موضع گیری الماسی علیه نشاط در مورد فیلم «رنج و سرمستی»

موضع گیری الماسی علیه نشاط در مورد فیلم «رنج و سرمستی»

بانی فیلم/ کارگردان «رنج و سرمستی»گفت: وقتی جشنواره مقاومت فیلمم را نپذیرفته چه امیدی به اکرانش؟ تهیه کننده اهمیت نمیدهد درحالیکه برای آن بجای 600 میلیون 1.5 میلیارد گرفته بود؛ میگفت پسرخاله دبیر جشنواره فجرم. جهانگیر الماسی درباره وضعیت اکران فیلم «رنج و سرمستی» که سال قبل آن را کارگردانی کرده بود به نسیم گفت: وقتی فیلم را جشنواره مقاومت هم نپذیرفته چه امیدی به اکران آن؟! جشنواره ای که متعلق است به بچه های سوخته دل انقلاب فیلم مرا درون خودیها راه نداده آن هم در حالی که فیلمهایی به مراتب ضعیفتر در جشنواره حاضرند. یعنی فیلم من حتی از فیلم «50 قدم آخر» ضعیفتر بود؟ جالب است که یکی از اعضای هیات انتخاب جشنواره به من گفت وضعیت فیلم تو از دست ما هم خارج بود و از بالا دستور دادند که فیلم نباشد.
الماسی ادامه داد: فیلم من شاهکار نیست اما جزو معدود فیلمهایی است که به دفاع مقدس از دریچه ایدئولوژی انقلاب می نگرد نه از نگاه سیاه نمایانه یا سطحی مابآنه. این خیلی جالب است حتی فیلمهایی که پر شده اند از لودگی به راحتی وقت اکران میگیرند و بازیگران آنها از هر ترفندی ولو غیراخلاقی برای کمک به فروش استفاده میکنند و یکی هم پیدا میشود و میگوید ابایی ندارد از اینکه شلوارش را برای خنداندن مردم با زیرشلواری جایگزین کند اما در این سینما حتی یک اکران محدود برای «رنج و سرمستی» وجود ندارد.
*تهیهکننده اصلا دنبال اکرانش نیست
این بازیگر با بیان اینکه تهیه کننده «رنج و سرمستی» اصلا اهمیتی به اکران آن نمیدهد بیان کرد:«فیلم از آن مرکز گسترش و شخص محمد نشاط است و این دو نفر هستند که باید برای اکران آن تصمیم گیری کنند. جالب است که ایشان برای تولید فیلم حتی یک ریال هم پول نیاورده اما فیلم مال ایشان است و من به عنوان کارگردان حتی نمیتوانم برای گرفتن اکران کاری کنم. تهیه کننده سودش را در تولید بدست آورده و اینکه فیلم اکران نشود اهمیتی برایش ندارد.
وی افزود: تهیه کننده «رنج و سرمستی» در دهه 60 اصلا در سینما نبود و در دهه 70 تازه شد تدارکاتچی و حالا ایشان تهیه کننده ای است که از ارگانی پول میگیرد و فیلم هایی می سازد که حتی اکران هم نشوند مهم نیست. کل برآوردم برای همین «رنج و سرمستی» 600 میلیون تومان بود اما وی یک میلیارد و نیم گرفت آن هم به این بهانه که می خواهد فیلم الماسی را تهیه کند.
جهانگیر الماسی ادامه داد: تهیه کننده ما مدام دم از این می زد که پسرخاله دبیر جشنواره است و ما باور نکردیم اما اخیرا که دیدم توانسته یک مشارکت 50 درصدی از فارابی برای تولید فیلم جدید سیروس الوند بگیرد فهمیدم که با فامیل بازی هم می توان کارها را پیش برد.
الماسی که زمانی از بازیگران پرکار سینما و تلویزیون محسوب میشد درباره کم کار شدن در حیطه بازیگری گفت: 14 سال در حیطه بازیگری مرا کنار گذاشتند فقط با این ادعا که بجای خاتمی به ناطق رأی داده ام. تازه سال آخر احمدی نژاد توانستم یک حمایت برای تولید «رنج و سرمستی» بگیرم که آن هم حتی اکران نمیشود بلکه بدانم واکنش مخاطبان چگونه است. آنها که میگویند فیلم مشکل دارد بگذارند اکران شود تا مخاطبان درباره آن قضاوت کنند.
این بازیگر با بیان اینکه کم کاری باعث شد مشکلات مالی هم گریبانش را بگیرد، خاطرنشان ساخت: حتی در حیطه خودم که بازیگری است هم از من استفاده نمی شود. مشکلات مالی باعث شده که باید باید به فکر بیفتم یک آگهی در روزنامه ها بدهم و بگویم به عنوان یک بازیگر پیشکسوت نیاز به کار دارم.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «موضع گیری الماسی علیه نشاط در مورد فیلم «رنج و سرمستی»» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X