افزایش 1.5 میلیون لیتری مصرف بنزین پایتخت

افزایش 1.5 میلیون لیتری مصرف بنزین پایتخت

ایسنا/ مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان تهران به افزایش روزانه 1.5 میلیون لیتری توزیع بنزین در شهریور ماه نسبت به متوسط پنج ماه ابتدای سال اشاره و خاطرنشان کرد: اکنون روزانه 14.5 میلیون لیتر بنزین در سطح شهر تهران توزیع می‌شود.

مرتضی عابدینی متوسط توزیع روزانه سی.ان.جی را 2.4 میلیون متر مکعب عنوان و اظهار کرد: در پنج ماه ابتدایی سال جاری میزان توزیع نفت گاز،بنزین ، نفت کوره و سی.ان.جی به ترتیب یک میلیارد و 112 میلیون لیتر، بیش از دو میلیارد لیتر، 40 میلیون و 825 هزار لیتر و 312 میلیون متر مکعب بوده است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان تهران در ادامه به جزییات مصرف بنزین در استان تهران اشاره و خاطرنشان کرد: در حال حاضر 15 درصد مصرف مربوط به بنزین 400 تومانی ، 40 درصد مربوط به بنزین 700 تومانی و 45 درصد بنزین هزار تومانی است.

عابدینی در ادامه به مذاکره وزیر نفت و شهردار تهران به منظور احداث جایگاه‌های کوچک مقیاس در محله‌های تهران اشاره و تصریح کرد: همچنین مذاکراتی بین وزارت نفت ، شهرداری تهران و فرمانده نیروی زمینی ارتش انجام شده تا در آینده نزدیک حداقل 10 جایگاه که قابلیت توزیع کلیه فرآورده‌های نفتی اعم از انواع بنزین موتور، نفت گاز و سی.ان.جی را داشته باشد در زمین‌های متعلق به ارتش احداث شود.

وی به طرح توسعه 25 جایگاه سی.ان.جی اشاره کرد و گفت: احداث این جایگاه‌ها به پایان رسیده و برای احداث جایگاه‌های جدید در استان تهران تا پایان سال برنامه ریزی صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان تهران به نظارت بر جایگاه‌های عرضه سوخت اشاره و اظهار کرد:‌ کیفیت،کمیت، نحوه عملکرد و چگونگی برخورد با مصرف‌کنندگان مورد بررسی قرار می گیرد و در این راستا به شکایات شهروندان رسیدگی می‌شود.

وی همچنین درباره نظارت استاندارد بر سوختی که در جایگاه ها عرضه می‌شود گفت: در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی واحدی به نام مهندسی فرآورده‌ها وجود دارد که جایگاه‌های عرضه فرآورده‌های نفتی را حداقل هفته‌ای یکبار مورد بازرسی و نظارت قرار می‌دهد و سوخت قبل و بعد از آن که توسط نفتکش بارگیری شود تحت آزمایش و کنترل کیفیت قرار می گیرد.

او با اشاره به این‌که 97 درصد بنزین مصرفی کشور تولید داخل است، گفت: بنزینی که در سطح تهران توزیع می‌شود بنزین پاک و نفت گاز دارای استاندارد یورو 4 است.

عابدینی در ادامه درباره برخورد با عرضه‌کنندگان سوخت در خارج از جایگاه‌ها اظهار کرد: به جایگاه‌داران اعلام کرده‌ایم که از ارائه سوخت در داخل ظرف به مراجعه‌کنندگان خودداری کنند. به علاوه با مسوولان شهری نیز هماهنگی انجام داده‌ایم که با عرضه‌کنندگان غیر مجاز سوخت برخورد کنند اما شرکت پخش اجازه برخورد قانونی با این افراد را ندارد.

وی در ادامه به پایان آخرین عملیات درجه بندی جایگاه‌ها در ماه گذشته در استان تهران اشاره و اظهار کرد: 88 جایگاه دارای درجه ممتاز، 62 جایگاه درجه یک ، 16جایگاه درجه 2،پنج جایگاه درجه سه و 23 جایگاه از درجه چهار برخوردار شدند.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان تهران با اشاره به این‌که در زمینه جایگاه‌های توزیع فرآورده مایع 14 باب جایگاه تعطیل وجود دارد که 5.3 کل جایگاه‌ها را شامل می‌شود گفت:‌ازا ین تعداد هشت باب به دلیل تعمیرات ، پنج باب جایگاه به دلیل بدهی و یک باب جایگاه به دلیل عدم خرید بالقوه تعطیل است.همچنین در بین جایگاه‌های توزیع سی.ان.جی 15 باب جایگاه معادل 8.6 درصد کل جایگاه‌ها تعطیل هستند که از این تعداد هفت باب دارای نقص فنی هستند که دو جایگاه اکنون طرح توسعه را اجرا می‌کنند.

به گفته وی، در بین جایگاه‌های توزیع سی.ان.جی دو باب دارای مشکل حقوقی بوده و شش باب نیز به شرکت ملی گاز بدهی دارد.

عابدینی همچنین با اشاره به این‌که تامین سوخت فرودگاه‌ها به عهده شرکت پخش است، گفت: در این راستا سوخت فرودگاه‌های مهرآباد و امام خمینی از طریق خطوط لوله و انبار ری تامین می شود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزایش 1.5 میلیون لیتری مصرف بنزین پایتخت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X