مشکل تعرفه ها حل نمی شود/ علت رفتن بیماران به خارج از کشور

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر ایرج فاضل روز شنبه در نشست خبری چهلمین کنگره جامعه جراحان ایران که قرار است از ۲۰ تا ۲۴ اردیبهشت ماه جاری در مرکز همایش های رازی برگزار شود، اظهارداشت: در حال حاضر نیازی به اعزام بیماران به خارج از کشور نیست و امکانات درمانی کشور پاسخگوی بیماران است.

وی با اظهار تاسف از تبلیغات نادرست توسط برخی افراد در داخل و خارج از کشور در ارتباط با حمایت از برخی چهره های پزشکی خارج از کشور، گفت: من نمی دانم چه روابط وجود دارد که شاهد تبلیغ و حمایت از برخی چهره های پزشکی هستیم.

فاضل با تاکید بر اینکه تبلیغات نادرست از برخی چهره های پزشکی به نفع کشور نیست، تصریح کرد: افرادی که خودشان تمایل به درمان در خارج از کشور دارند، فقط به خاطر ناآگاهی و تبلیغات نادرستی است که انجام می شود.

وی در ادامه به موضوع خطاهای پزشکی اشاره کرد و گفت: خطا برای هر انسانی می تواند رخ دهد، اما آنچه در پزشکی نباید رخ دهد، کوتاهی و قصور است.

فاضل با عنوان این مطلب که عوارض جزئی از جراحی است، افزود: تردیدی نیست که بروز عوارض جراحی در بیمارستان های آموزشی بیشتر است.

وی در واکنش به حضور دستیار بالای سر بیمار برای جراحی بدون حضور جراح و استاد، گفت: باید برای کسب تجربه پزشک، هزینه کنیم.

رئیس جامعه جراحان ایران با عنوان این مطلب که بیشترین رنج عوارض بیماری متوجه پزشک است، افزود: در صورتی که بیمار در هنگام جراحی دچار عارضه شود، مسئولیت با جراحی است که کار عمل جراحی را به دستیار سپرده است.

فاضل در خصوص تعرفه های پزشکی با عنوان این مطلب که مسئله تعرفه ها کهنه و قدیمی شده است، گفت: مشکل تعرفه ها هیچ وقت حل نشده است.

وی ادامه داد: مشکل تعرفه ها روزی حل می شود که رابطه پولی بین پزشک و بیمار قطع شود و بیمه ها قدرت پوشش خدمات درمانی را داشته باشند.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مشکل تعرفه ها حل نمی شود/ علت رفتن بیماران به خارج از کشور» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سلامت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X