5 درصد و تورم میانگین 13.7 درصد بوده است. این در حالی است که در پایان سال 92، نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه روستایی 19.9 درصد و نرخ تورم میانگین روستایی 36.1 درصد بود.

بنابر گزارش این مرکز، شاخص گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات روستایی در این ماه نسبت به ماه قبل 0.3 درصد افزایش نشان می‌دهد، اما برای دومین ماه پیاپی، نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه و میانگین خوراکی‌ها در مناطق روستایی تک‌رقمی باقی مانده است. این شاخص نسبت به ماه مشابه سال قبل 9.3 درصد افزایش یافته و درصد تغییرات این گروه در 12 ماه منتهی به اسفند 93 نسبت به دوره مشابه سال قبل 8.9 درصد است.

شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات هم در اسفند‌ماه 93، 0.7 درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می‌دهد. میزان افزایش شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات نسبت به ماه مشابه سال قبل 17 درصد بوده و نرخ تورم 12ماهه منتهی به بهمن‌ماه سال 1393 نسبت به دوره مشابه سال قبل در این گروه 17.8 درصد است.

مرکز آمار اعلام کرد: تورم روستایی سال 93 زیر 14 درصد

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مرکز آمار اعلام کرد: تورم روستایی سال 93 زیر 14 درصد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X